Червоні бородавки на шкірі: лікування, причини, види

Виникаючі на шкірі гемангіоми часто називаються червоні бородавки. Нічого спільного, крім зовнішнього вигляду, вони не мають, так як розвиваються на тканинах судин, а не утворюються при дії папіломавірусу. Проявляються у вигляді нашкірних утворень або плоских плям червоного кольору (можливий бурий і фіолетовий відтінок), у дитини — як точка. Вони безпечні для здоров’я і лікування застосовується лише у разі їх постійного травмування, при відчутті болю, або при утрудненні видимості (вони столітті). Використовують препарати на основі гормонів, ін’єкції етилового спирту або видаляють хірургічно.

Красные бородавки на коже: лечение, причины, виды
Папіломи червоного кольору можуть викликати тривогу, але це в більшості випадків нешкідливі «прояви» вірусу, що потрапив у тіло.

Що являє собою?

Гемангіоми — нешкідливі нарости на шкірі людини, в народі звані червона бородавка. Така назва пов’язана зі схожістю за формою і розмірами з бородавкою, тільки вони не коричневого, а червоного кольору. Нічого спільного вони не мають, так як бородавки є наслідком активності вірусу папіломи, а гемангіоми — утворюються на судинах капілярів, починаючи свій ріст з эндоэпителиальных клітин. На шкірі дитини можуть утворитися точкою і по мірі дорослішання і зростання збільшуватися в розмірах. Доброякісні, не несуть в собі небезпечних наслідків для організму. Бувають червоного, бурого та фіолетового відтінків.

Основними місцями прояви на тілі є зона грудей, шиї, обличчя і зона росту волосся на голові. На перших місяцях життя вони абсолютно плоскі, схожі на родимку червоного кольору і з часом з точки переростають у наріст. Знаходяться як в епітелії, так і в жирових тканинах. Швидко ростуть і поширюються на шкірі. Така судинна пухлина може збільшуватися в розмірах і зачіпати прилеглі органи, особливо актуально це для трахеї, очей та каналів вух. У період гормональної перебудови спостерігається висока активність розвитку гемангіом. Помічено, що найчастіше вони виявляються у місцях, де судини підходять близько до шкіри. На долонях або ступні людини червоні бородавки зустрічаються вкрай рідко, частіше такі нарости можливі у дитини перших місяців життя. Якщо вони не заважають і не є неприємним шкірним дефектом, а також їх видалення не призначено дерматологом — бородавки не чіпають.

Види гемангіом

Гемангіоми можуть бути опуклими, плоскими, з різним ступенем проникнення в дерму і тканинними включеннями.

Червоні нарости на шкірі розрізняються за формою, причини виникнення, злоякісності і доброякісності освіти. Виділять:

 • плоскі новоутворення — схожі з родимками, червоного кольору;
 • кавернозні виступають над шкірою, набувають різні розміри, за формою бувають вузлуватими, шишковидными і гіллястими;
 • змішані — включають в себе клітини капілярів, м’язову і нервову тканину;
 • комбіновані — знаходяться і над шкірою, і в товщі тканин.

У дитини гемангіоми на обличчі, руці або інших частинах тіла проявляються точками, потім набуваючи форму і колір. Тому спочатку класифікувати їх у дитячому віці неможливо. У будь-якому випадку для визначення виду освіти і розуміння, наскільки воно шкідливе організму — потрібно звернутися до дерматолога.

Причини виникнення

Виділити чітку причину, чому на шкірі з’явилося червоне пляма або бородавка, дуже складно. Точного розуміння природи їх виникнення медицина не має. Лікарі стверджують, що найчастіше вони утворюються при руйнуванні цілісної оболонки судини. Факторами, супутніми появи бородавок, є:

 • переплетення між собою порушених судин і капілярів;
 • дія білка, що виробляється плацентою при вагітності;
 • прояви хвороб внутрішніх органів, раку;
 • захворювання серця або судин;
 • травмування тіла і шкіри;
 • при розтягуванні шкірного покриву;
 • при поганий згортання крові;
 • прийом синтетичних препаратів;
 • реакція на хвороби печінки і підшлункової.
Красные бородавки на коже: лечение, причины, виды
Проблеми з імунітетом, травми шкіри, прийом деяких медикаментів можуть спровокувати зростання червоних бородавки на тілі.

Лікарям не вдається зв’язати причини виникнення з конкретними видами родимок. Іноді їх прояви списують на спадковий фактор. У дітей на шкірі здатні з’являтися червоні точки як наслідок впливу гормонів або зовнішніх продуктів на організм мами.

Ознаки червоних бородавок на шкірі

Поява на шкірі гемангіом помітно з самого початку. Характеризуються червоним кольором, іноді з фіолетовим відтінком. Круглої форми з чіткими кордонами, знаходяться над шкірою або на її поверхні. Крім візуального ефекту, у володаря інші симптоми можуть повністю бути відсутнім. У випадку, якщо вони знаходяться в зоні шиї, здатні ускладнювати дихання по мірі зростання. Розташування на столітті ускладнює видимість. Якщо симптоми все ж таки присутні, то вони проявляються у вигляді головного болю, здатні кровоточити при натисканні, часом супроводжуються судомами. При хворобливому освіту або пошкодження покриву до лікаря треба йти невідкладно.

Красные бородавки на коже: лечение, причины, виды
Місцем зростання гемангіоми може стати будь-який зовнішній ділянку тіла людини.

Місця локалізації

Найчастіше червоні бородавки з’являються на обличчі і шкірі голови, у місцях зростання волосся, на шиї, грудях і плечах. Можливі їх локалізації на руці, нозі, животі та в інших місцях. Вони вибирають зони, де шкіра тонка і судини розташовані близько до неї. Загрубілі і товстий епідерміс не є межею їх проживання. Також можливе їх виникнення і тканинах внутрішніх органів: кишечника, нирок, печінки. Рідкісним місцем виникненням буває поверхня головного мозку і скроневої області.

Лікування червоних бородавок

Червона бородавка не є небезпечним освітою. Лікування застосовується тільки, якщо вона заважає (зменшує видимість, постійно травмується, ускладнює рух) або являє собою серйозний косметичний недолік, що супроводжується психологічним дискомфортом. Медикаментозна терапія ґрунтується на гормональних препаратах і ін’єкціях, у складі яких етиловий спирт (склерозуючий терапія). Гормони призначаються тільки лікарем після загальної діагностики. Друга методика заснована на здавлюванні кровоносних судин, з яких росте гемангіома, викликаючи поступове її відмирання. Такі препарати заборонені до вживання дітям, вагітним жінкам і годуючим мамам.

Позбавиться від червоної бородавки можна і за допомогою видалення. Лікарі використовують хірургічну операцію (вирізання скальпелем), якщо вона знаходиться під епідермісом. При цьому залишається шрам або рубець, хоча ефективність видалення висока. Менше травм на шкірі залишає метод знищення гемангіоми лазером. Застосовують і при лікуванні дітей. Припікаються бородавки і методом електрокоагуляції з запаиванием судин. Рубці і шрами залишаються, тому застосовується в місцях, які закриваються одягом. Для заморожування використовують методику кріодеструкції, хоча даний вид лікування не гарантує повного видалення наросту, з причини неможливості дістати до нижніх тканин.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: