А у роті зірка горить: чому деякі вініри виглядають ненатурально і як цього уникнути

Установка вінірів – це відмінний сучасний спосіб швидко і без особливих турбот стати володарем ідеальної усмішки. Але чи справді все так, як обіцяє реклама? І чому часом трапляється «перебір»?

А у роті зірка горить: чому деякі вініри виглядають ненатурально і як цього уникнути

Справді, у гонитві за красою іноді порушуються розумні рамки. Це буває і через прагнення пацієнта «зробити ще білішим», і через не надто якісні матеріали, які використовує стоматолог. Але проблеми з кольором та формою вінірів легко можна уникнути і отримати дійсно той результат, який пацієнт вважає за ідеальний.

Як відбувається процес підбору вінірів

Лікар і пацієнт обговорюють, що можна зробити і яким чином можна досягти ідеальної посмішки. Форма та колір вінірів підбираються індивідуально – і завжди є можливість за допомогою комп'ютерного моделювання «приміряти» різні посмішки. І вибрати той варіант, який максимально відповідатиме твоїм побажанням, у тому числі уявленням про натуральний вигляд.

Що ще потрібно знати про вініри

А у роті зірка горить: чому деякі вініри виглядають ненатурально і як цього уникнути

  1. Вони не вимагають особливого догляду. Доглядати за ними потрібно так само, як і за зубами. Отже, потрібно використовувати зубну щітку та іригатор, проходити профілактичні огляди у стоматолога, відповідально ставитися до професійної гігієни. Так, установка вінірів не позбавляє тебе від догляду за ротовою порожниною і періодичних консультацій у лікаря.
  2. Вініри не вимагають зміни навичок харчування. Але загалом для здоров'я зубів (і не тільки) краще стежити за кількістю солодкого та жирного, за кількістю свіжих овочів. Пити вітамінні комплекси потрібно, але ті, що їх порекомендує лікар. Боятися, що вініри відваляться у процесі їжі, не варто.
  3. Матеріал, з якого виконуються вініри, вибирає лікар. І робить він це з огляду на багато факторів. Якщо ти прийшла до лікаря з проханням «хочу вініри як у подружки» і він одразу погодився — його кваліфікація викликає сумніви.
  4. Вініри служать довго, до 30 років. Побоювання, що спочатку вони будуть бездоганними, а вже через рік-два стануть виглядати ненатурально (жовкнуть, потріскаються і так далі), безпідставні.
  5. На кожен зуб – свій вінір.
  6. Установка – процес, який потребує виваженого рішення. “Відіграти назад” тут не вийде. Якщо ти встановила вініри, а потім чомусь вирішила їх зняти, зуби доведеться реставрувати. Або ж підбирати нові.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua