З родимки росте волосся: що це значить?

Из родинки растет волос: что это значит?

Родимка (невус) – доброякісне новоутворення на тілі. Виглядає як невелика темна плямочка. На відміну від вродженого рідного плями, родимки можуть з’являтися протягом життя. У нормі їх не більше 100. Коли з такого новоутворення починає рости волосся, особливо якщо воно розташоване на видимій ділянці тіла, це стає вираженим косметичним дефектом. При неправильному видалення волосся можливі ускладнення.

Причини

Поява родимок обумовлено наступними факторами:

  • спадковість: нерідко розташування і навіть кількість утворень у батьків і дітей збігається;
  • гормональні скачки при вагітності, в період статевого дозрівання або менопаузи;
  • тривале перебування під відкритими сонячними променями: вплив ультрафіолету провокує вироблення меланіну – речовини, що бере участь в утворенні родимок.

Кожен невус має життєвий цикл. Спочатку з’являється невелике плоске плямочка, яка потім може трохи підніматися над шкірою. Деякі новоутворення з часом переростають у висячі. У діаметрі вони становлять від 1 мм до 10 см і більше. З родимки росте волосся із-за великої кількості волосяних фолікулів на даній ділянці тіла.

Можливі ускладнення

Волохата родимка не загрожує здоров’ю. При правильному обігу і догляду ризику переродження в злоякісну пухлину немає.

Небезпеку представляють невуси, що з’явилися у дорослого або прогресуючі.

Тривожні ознаки:

  • збільшення в розмірі і кількості;
  • зміна кольору і щільності;
  • нерівні асиметричні краю;
  • сильний свербіж, біль, печіння;
  • кровоточать освіти, виразки, мокнучі ділянки;
  • мимовільне випадання волосся.

Ймовірність ускладнень зростає у разі постійних ушкоджень новоутворень при розчісуванні, гоління, депіляції або неправильне видалення волосків. Виникає запалення, ранка може інфікуватися. В результаті можливе переродження освіти в меланому.

Можна висмикувати волосся

Вищипувати волосся пінцетом або виривати вручну заборонено. Також не рекомендується його висмикувати з допомогою воскової або хімічної депіляції. Це може призвести до травмування з подальшими ускладненнями.

Не можна збривати волоски на родимці. Лезо може пошкодити шкіру, викликати кровотечу. При цьому можливо бактеріальне зараження. Якщо таке новоутворення розташоване на обличчі в чоловіка, голитися потрібно акуратно, щоб не зачепити його тіло.

Як позбутися від проблеми

Волосся можна видаляти родимки в домашніх умовах, якщо новоутворення невеликих розмірів і несильно підноситься над шкірою. Обережно зрізайте волосся ножицями, не висмикуючи його цибулину.

Якщо така родимка розташована в волосистої частини голови, видаляти волоски не потрібно. Щоб уникнути ускладнень, дбайливо расчесывайтесь, щоб не пошкодити її.

Волосся з родимки можна зрізати ножицями, але не можна висмикувати його цибулину.

При перших ознаках того, що новоутворення змінюється, обов’язково проконсультуйтеся з дерматологом. Лікар проведе огляд, збере анамнез, включаючи сімейний. Призначається эпилюминесцентная дерматоскопія – безболісний метод діагностики, що дозволяє визначити найменші зміни у складі новоутворення. Робити біопсію родимки протипоказано.

Апаратні методи

Для повного видалення родимки вдаються до малотравматичним апаратних методик.

Ефективна і безпечна лазерна корекція. Вона показана при утворенні великої висячі родимки на відкритих ділянках тіла. Невус видаляють за допомогою лазерного променя. Щоб зменшити біль і дискомфорт, під час процедури робиться ін’єкція місцевого знеболювального. В залежності від розмірів новоутворення сеанс триває від 2 до 5 хвилин. Припікання лазером не викликає кровотеч.

Знищити родимку можна за допомогою рідкого азоту або суміші вугільної кислоти. Кріодеструкція проводиться під місцевою анестезією. Недолік методики – відсутність можливості контролювати глибину впливу. Кріодеструкція показана для видалення невеликих невусів або великих утворень на малопомітних ділянках тіла. Під час процедури існує ризик опіків здорової шкіри. На місці видалення можуть залишатися рубці. Після лазеротерапії та кріодеструкції клітини родимки непридатні для гістологічного аналізу.

Щоб зберегти клітини новоутворення для майбутньої гістології, вдаються до електрокоагуляції. Методика передбачає випалювання електричним ножем. Тканини піддають термічному впливу високочастотного струму. Після процедури можуть залишитися рубці.

Хірургічне втручання

Великі, глибокі і перерождающиеся в меланому родимки видаляють хірургічним шляхом. Під місцевою анестезією хірург уривається новоутворення за допомогою скальпеля. Після операції залишається шрам, який з часом перетворюється в малопомітну білу лінію.

Перші дні після видалення освіти забезпечте шкірі ретельний догляд. Не мочіть ранку, не наносити на неї креми або лосьйони.

Якщо на тілі є родимка, з якого росте волосся, уважно відстежуйте її динаміку. Акуратно зрізайте волоски ножицями. Якщо новоутворення не доставляє видимого естетичного і фізичного дискомфорту, не видаляйте його. Але якщо воно змінюється, негайно зверніться до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: