Нарости на ніжці: як видалити, лікування, причини

Вірус папіломи людини здатний спровокувати появу різних кондилом на тілі. Бородавка на ніжці — один з видів освіти, яка спостерігається досить часто у дорослих. Така новоутворення в народі називають висячою бородавкою. Такий вид наросту представляє небезпеку, оскільки часто піддається травматизму що тягне за собою інфікування. Бородавка з ніжкою часто спостерігається на шиї або в пахвовій западині.

Наросты на ножке: как удалить, лечение, причины
Бородавка на ніжці — різновид новоутворення на шкірі, викликане вірусним захворюванням.

Опис і особливості

Висячі нарости на шкірі діагностуються найбільш часто, такі утворення мають особливостями. В першу чергу бородавки на ніжці відрізняються доброякісним характером. Медиками вкрай рідко спостерігалося переродження висячої бородавки в злоякісну пухлину. Малігнізація можлива лише в тих випадках, коли утворення великого розміру або часто травмується, внаслідок чого порушується його цілісність.

Така бородавка має тонку ніжку, всередині якої проходять кровоносні судини, що живлять новоутворення. Висяча бородавка виглядає неестетично і часто її помітно. Такі утворення можуть бути пофарбовані в темний або світлий колір. новоутворення на ніжці проявляється переважно у літніх людей. Це пояснюється фізіологічними процесами, які відбуваються в зрілому віці: занепад захисних функцій імунної системи і гормональний дисбаланс.

Вкрай рідко бородавку на ніжці можна діагностувати у дитини.

Висяча бородавка ніколи не зникає самостійно, на відміну від інших новоутворень. Якщо людина хоче позбутися від наросту, слід звертатися в спеціальну клініку, де видаляють бородавки на ніжці. Оскільки не рекомендується вдаватися до домашніх методів видалення наросту, це може спровокувати ряд ускладнень.

Структура і зростання

Бородавка на ніжці може зрости розміром до 0,7 см, будучи м’якою на дотик і маючи тілесний колір.

Бородавка включає до складу епітеліальні клітини шкірних покривів і невеликі тромбированные судини, які мають змінені стінки. Для бородавки на ніжці не властиво швидке розростання, вона може тривалі роки залишатися невеликого розміру. Зростання бородавки відбувається наступним чином:

 1. При появі новоутворення являє собою невелике ущільнення круглої форми. Його розміри близько 1-2 мм. Колір освіти — тілесний або світло-рожевий.
 2. З часом бородавка зростає і стає витягнутою, ніжка освіти чітко проявляється.
 3. Наріст досягає розмірів 6-7 мм. При формуванні відразу декількох бородавок, відбувається їх злиття в одне велике утворення, що нагадує цвітну капусту.

Основні види

Медики поділяють висячі бородавки на два типи: акрохордоны (ниткоподібні або війкові нарости) і пальцеподібні. Для кожного освіти характерні свої особливості, які наведені нижче в таблиці:

Характеристика Ниткоподібні Пальцеподібні
Зовнішні особливості Тонкий наріст з невеличкою ніжкою Груба, товста бородавка, підстава досить щільне і зовні схоже на горошину
Відмінні риси Нерідко зливаються в одне новоутворення Часто травмуються
Місце розташування Шия, шкірний покрив обличчя, пахова зона, пахвова западина, спина. У жінок ниткоподібний наріст нерідко спостерігається під грудьми. Шкірний покрив голови по лінії, де росте волосся
Кількість наростів Зустрічається одиничний наріст або множинні новоутворення Як правило, утворюється одна пальцевидная бородавка
Розмір В середньому величина коливається від 3-х до 10-ти мм. В рідких випадках досягає 12 мм. Може спостерігатися наріст від 5 мм до 2-х см
Забарвлення Тілесний або коричневий Рожеві тони

Місця локалізації

Бородавки на ніжці частіше виростають в делікатних місцях тіла: шиї, паху, пахвах, статевих органах.

Враховуючи місце локалізації, бородавки з ніжкою поділяються на такі:

 1. Висяче новоутворення на шкірному покриві обличчя або шиї. У такому разі наріст часто піддається ультрафіолетовому випромінюванню. Це призводить до почернению новоутворення.
 2. Бородавка на голові, яка часто травмується при розчісуванні.
 3. Наріст на ніжці під пахвою вимагає особливого спостереження, щоб не виникало пошкодження його цілісності. Це пов’язано з тим, що в пахвовій западині є багато потових залоз, тому при найменшому пошкодженні освіти відбувається його інфікування. Таке ускладнення загрожує переродженням наросту в ракову пухлину.
 4. Пахова зона нерідко стає місцем утворення висячих кондилом. Людині слід бути уважним при сбривании небажаного волосся в області паху.

Основні причини наростів на ніжці

Причина виникнення бородавки на ніжці — вірус папіломи, який проник в організм людини. Нерідко інфікуються люди, у яких підвищене потовиділення, суха шкіра або наявність дрібних тріщин на шкірному покриві. Період інкубації може тривати від декількох тижнів до декількох років. Основні причини інфікування:

 • безпосередній контакт з шкірними покривами і слизовою оболонкою інфікованої людини (передача вірусу через поцілунок, рукостискання);
 • статевий контакт будь-якого виду з людиною, яка є носієм вірусу;
 • передача інфекції від матері до дитини під час пологової діяльності;
 • використання чужих предметів гігієни (рушник, зубна щітка, гребінець);
 • поява нових наростів пов’язано зі зрізанням або пошкодженням структури наявних бородавок.

Провокуючі фактори

У деяких людей, які є носіями папіломавірусу, тривалий час може не проявлятися хворобу, а у інших нарости вискакують вже через кілька тижнів після зараження. З чим це пов’язано? Щоб проявилися нарости на шкірному покриві, необхідні провокуючі фактори. Медики виділяють такі фактори, що сприяють поширенню і прояву вірусу:

Стреси, діабет, гормональний збій, негативні фактори зовнішнього середовища збільшують ризик зростання бородавки на ніжці.
 • наявність гострих або хронічних захворювань;
 • переохолодження тіла;
 • постійні стресові ситуації і нервові переживання;
 • гормональний дисбаланс при вагітності, в лактаційний період, під час менопаузи;
 • проблеми в роботі ендокринної системи (цукровий діабет, надлишок зайвої ваги);
 • нестача вітамінів в організмі.

Якщо у інфікованої людини міцна імунна система, то захворювання не проявиться. У такому випадку пацієнт є лише переносників вірусної інфекції. Коли імунітет ослаблений і сформувалися нарости на ніжці, то вони можуть самі пройти за відновлення захисних функцій імунітету. Але це стосується виключно невеликих бородавок, які не об’єдналися в одну освіту.

Коли представляється небезпеку?

Відросток з ніжкою не завжди є нешкідливим і здатний завдати шкоди організму. Хоча це доброякісне новоутворення, але завжди є ймовірність його переродження в онкологію. Якщо людина пошкодив цілісність наросту на ніжці або зрізав його, то необхідно змастити відкриту рану антисептичним засобом і заклеїти пластиром з бактерицидним ефектом.

При запаленні шкірних покривів в районі наросту, слід в обов’язковому порядку проконсультуватися у дерматолога. Не рекомендується самостійно намагатися позбутися новоутворення, оскільки можна значно нашкодити здоров’ю. Якщо виникло бажання або є необхідність у видаленні, то слід звертатися в спеціалізований медичні центри.

Ознаки переродження

Необхідно негайно звернутися до фахівця, якщо виникли такі ознаки:

 • бородавка активно почала збільшуватися і видозмінюватися;
 • наріст придбав темні відтінки (чорний, темно-червоний);
 • хворобливі відчуття;
 • новоутворення ущільнилося;
 • з бородавки на ніжці виділяється кров.

Перераховані вище симптоми вказують на переродження наросту на ніжці в злоякісну пухлину.

Особливості терапії

Медикаментозне лікування

Не варто усувати бородавку на ніжці самостійно, необхідно звернутися до дерматолога, який підбере відповідне лікування або метод видалення. Якщо у хворого спостерігається безліч бородавок на ніжці і при цьому ослаблена імунна система, то перш ніж видаляти освіта, лікар призначає медикаментозне лікування. Лікарська терапія включає прийом таких коштів:

 • Препарати, що роблять противірусну дію. Нерідко призначається вживання «Ацикловіру» або «Гропринозина».
 • Щоб підвищити захисні функції імунітету, рекомендується приймати «Іммунал» або «Поліоксидоній».

Деструктивні методи видалення

Для видалення бородавки на ніжці можна підібрати доступний за ціною і якістю метод з безлічі нині доступних.

Видалити бородавку на ніжці рекомендується лише після проведення противірусної терапії та поліпшення імунної системи. Лікар підбере максимально відповідний метод, яким можна видалити бородавку. У сучасній медицині виділяють 5 основних методів позбавлення від бородавок:

Метод видалення Особливості проведення процедури
1 Криодеструкционный метод Процедура полягає у впливі на бородавку на ніжці рідкого азоту низьких температур. Метод безболісний і відзначається швидким видаленням, але нерідко призводить до повторного виникнення наросту.
2 Електрокоагуляція Наріст видаляється за допомогою високочастотного струму. Недолік процедури — помітні рубці після видалення.
3 Видалення лазером Процедура проводитися швидко і при цьому не виникає кровотеч. На бородавку на ніжці впливає промінь лазера, який припікає новоутворення. Таке лікування хворобливий, тому процедуру проводять під місцевою анестезією.
4 Радіохвильове видалення Використання радионожа, який випромінює радіохвилі і руйнує новоутворення.
5 Оперативне висічення Такий вид видалення застосовується в особливо важких випадках. Процедура проводиться за допомогою скальпеля, після хірургічного видалення залишається помітний шов.

Народні засоби

Для домашнього лікування бородавки на ніжці частіше використовують часник і чистотіл.

Деякі воліють проводити лікування наростів на ніжці з допомогою народних засобів. Такий метод дозволений, але лише при невеликих новоутвореннях. Перед застосуванням народної медицини слід проконсультуватися з лікарем. Вивести новоутворення можливо за допомогою часникового соку або кашки з часнику. Такий метод припікає наріст на ніжці. Можливе застосування соку чистотілу, який зривають в період цвітіння рослини. Засіб наносять не більше 2-х разів на день. Використання сирого лука, який перед цим замочують в оцті. Цибулину прикладають до освіти і залишають на всю ніч.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: