Лазерне видалення бородавок у дітей і дорослих: протипоказання

При виборі, ніж позбавлятися від бородавок більшість людей вибирають лазерне видалення бородавок. Цей метод медицини дозволяє проводити такі процедури, як видалення підошовних бородавок лазером безболісно, швидко і з мінімальним терміном загоєння рани на нозі. Через тиждень хворий забуває, що у нього була бородавка на руці або нозі і може продовжувати вести активний спосіб життя і займатися спортом. Якщо є така проблема, то краще прибрати наріст на стопі лазером.

Лазерное удаление бородавок у детей и взрослых: противопоказания
Лазерне видалення бородавок дозволяє безболісно, швидко і естетично позбутися від патології.

Показання до видалення у дітей і дорослих

Перш ніж проводити видалення лазером, консультуються з лікарем і здають аналізи. Бородавки — це вірусні захворювання шкіри, носять доброякісний характер і викликані вірусом папіломи людини, який легко підчепити різними шляхами. Виникати вони можуть і у дорослих, і у дітей. До новоутворень на своєму тілі варто ставитися серйозно та вживати заходів, якщо вони турбують. Адже вони безпечні поки носять доброякісний характер, але під впливом певних факторів, вони швидко перероджуються в злоякісні пухлини. Достовірно з’ясувати яка з бородавок несе в собі небезпеку для здоров’я людини може тільки лікар. Розбираючись у цих факторах, доктора, при огляді порекомендують залишити в спокої безпечну вульгарну бородавочку, і випалити потенційно небезпечну, але знаходиться під одягом папілому.

Поширена причина щоб видалити бородавку лазером — неестетичний вигляд. Бородавки, які ніяк не турбують людину, лікарі рекомендують не чіпати. Лазерний метод підходить для видалення більшості видів новоутворень. Після цієї процедури короткий період реабілітації і низький відсоток рецидивів. Процедура видалення бородавок лазером найбільше підходить для позбавлення від утворень у дитини. Адже діти набагато більше схильні до утворення бородавок. Існують фактори, при яких слід позбутися нарости на тілі:

 • папілома розташована на видному місці;
 • знаходиться в місці постійного тиску і тертя;
 • ризик травми;
 • вона поміняла колір і стала неоднорідною;
 • травмувалася і болить;
 • кровоточить сама по собі;
 • зросла вірогідність розмноження родимок.
Лазерное удаление бородавок у детей и взрослых: противопоказания
Не проводять лазерне видалення бородавок людям, із загостреннями хронічних хвороб, при застуді, герпесі, вірусному захворюванні.

Протипоказання

Протипоказання до видалення бородавок лазером загальнохірургічних:

 • висока температура;
 • герпетичні захворювання;
 • застуда;
 • загострення хронічних хвороб;
 • вірусна інфекція.

Процедуру проводять взимку, щоб не впливати на шкіру при засмагу. Наявність злоякісних пухлин і цукровий діабет також завадять проведенню процедури. Жінок в період виношування дитини і годування груддю теж просять утриматися від проведення операції, крім окремих випадків, коли ці нарости стають небезпечні для майбутньої дитини.

Небезпечно застосовувати дітям видалення бородавок лазером?

Якщо стоїть питання про те, чим випалювати лазером або азотом бородавку дитині, знайдіть досвідченого фахівця для проведення операції і попередніх їй аналізів. Вони необхідні, щоб мінімізувати ризик алергії і ускладнень. Саме з допомогою лазера краще випалюють бородавки дітям. Метод виправдав себе своєю ефективністю і надійністю. До проведення будь-яких маніпуляцій лікар порекомендує придбати в аптеці саліцилову мазь і змастити нею уражену шкіру.

Процедура видалення проводиться під місцевою анестезією, тому безболісна.

Лазерное удаление бородавок у детей и взрослых: противопоказания
Лазерна терапія доречна для видалення бородавок у дітей з-за безболісності і швидкості проведення процедури.

Плюси проведення процедури з допомогою лазера:

Переваги Опис
Відсутність рубців Випалювання проводиться дуже акуратно під повним контролем лікаря, лазер коагулює клітини і кровоносні судини і сприяє щоб рана швидко загоїлася.
Безболісність Проводиться під місцевою анестезією і після процедури пацієнту не боляче.
Немає вікових обмежень Можна застосовувати дітям з раннього віку.
Безпека Після операції не виникає запалення і немає інфекцій.
Швидкість проведення операції Процедура займає 20-40 хвилин.
Легкий догляд після процедури Не потрібно обробляти рану після операції.

Догляд після процедури

Після видалення бородавок лазером на шкірі з’явиться скориночка. Її не можна чіпати впродовж 8-10 днів, потім вона сама відвалиться. Купатися можна вже через день, але тільки під душем, без прийняття ванн. Намагайтеся не мочити і не терти місце, де була пухлина. Перший місяць після видалення не можна ходити на пляж і в солярій, також не рекомендують відвідувати лазні. Не потрібно видаляти волосся, де раніше була папілома. При виході на свіже повітря потрібно застосовувати сонцезахисні креми, і на ніч змащувати місце від бородавки мазями, які не дають утворюватися рубців. Також прописують протимікробні засоби та лікувальну косметику для шкіри. Не можна користуватися для обробки рани спиртовими розчинами.

Від чого залежить швидкість загоєння ранки?

Швидкість загоєння ранки від п’яткових бородавок при використанні лазера значно перевершує швидкість, коли використовують рідкий азот. Підошовна бородавка заживає після видалення лазером за тиждень, у крайніх випадках через 2 тижні від неї не залишається і сліду. На руках після видалення наросту утворюються темні плями, зникають через кілька місяців, варто врахувати це і утримаються від процедур видалення у весняний і осінній періоди, коли носити одяг без рукавів. Швидкість загоєння в чому залежить від того чим видаляли новоутворення, як доглядали за ранкою після операції і від обережності і компетентності лікаря, що проводив видалення бородавки. Загальні дані про терміни загоєння говорять про те що від лазера рана заживає швидше, ніж від рідкого азоту.

Чим краще видаляти папіломи

Метод видалення лазером

При виборі засобу для операції потрібно чітко розуміти всі плюси і мінуси методів, застосовуваних при її проведенні. Лазерне видалення підошовних бородавок практикують ширше, ніж видалення бородавок рідким азотом, незважаючи на те, що розцінки на лазерну хірургію істотно вище. Після маніпуляцій, проведених лазером, пацієнти рідше скаржаться на біль у тому місці, де проводилася процедура і швидше стають «на ноги».

Завдяки лазерному методом і при правильному післяопераційному догляді від папіломи можна позбутися безслідно навіть на таких ніжних ділянках шкіри, як особа.

Лазерний метод практично виключає негативні наслідки після проведеного лікування. Зустрічаються випадки, коли видалення п’яткової бородавок лазером, приміром, було проведено некваліфікованим лікарем-хірургом або у хворого спостерігається підвищена реакція шкіри на лазер і сонячні промені, тоді залишаються опіки і навіть припухлості, які найчастіше проходять самостійно. Якщо вони за кілька днів не проходять самі варто звернутися до лікаря за консультацією. При неправильному догляді за ранкою після бородавки утворюється рубець, і щоб цього не сталося, треба при кожному виході на сонці обробити це місце кремом від засмаги, а по приходу додому промазати «колишню бородавку» спеціальними кремами для відновлення шкіри.

Чи можна видаляти рідким азотом?

Метод, при якому на уражену папіломою ділянку шкіри впливають холодом називають кріодеструкцією. Бородавка заморожується і стає білого кольору, тверда, щільна на дотик, через кілька днів вона стає прозорим міхуром. Ця процедура часто викликає біль і тому її роблять під місцевою анестезією. Ранка довго не загоюється і викликає у пацієнта дискомфорт. Менш ефективна ніж лазер, тому що при її використанні ймовірність рецидивів зростає. Для повного видалення великих бородавок знадобитися більше 5-6 процедур. Після застосування рідкого азоту одночасно на декількох бородавках, розташованих поруч, у хворого буде сильно лущитися шкіра і почнеться алергія. Це виключає застосування такого методу на ділянках шкіри обличчя і шиї. Для того, щоб пройти кріодеструкцію, потрібно здати безліч додаткових аналізів, що ускладнює процедуру і займає більше часу.

Лазерное удаление бородавок у детей и взрослых: противопоказания
Профілактика та припинення рецидиву бородавок включає заходи дотримання особистої гігієни і зміцнення імунітету.

Профілактика

При виборі методу, з допомогою якого можна позбутися від цих дуже некрасивих вірусних новоутворень варто поспілкуватися з лікарем-хірургом. При виборі оптимального методу враховуються такі фактори, як розмір бородавки, її вид, де вона знаходиться, необхідність гістологічного дослідження, та інші індивідуальні фактори. Для того щоб наріст не з’явився знову, лікар розповість про профілактичні заходи, які потрібно буде дотримуватися пацієнту після операції. Призначають пропити курс вітамінів, для того щоб підняти імунітет і спеціальні вітаміни для поліпшення еластичності та регенерації шкіри. Щоб уникнути повторного виникнення бородавок, слід використовувати індивідуальні засоби у громадських місцях і стежити за особистою гігієною.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: