Як вберегти зір: профілактика захворювань очей

Неможливо переоцінити важливість зору та здоров’я очей, адже саме завдяки зору ми отримуємо близько 80% інформації щодо навколишнього середовища. Обмежений зір — це, відповідно, обмежена можливість сприймати оточуючий світ у всій його красі та багатоманітності.

Життя сучасної людини сповнене ризиками та факторами негативного впливу на зорову систему. Це постійне перевантаження очей, регулярна робота за комп’ютером, шкідливі звички, поганий сон і регулярні стреси — додайте все це одне до одного і отримаєте гарантовані проблеми із зором. Сьогодні кожен, від малого до великого, має знати базові правила турботи про здоров’я очей. Вони, звісно ж, не гарантують, що офтальмологічних захворювань стовідсотково вдасться уникнути, але дозволяють мінімізувати ризик їх виникнення.

Не ігноруйте симптоми

В офтальмології своєчасність у виявленні захворювань вважається критично важливою. Найбільш небезпечні захворювання, як-то глаукома, взагалі можуть протікати майже безсимптомно на перших стадіях. Тож дуже важливо звертати увагу на стан своїх очей, не ігнорувати ознаки захворювань. Серед найпоширеніших симптомів:

  • підвищена чутливість очей до світла;
  • відчуття печіння та болю в очах;
  • сухість поверхні ока;
  • розмитість предметів при погляді на них;
  • погіршення периферичного зору;
  • «мушки» перед очима.

Регулярно відвідуйте офтальмолога

З будь-якими наріканнями на зір і здоров’я очей треба якомога швидше звернутися до лікаря-офтальмолога. За допомогою професійного устаткування він проведе комплексну діагностику очей, аби виявити наявні захворювання. Вже після встановлення діагнозу лікар визначить необхідний курс лікування.

Навіть якщо вас ніщо не турбує, візит в офтальмологічний кабінет раз на рік зайвим точно не буде. Профілактика захворювань очей — це завжди краще, ніж їх лікування.

Як вберегти зір: профілактика захворювань очей

Носіть засоби для захисту очей

Сонячний ультрафіолет і випромінювання від монітору комп’ютера дуже шкодять очам, через них може суттєво погіршуватися гострота зору та виникати ціла низка захворювань. Добре, що сьогодні доступні спеціальні окуляри, призначення яких — захищати очі від негативних впливів.

Для роботи за комп’ютером радимо користуватися окулярами з покриттям блу-блокеру (покриттям, що відсікає шкідливе світло синього спектру). Такі окуляри часто називають офісними. А для захисту очей від ультрафіолету потрібно носити сонцезахисні окуляри. Асортимент таких окулярів надзвичайно великий, адже сам аксесуар дуже популярний. Вибирайте лише оригінальні моделі з якісним захисним покриттям, що відсікає 100% ультрафіолетових променів. Такі можна придбати лише в сертифікованих магазинах оптики, як-от Люксоптика:

Здоровий сон і менше стресів

Повноцінний і хороший сон необхідний для здоров’я не лише очей, але й всього організму. Щодоби потрібно спати не менше 7-8 годин — саме стільки часу потрібно нашому організму, щоб відпочити та поновити резерв сил для нового дня. Що стосується стресів, то зрозуміло, що в поточних реаліях їх, на превеликий жаль, не уникнути. Але все ж постарайтеся дещо обмежити свою взаємодію зі стресовими тригерами та щодня виділяйте в своєму графіку бодай 2-3 години для відпочинку.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua