Дитячі автокрісла: вибір за віком

Головна причина покупки дитячого автокрісла – безпека дитини в автомобілі. Найвищі показники безпеки забезпечують лише сертифіковані моделі, які можна придбати у спеціалізованому магазині – https://avtokrisla.com/uk/c11-detskie-avtokresla.html . «Avtokrisla.com» є офіційним імпортером таких відомих брендів товарів для подорожей з дітьми, як Britax Römer, Recaro, Maxi-Cosi та інших.

Для того, щоб забезпечити дитині максимальну безпеку та комфорт, потрібно знати, як вибрати автокрісло, що підходить за віком.

Дитячі автокрісла: вибір за віком

Вік та вага – перший критерій вибору

Всі автокрісла враховують вікові особливості дитини, її вагу та рухову активність. Тому автомобільні сидіння для дітей випускають у кількох модифікаціях, які можна поділити на групи:

  • «0» та «0+» – люльки-переноски для немовлят до року, вагою до 13 кг, встановлюються проти руху, фіксація виконується звичайним ременем безпеки або кріпленнями Isofix;
  • «1» – автокрісла для дітей від 1 до 4 років, вагою до 18 кг, розташовуються по ходу руху, мають кілька положень від лежачого до сидячого та власні ремені безпеки;
  • «2» та «3» – сидіння-бустери для дітей віком від 7 років розраховані на вагу до 25 й 36 кг відповідно та відрізняються від першої групи тим, що дитина фіксується звичайними автомобільними ременями.

Для встановлення автокрісла із системою Isofix у сидіннях автомобіля мають бути спеціальні вбудовані кріплення. Така система – найбільш зручний та надійний спосіб фіксації, що виключає можливі помилки під час установки.

Часто виробники випускають моделі, які поєднують характеристики суміжних вікових груп, що дозволяє довше їх використовувати.

Універсальні автокрісла – переваги та недоліки

У дитячих автокріслах-трансформерах, які підходять для дітей різного віку, регулюються ремені безпеки, висота спинки та підголівника. Універсальним кріслом дитина може користуватися приблизно з 9 місяців й доти, доки в ньому не відпаде потреба. Це економічно привабливе рішення виправдане у двох випадках:

  • вік дитини 2-2,5 роки, тому група «2/3» їй завелика, а з крісла групи «1» вона швидко виросте;
  • кріслом планується користуватися рідко та у коротких поїздках.

Недолік універсальних моделей – усереднена для дітей різного віку ергономіка, що може викликати незручності, в першу чергу у малюків.

Вибираючи автокрісло для дитини, враховуйте насамперед її вік. Модель відповідної групи зробить поїздки зручними та безпечними.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua