Діагноз очевидний: стан шкіри, очей, губ може розповісти про здоров'я

У давнину лікар мав лише три діагностичні апарати — очі, ніс і вуха плюс голова на плечах для обробки даних замість комп'ютера. Досвідченому лікареві цього і зараз цілком достатньо, щоб зорієнтуватися в діагнозі! Та й нам вистачить, щоб зрозуміти з якоюсь проблемою зі здоров'ям довелося зіткнутися.

Діагноз очевидний: стан шкіри, очей, губ може розповісти про здоров'я

У цій статті ви дізнаєтеся:

Віскі

Впалі віскі можуть говорити про зневоднення, а яскраво виражені вени і судини тут вказують на підвищений тиск. Великі пігментні плями на скронях свідчать про те, що печінка не справляється з навантаженням, а менші можуть вказувати на проблеми з жовчним міхуром.

Очі

Діагноз очевидний: стан шкіри, очей, губ може розповісти про здоров'я

Мішки під очима зазвичай їх пов'язують із поганою роботою нирок і серця, хоча найчастіше набряклість повік пояснюється занадто довгим сном або звичкою спати на животі, уткнувшись носом у подушку. А може, ти на ніч з'їла щось солоне, випила чай чи сік? Чи скористалася на ніч кремом для повік та обличчя? Між його нанесенням та сном має пройти щонайменше 1,5–2 години, інакше набряки навколо них забезпечені. Обробляй проблемні зони вранці кубиками льоду. Якщо ж сон на животі та косметика ні до чого, проконсультуйся з нефрологом, ендокринологом та кардіологом.

Шкіра

Сірий відтінок шкіра обличчя набуває при захворюваннях кишечника, землістій і сухій стає, коли не в порядку нирки, а всі відтінки жовтого на обличчі та білках очей говорять про порушення роботи печінки – так буває при жовтяниці (гепатиту А), але не завжди. Виявляється, жовтизні шкірі можуть надавати і медикаменти — ліки від діабету чи високого тиску. Нездорова блідість часом говорить про дефіцит заліза (анемії). Біла і дуже суха, схильна до утворення зморшок шкіра та ще й очі на викочуванні — свідчення несправностей у щитовидній залозі. На них ще вказує огрубіла і суха шкіра на ліктях.

Рот

Запалені ясна, які часто кровоточать, є симптомом пародонтиту або гінгівіту. Бліда ротова слизова оболонка може говорити про анемію, а ясна, що відходить від зубів, — ще одна ознака пародонту і привід для візиту до стоматолога.

Губи

Діагноз очевидний: стан шкіри, очей, губ може розповісти про здоров'я

Бліді губи можуть говорити про анемію. Часті виразки на губах іноді сигналізують про проблеми з легкими та дихальною системою в цілому. Суха шкіра губ, що довго не гояться тріщини в їх куточках можуть виникати при діабеті – потрібно здати кров на цукор!

Брові

Занадто густі та кущисті змушують подумати про зниження функції яєчників (хоча це може бути просто особливістю деяких народів), рідкісні та тонкі можуть вказувати на погану роботу щитовидної залози – організму не вистачає тироксину (гормону, який забезпечує використання харчових речовин у волосяних фолікулах, відповідно – піклується про їхнє здоров'я). Брови зростаються на переніссі? Стеж за тиском – є схильність до артеріальної гіпертензії (підвищеного тиску).

Щоки

Капілярна сітка на щоках може сигналізувати про підвищений тиск та проблеми з печінкою. Якщо справа дійсно в ній, то сітка буває великою, а коли не в порядку жовчний міхур, вона займає маленьку площу і не така помітна. До речі, рум'янець на щоках вважається ознакою відмінного здоров'я, але надто яскравий він може вказувати на проблеми зі здоров'ям: підвищений тиск та синдром Кушинга, коли надниркові залози посилено виробляють кортизол.

Вуха

Зморшки або западинки на вушних мочках можуть свідчити про проблеми із серцем. До речі, ця ознака має і наукове пояснення. В одному дослідженні було виявлено, що у людей із западинками на вушних мочках ймовірність зіткнутися із серцевою недугою на 10% більше.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua