Звички, які потрібно прищепити собі в 40, щоб не набрати вагу в 50

Звички, які потрібно прищепити собі в 40, щоб не набрати вагу в 50

З віком метаболізм жінки сповільнюється – тримати себе у формі стає складніше. Експерт розповіла про головні звички, які допоможуть зберегти здоров’я та красу. 

У житті кожної жінки хоч раз виникало питання: «Що потрібно зробити, щоб нарешті схуднути?» Ми часто незадоволені своєю фігурою, а з роками знаходимо у ній дедалі більше недоліків.

Такі лайфхаки якнайменше їсти або регулярно ходити до спортзалу допомагають не всім. Тому що значно важливішу роль у тому, як ми виглядаємо і як почуваємося, грає метаболізм. З віком він сповільнюється, і нам стає складніше скинути кожен новоприбулий кілограм. І з нею можна працювати.

Щоб перестати боятися вставати на терези, можна ввести у своє життя звички, які допоможуть утримати вагу в нормі.

Ендокринолог-гінеколог Марина Лисянська назвала нашим колегам з «Доктор Пітер» 4 основні звички, які мають бути у кожної жінки до 40 років — це допоможе не лише тримати вагу під контролем, а й добре почуватися.

У цій статті ви дізнаєтеся:

Снідати завжди і скрізь

«Передусім, привчити себе снідати і ніколи не пропускати цей прийом їжі. Ми прокидаємося у стані гіпоглікемії, тобто зі зниженою концентрацією глюкози у крові. Якщо не поснідати, у нас не буде жодної енергії та працездатності, і ми все одно добиратимемо ті калорії, які не отримали вранці протягом дня. Або, що ще гірше, увечері перед сном», – пояснює лікар.

Якщо сніданок відсутній у раціоні, то організм витрачатиме ендогенну — свою власну глюкозу, яка потрібна для печінки, підшлункової залози, мозку та інших органів.Думка про те, що можна схуднути, якщо голодувати, хибна.

Є за принципом тарілки

«Я часто використовую у своїй роботі і навчаю пацієнтів харчування за так званим принципом харчової тарілки. Сама ідея з’явилася ще у минулому столітті у Гарварді. У буквальному значенні це тарілка діаметром 22-23 сантиметри, поділена на частини. Чверть відводиться під складні вуглеводи, які дають нам енергію. Вони засвоюються у тонкому кишечнику, а шлунок при цьому залишається голодним. Тому ще одна чверть тарілки – це білок, так звана «їжа для шлунка», – каже Марина Лисянська.

Друга половина тарілки – це клітковина (овочі та зелень), вона дуже добре регулює рівень глюкози в крові та сприяє хорошому травленню.

«Хороша ідея – боул. По суті він таки ґрунтується на принципах харчової тарілки. Єдине, основу боулу — рис — я рекомендувала б урізноманітнити й іншими цільнозерновими крупами», — зазначає лікар.

Уникати частих дробових перекусів

Дехто любить ласувати фруктами, коли хочуть їсти. Але можливості всмоктування фруктози в людини обмежені. Так, якщо 15 г фруктози (одне яблуко) без проблем засвоїться в організмі людини, то 50 г — тільки у кожного п’ятого. Передозування фруктози може стати причиною появи різних проблем зі здоров’ям — наприклад, розвитку інсулінорезистентності.

Виходячи з цього, фахівець не рекомендує намагатися приглушувати почуття голоду. Якщо у вас немає можливості поїсти, то краще перекусити тим, що дійсно допоможе насититися на годину-дві. Тут на допомогу можуть прийти: натуральний йогурт, горіхи, овочевий салат, сир, авокадо, хумус.

«Варто до цього додати, мабуть, пораду, що стала банальною — киньте курити. Не говорячи про канцерогенний вплив нікотину, куріння викликає гіпоксію, і наші органи перебувають у стані кисневого голодування», — додає лікар.

Не забувати про огляди у гінеколога

Жінкам, які наближаються до 40 років, дуже важливо відвідувати гінеколога та дбайливо ставитися до свого здоров’я.

«Те, в якому стані ми підійдемо до менопаузи, і як вона проходитиме, багато в чому залежить від того, як ми дбали про своє здоров’я у 40. Менопаузальна гормональна замісна терапія призначається за показаннями, але є й протипоказання. І завдання провести ці роки так, щоби протипоказання не з’явилися», — каже Марина Лисянська.

Якщо вийшло так, що у 40 років надмірна вага вже є — у 50 вона тільки збільшиться. Все через те, що організм шукатиме джерела гормонів у жировій тканині та активно її нарощуватиме.

Тому так важливо стежити за масою тіла — і як тільки ви помітили зайву вагу, одразу вжити заходів.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua