На холодний шлунок! Крижана дієта завойовує світ

На холодний шлунок! Крижана дієта завойовує світ

Крижана дієта – абсолютний хіт у США та Європі! Як саме вона допомагає схуднути? 

Крижана дієта: досьє

Тривалість : 6 тижнів; Особливості : вимагає зниження температури довкілля та їжі; Вартість : низька; Результат : мінус 5-20 кг за весь період (залежно від вихідної ваги); Частота, що рекомендується : одноразово, з наступним засвоєнням нових корисних звичок; Додатковий ефект : покращення працездатності та витривалості, міцніший сон, регулювання рівня цукру в крові; Крижана дієта не підходить : вагітним, які годують, страждають від захворювань шлунково-кишкового тракту та вивідних органів, а також горла, легень, судин. Перед початком дієти необхідно порадитися з лікарем!

Чому Снігуронька не погладшала

Крижану дієту придумала Пета Бі – експерт з краси та здоров’я з Великобританії. Фанати спорту, мабуть, пам’ятають цю життєрадісну жінку — кілька років тому вона популяризувала екстравагантну, але дієву методику схуднення під назвою аква-бег (аква-джоггінг). Пета тестувала підводну бігову доріжку — цікавий (проте недешевий) гаджет, що оригінально поєднує зарядку з водними процедурами, і дійшла висновку, що таке тренування дійсно швидко спалює жир і підтягує тіло і при цьому допомагає уникнути м’язових болів, перенапруги та травм суглобів та менісків.

Напрацювання Пети Бі впали на благодатний ґрунт: буквально кілька років тому ті, хто худне всього світу, обговорювали цікаву ідею американського доктора Брайана Сі Вайнера.

Крижана дієта Вайнера зводилася по суті до одного простого прийому — він рекомендував щодня випивати (чи з’їдати?) літр дуже холодної води з дрібно накришеним льодом.

Дозволялося додати до «арктичного смузі» трохи підсолоджувача, щоб спростити завдання. За твердженням лікаря, організму потрібно багато енергії, щоб розтопити лід, що потрапляє до шлунково-кишкового тракту, і за рахунок цього жирові запаси витрачаються, а калорійність денного меню знижується.

Крім того, пацієнти, як повідомив Вайнер у своїй публікації в медичному журналі Annals of Internal Medicine, природно їли менше, оскільки крижана вода заповнювала їх шлунок — схожий принцип лежить в основі популярної «улюбленої дієти».

Проте Брайан Сі Вайнер чи то охолов до своєї методики, чи захопився її вдосконаленням, але обіцяна ним книга «Крижана дієта» так і не побачила світ. Натомість працю з аналогічною назвою випустила Пета Бі і прокинулася знаменитою.

Крижана дієта «перефарбовує» жир

Крижана дієта Пети Бі, на відміну від аналогічної дієти Вайнера, на чільне місце ставить не раціон, а побутові зміни і розвиток нових корисних звичок. Автор впевнена, що схильність до гіперкомфорту, що сформувалася у людей 21 століття, зіпсувала наші обмінні процеси, і ми накопичуємо жир, тому що нам занадто жарко.

Ми вже писали про гучні дослідження властивостей бурого жиру в тілі людини. Донедавна вважалося, що такий жир, який може зберігати дуже багато енергії у дуже невеликому обсязі клітин, здатні «вирощувати» лише немовлята. Проте вчені експериментальним шляхом з’ясували, що ця «суперздатність» доступна і дорослим, і головною умовою заміщення некрасивого та об’ємного білого жиру «компактним» бурим було названо тривале та регулярне перебування у прохолоді, що запускає забуті генетичні механізми.

На думку Пети Бі, шести тижнів прямування крижаної дієти достатньо для того, щоб жир почав перероджуватися з білого в бурий, обмінні процеси змінилися, а змучені постійним перегрівом органи почали працювати коректно. Так вдасться схуднути назавжди – за умови, що ви не візьметеся за старе і не повернетеся на грубку!

Пета посилається на дослідження Гарвардського університету: там вдалося з’ясувати, що проста відмова від пошуків теплого містечка та усвідомлене зниження температури довкілля допомагають додатково спалити від 2100 до 2800 ккал на тиждень без додаткових зусиль.

Крижана дієта: 5 основних правил

  1. Будь-якої пори року — не кутайтесь! Потроху привчайте себе легко одягатися навіть у прохолодні дні. Рекомендація для літа: в офісах та вдома не побоюйтеся виставляти кондиціонер на 18-20 градусів (ризик становить не знижену температуру, а потік холодного повітря; більшість моделей сучасних кліматичних систем дозволяють регулювати його напрямок).

  2. Спіть у прохолодному приміщенні, одягаючись до сну легко і не ховаючись важкими товстими покривалами. Ваша мета – навчитися вловлювати той стан тіла, коли йому прохолодно, але не мерзлякувато. Це дозволить подолати ефект, який вчені називають «температурною монотонністю» — згідно з дослідженнями, ми звикли підлаштовувати своє довкілля під температуру 24-26 градусів, нефізіологічну для анатомії європейця. Постійно зігріваючи себе зовні, ми блокуємо здатність організму використовувати ресурси внутрішнього обігріву, у процесі використання яких утворюється жаданий бурий жир.

  3. Ретельно провітрюйте приміщення кілька разів на день, у холодний сезон – у будь-який час, у теплий – у максимально прохолодний годинник. Крім того, провітрювання приміщення покращує імунітет його мешканців. Увага, відкрита кватирка не замінює повноцінне провітрювання, для якого вікна необхідно відчинити! Взимку і восени провітрювання може вважатися закінченим, коли шибки повністю «розпотіють». Влітку та навесні орієнтуйтеся на свої відчуття.

  4. Потоваришуйте з контрастним душем і поступово привчіть себе приймати прохолодний, а потім холодний душ (у російських умовах планового відключення гарячої води це стане дуже корисним навичкою).

  5. Починайте день з прогулянки і перебувайте на свіжому повітрі щодня так довго, як це тільки можливо (за винятком екстремально студених днів; у такі дні слід виходити ненадовго в легкому одязі).

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua