Мазь від бородавок: саліцилова, Ацикловір, Левомеколь

Новоутворення на шкірних покривах невеликого розміру, які візуально нагадують пухлини і досягає 3-5 сантиметрів, називаються бородавками. Крем або мазь від бородавок допоможе в лікуванні цієї проблеми. Вважається, що бородавки — це доброякісні новоутворення і користування маззю допомагає піти від проблеми, але період, за який знищать нарости, тривалий.

Мазь от бородавок: салициловая, Ацикловир, Левомеколь
Мазь при бородавках — найбільш популярний засіб, який можна придбати в аптеці без рецепта.

Використання мазей від бородавок

Відомо, що ці новоутворення з’являються на тілі від присутності в організмі вірусу папіломи людини. Тому важливо усунути причину захворювання, тобто ВПЛ. Аптечні засоби для виведення новоутворень продаються найчастіше у вільному доступі. Але все-таки перед використанням медичних препаратів радять звернутися до лікаря-дерматолога. Він випише рецепт і призначить то медичне засіб, який підходить пацієнту.

Не можна використовувати мазі для видалення:

  • бородавок з больовими відчуттями і кровоточивістю;
  • коли людина невпевнена в тому, що це новоутворення точно бородавка;
  • при слабкою імунною системою;
  • якщо пацієнт страждає на цукровий діабет, то лікуватися потрібно під наглядом лікаря-дерматолога.
Мазь от бородавок: салициловая, Ацикловир, Левомеколь
«Саліцилова мазь» надає подвійну дію — на бородавку і вірус, що спровокував її зростання.

«Саліцилова мазь»

Ця мазь від бородавок не тільки усуває видимий прояв — саму бородавку, він безпосередньо впливає на вірус папіломи людини, тобто не допускає поширення новоутворень по всьому тілу. Активною речовиною є саліцилова кислота. Засіб наносять на розпарену поверхню, краще на ніч. Коли прокинулися, необхідно змити лікувальну речовину. Вона розм’якшує поверхню і з часом можливо видалити бородавку, наприклад, пемзою. Ефективна від підошовних бородавок.

Правила використання

Застосування препарату передбачає дотримання конкретних правил:

  1. Використовувати тільки для усунення бородавок.
  2. Кондиломи та інші новоутворення лікувати «Саліцилової маззю» не можна.
  3. Не застосовувати для намазування інтимних зон і обличчя, адже після того, можуть залишатися рубці.
  4. Наносити тільки на те місце, де є бородавки, інакше шкіра може пошкодитися. Щоб уникнути попадання на шкірні покриви, де немає бородавок, краще наклеїти по периметру медичний пластир.
  5. Застосовувати 2 рази в добу. Крім того, ця мазь входить до складу пластирів для видалення новоутворень. Зазвичай, третину складу — це саліцилова кислота.
  6. Деякі препарати не використовують для виведення новоутворень у дітей.
Мазь от бородавок: салициловая, Ацикловир, Левомеколь
«Оксолінова мазь» впливає на ВПЛ і сприяє одужанню від бородавок протягом місяця.

«Оксолінова мазь»

Це недорога противірусна мазь. Засіб за рахунок активної речовини, яким є оксолін, здатне впливати на ВПЛ. Мазати рекомендують і здорову, та пошкоджену шкіру, а рухатися від периферії до центру. Наносять до 3-х разів на добу протягом місяця. Може палити і викликає алергію. Якщо виникли такі хворобливі відчуття — змийте речовина під проточною водою.

«Віферон»

Це засіб на основі інтерферону. За рахунок цього компонента супозиторій вважається високоефективною. Крім інтерферону, входять персикове масло і вітаміни. «Віферон» — це препарат-антиоксидант, протизапальну і регенеруючу засіб. Застосовують до 6-ти разів на день. Курс — не більше 1 місяця. Цей медичний препарат класифікують як засіб від бородавок для дітей. На відміну від аналогічних препаратів, інструкція говорить, що це ліки прикладають до бородавки тільки на пов’язці. Процедуру повторювати 3-4 рази на добу.

Лікуватися «Віфероном» можна не менше тижня, але про продовження курсу застосування цього препарату потрібно обов’язково порадитися з дерматологом.

Мазь от бородавок: салициловая, Ацикловир, Левомеколь
«Имиквимодом» дозволено обробляти бородавки в інтимній зоні.

«Іміквімод»

Це хороша мазь проти бородавок, які виникають на інтимному місці. Вона імуностимулююча. На шкірі, як побічна реакція, виникає набряк, печіння, почервоніння, висипання. У людини болить голова, проявляється розлад шлунка. Новоутворення треба помазати максимально 4 рази в тиждень, тобто через день. Аналогом препарату є «Алдара крем».

«Ацикловір»

Це противірусний засіб. «Ацикловір» застосовують при боротьбі з вірусом папіломи людини, з вірусом герпесу і вітряної віспи. Відпускається в аптеці без рецепта. Має 2 форми випуску: пігулки і мазь. Краща основа медпрепарату надає не тільки вплив на віруси, але і імуностимулюючий ефект. З допомогою речовин — ацикловіру та поліетиленоксиду — препарат ефективно впливає на новоутворення. Краще скористатися ліками відразу після появи бородавок. «Ацикловір» наносять на новоутворення не довше, ніж 10 днів. «Ацикловір» можна застосовувати в інтимних зонах і в області обличчя. Адже він не залишає ніяких слідів і нетоксичний. Таким чином, препарат можна вагітним жінкам і матерям. Буває, лікар-дерматолог призначає пероральне і місцевий засіб одночасно.

«Вартокс»

Мазь от бородавок: салициловая, Ацикловир, Левомеколь
«Вартокс» — гель, яким обробляють незлокачественные утворення на шкірі.

Випускається в аптеці у вільному доступі. Має зручну форму — гель-пасту. Він допомагає видалити бородавки і усунути саму причину появи новоутворень. Основою препарату вважається 40% сечовина, яка робить бородавки м’якше. Лише після того можна потерти пемзою для вилучення залишків наросту. «Вартокс» дуже добре допоможе при бородавках на пальцях рук, на підошвах. Але не рекомендується застосовувати речовина, якщо на тілі є рани, садна або інші пошкодження. Покривати поверхню новоутворення слід тільки так, щоб не пошкодити здорові шкірні покриви. Тобто, по периметру новоутворення наклеюють пластир. Потім наверх наносять мазь, а зверху — шматочок ватки або пластиру. На наступний день пластирі можна зняти, а потім промити водою м’яку бородавку, потерти пемзою.

Важливо пам’ятати, що при використанні речовини для видалення новоутворень, потрібно бути на 100% впевненим в тому, що це дійсно доброякісні утворення.

«Подофилокс»

Медичний засіб, яке також застосовують при лікуванні бородавок на інтимному місці. Можуть розвиватися побічні явища (подразнення шкіри, порушення сну, хворобливі відчуття під час інтимних відносин). Крім вірусу папіломи людини, «Подофилокс» бореться з кондиломами. Але він сильнодіючий, тому користуватися слід тільки під наглядом лікаря-дерматолога. При нанесенні мазі, діючі речовини активно впливають на віруси, тим самим вбиваючи віруси.

«Панавир»

«Панавир» впливає не тільки на вірус папіломи людини, але і на вірус герпесу. Медичні засоби цього типу не токсичні. Це універсальне медичний засіб, адже виводить бородавки на обличчі, на руках, на ногах. Крем від бородавок наносять на тіло. Можна намазати на обличчя, і навіть інтимні органи, оскільки препарат не залишає рубців на шкірі і вважається безпечним. Обробити слід лише новоутворення 5 разів на добу. Через тиждень буде помітний результат.

«Стефалин»

Це недороге засіб. Воно проникає глибоко в шкіру, активно впливаючи на віруси папіломи людини і інших видів. Судячи по складу препарату, можна говорити про його натуральності, хоча точно сказати, які саме компоненти входять в засіб, не надається можливості. Цей препарат клінічним шляхом не був досліджений, тому про ефективність говорити не можна. Засіб намазують на бородавки і родимки. Після 1-2 тижнів з’являється чорна кірка, яка незабаром відпадає. Виходячи з натурального складу, термін користування може продовжуватись до декількох місяців.

Мазь от бородавок: салициловая, Ацикловир, Левомеколь
Бальзам «Риодоксол» глибоко всмоктується в шкіру і сприяє сходженню бородавок за місяць застосування.

«Риодоксол»

Кращі властивості цього препарату зробили його високоефективним при видаленні бородавки на пальці ноги і стопи. Застосовувати можна не більше 1 місяця. Бальзам від бородавок проникає глибоко під шкіру, тим самим надаючи протизапальну і бактерицидну дію на новоутворення. Щоб бородавки пройшли, маззю від наростів покривають новоутворення тонко, а процедуру продовжують робити до 1 місяця по 3 рази на добу. Але якщо випадок не важкий, буде достатньо покривати новоутворення 1 раз в день протягом тижня.

Крем-бальзам «Народний цілитель»

Цей крем-бальзам має натуральну основу. За допомогою ефірного масла чайного дерева, витяжки з лікарських рослин і бджолиного воску, речовина добре проникає в тканини. Цей противірусний і бактерицидний препарат вбиває вірус папіломи людини. Як і інші подібні препарати, наносити слід обережно, обклеюючи поверхню здорової шкіри.

«Левомеколь»

«Левомеколь» — комплексне засіб. Воно надає сильний вплив на організм людини, адже в складі є антибіотики та імуностимулятори. Крім того, що вірус папіломи знищується, в організмі людини формується опірність до вірусів. Відгуки про препарат неоднозначні, адже 40% опитаних пацієнтів, які користувалися препаратом, називають «Левомеколь» малоефективним. Доктор враховує всі нюанси, призначаючи «Левомеколь».

Мазь от бородавок: салициловая, Ацикловир, Левомеколь
«Левомеколем» обробляють бородавки близько місяця для досягнення результату.

 

Мажуть папіломи двічі на добу, за схемою: 2 діб прийому — 4 діб перерви. Максимально дозволено користуватися маззю 5 тижнів. Перед застосуванням мазі допоможе «Хлоргексидин». Цією речовиною змащують бородавку, а після того, скористайтесь розчином йоду. Потім наноситься сама лікарська речовина. Не радять застосовувати в комплексі з іншими медсредствами. Адже часто для того, щоб застосувати речовина, потрібно розпарювати шкірні покрови, а при користуванні «Левоміколь» цього робити не можна. Сонячні промені теж негативно впливають на шкірні покриви, на які нанесений крем.

Поодинокі бородавки зазвичай цим речовиною не намазують, а тільки ділянки, уражені великим новоутворенням.

«Мазь Вишневського»

Доступний за ціною і часто використовуваний аптечний медикамент. «Мазь Вишневського» надає бактерицидну дію на новоутворення. Склад медичного ліки має натуральну основу: рицинова олія, березовий дьоготь. Це універсальний засіб, але найчастіше використовується для вилучення новоутворень на пальці руки. Спосіб використання: мазь спочатку накласти на пов’язку, а потім вже до новотворення.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: