Способи відновлення збою місячних

Дуже часто жінки звертаються до гінеколога через збій місячного циклу. Відхиленнями вважаються постійні зміни періодів, рясність кровотеч, а також яскраво виражений біль під час менструації. Чому це відбувається? Причин багато: переїзд і зміна клімату, пологи, аборт, нервові зриви та стреси, наслідки від прийому антибіотиків, різноманітні інфекції, прийом оральних контрацептивів. Важливо обов’язково з’ясувати, що стало причиною появи даної проблеми, чи пов’язано це з порушенням у роботі організму, перш ніж намагатися зрозуміти, як відновити збій місячних, а допомогти у цьому зможе лікар, який проведе обстеження, й після отримання результатів призначить необхідну терапію.

Способи відновлення збою місячних

Як проявляється

Зазвичай порушення менструального циклу проявляється по-різному. Згідно з даними гінекологів, клінічні прояви наступні:

  • неприємні болі внизу живота, нудота, головний біль, збій менструації;
  • нестабільність циклу, різкий прояв без супутніх симптомів;
  • крихітні кров’янисті виділення;
  • зміна інтервалу між менструаціями.

Крім того, можуть з’явитися й інші симптоми, які здатні зіпсувати самопочуття та якість життя жінки. Так само як підвищена втома, дратівливість, різке схуднення чи набір маси тіла, біль у попереку різної інтенсивності.

Як лікувати?

Порушення менструації — неприємне явище, яке, проте, піддається лікуванню. Наприклад, збій місячних після пологів вважається нормальним. Організм 9 місяців не стикався з менструальним циклом і тепер готується відновити його.

Насамперед варто відвідати лікаря. Він призначить ряд лабораторних та інструментальних досліджень, серед яких УЗД, кольпоскопія, гістологічний аналіз, мазок на флору, аналіз крові та сечі.

Результати досліджень дають можливість доктору скласти повну картину, встановити причину та підібрати правильне лікування. До слова, воно безпосередньо залежить від того, що саме спровокувало порушення менструального циклу. Також при підборі методу терапії враховується симптоматика й особливості організму пацієнтки. Якщо проблема виникла через причини фізіологічного характеру, доведеться постаратися нормалізувати режим дня й відпочинку, відстежити раціон харчування та його правильність, не зловживати фізичними навантаженнями.

Способи відновлення збою місячних

Якщо цикл порушений внаслідок інфекцій або запальних процесів яєчників, тоді для лікування знадобляться:

  • прийом антибактеріальних лікарських засобів;
  • фізіотерапія;
  • прийом гормональних препаратів;
  • вітамінотерапія;
  • уросептики;
  • фітотерапія як допоміжний спосіб лікування.

Який метод вибрати, вирішує гінеколог, котрий також повинен підібрати необхідну дозу та тривалість прийому.

Щоб врегулювати місячні, фахівець може призначити дотримуватися дієти, уникати контакту з будь-якими факторами, які провокують збій. Якщо він відбувається через ураження шийки матки, то жінці може бути призначено хірургічне лікування.

Самолікування в цьому випадку — не варіант. Доктора рекомендують пацієнткам ретельно стежити за своїм здоров’ям і не створювати умов для створення та розвитку різних патологій.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua