Газовий балончик – дешевий та легальний засіб самозахисту

Далеко не кожен може дозволити собі придбати пневматичний чи травматичний пістолет. Найбільш популярні та найбільш дешеві легальні засоби самозахисту – балончики з газом. Для їх використання не потрібні ліцензії: достатньо повноліття. В той же час, такі засоби дуже ефективні.

Газовий балончик – дешевий та легальний засіб самозахисту

Особливості застосування

Всі сучасні балончики з газом – циліндричні ємності 20-100 мл. Для вивільнення наповнювача достатньо зняти запобіжник та натиснути на розпилювач. В залежності від моделі наповнювач розпилюється струменем або хмарою (аерозолем).

Всередині такого резервуара сльозогінний подразнювач. Найбільш популярні такі типи наповнювачів:

  • ОС – витяжка з пекучого перцю;
  • МП-кислота – синтетичний аналог пекучого перцю;
  • CS – відмінно діє на людей, гірше на тварин.

Дуже часто поєднується одразу 2 подразнювача. Такі засоби захисту найбільш ефективні. Наприклад, CS+ОС. Струменеві балончики вважаються більш ефективними, ніж аерозольні, так як їх можна використовувати навіть у приміщенні або при сильному вітрі. В той же час, вони потребують більш точного прицілювання.

Критерії вибору легального захисту

Перш за все звертають увагу на концентрацію наповнювача, адже від цього залежить ефективність. Не завжди великий балон краще: моделі на 25 грамів зручніше носити в літньому одязі та непомітно діставати для застосування.

Варто звернути увагу і на максимальний час виходу рідини та відстань розпилення. Деякі моделі можна застосувати навіть за кілька метрів.

Звісно сам резервуар, запобіжник та розпилювач не повинні бути пошкодженими. Крім того, варто звернути увагу на зручність зняття запобіжника, натискання розприскувача. Огляду потребує і сам розпилювач: він повинен бути без видимих дефектів.

Значну роль грає виробник сльозогінного засобу: звертати увагу треба лише на відомі бренди. Великий вибір газових балончиків пропонує інтернет-магазин ВАНКЛІК. Також тут можна придбати речі для туризму, тактичні ножі, пневматику, арбалети, електрошокери.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua