Профілактичні огляди у офтальмолога – запорука здоров’я очей

Навіщо відвідувати офтальмолога, якщо нічого не турбує? Профілактичні огляди багато хто вважає непотрібною тратою часу. Частіше за все консультація лікаря офтальмолога починає цікавити людей лише при відчутному погіршенні зору. В таких випадках спеціаліст, зазвичай, діагностує далекозорість, короткозорості чи інші складні хвороби очей, виписує рецепт на придбання окулярів та призначає необхідне лікування. Гострота зору пов’язана з багатьма факторами, але саме профілактичні заходи відіграють значну роль у його збереженні.

консультація лікаря офтальмолога

Навіщо регулярно проходити огляд у окуліста

Профілактичні огляди органів зору вкрай необхідні як дітям, так і дорослим. І якщо у учнів вони входять в програму обстежень перед початком навчання, то за відвідуванням лікаря дорослими пацієнтами уже, нажаль, ніхто не слідкує.

Чому ж так важливо не пропускати планові візити до офтальмолога:

 1. Зір погіршується поступового, і спочатку такі зміни вкрай важко відслідкувати. При цьому очі надмірно напружуються, що провокує прогресування захворювання. Під час консультації кваліфікований окуліст завжди перевіряє гостроту зору і, виявивши будь-які порушення, призначає необхідне лікування.
 2. Глаукома та інші важкі хвороби очей на перших стадіях розвиваються повністю безсимптомно і виявити їх можливо лише шляхом інструментальних досліджень.  Зазначимо, що ефективність їх лікування безпосередньо залежить від моменту діагностування.
 3. Пацієнти, що страждають далекозорістю чи короткозорістю, потребують проходження регулярних обстежень, направлених на відслідковування динаміки змін. Що, в свою чергу, дозволяє своєчасно підібрати оптимальне лікування.

Що перевіряє офтальмолог під час планової консультації

Плановий профілактичний огляд у окуліста передбачає проведення стандартних обстежень, що спрямовані на виявлення можливих хвороб. Зазвичай, лікар цікавиться наявністю симптомів та вивчає попередні записи з історії хвороби. До переліку обов’язкових методів діагностики входить:

 • перевірка гостроти зору;
 • авторефрактометрія – комп’ютерна оцінка рефракції ока (системи заломлення світлових променів). Цей метод допомагає відстежити короткозорість, а також далекозорість та астигматизм;
 • тонометрія – метод безконтактного вимірювання внутрішньоочного тиску.

Як зрозуміти, що потрібна термінова консультація у офтальмолога

Основний симптом, поява якого змушує людей звертатися до окуліста – суттєве погіршення зору. Але часто хвороби очей проявляють себе зовсім по іншому. Позаплановий візит до офтальмолога потрібен при наступних симптомах:

 • після пробудження навіть у стані спокою в очах виникає помутніння;
 • біль в очах чи поряд з ними;
 • зменшення чіткості зору у вечірній час;
 • часте почервоніння органів зору;
 • надмірна чутливість до світла;
 • головні болі;
 • звуження поля зору.

Пам’ятайте, що своєчасна діагностика – це головний шлях до успіху в лікуванні будь-якої хвороби очей. Тож, прислухайтесь до свого організму та при перших же симптомах звертайтеся до лікаря.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua