Майже тістечко: фрукти та ягоди з найвищим вмістом цукру

До деяких фруктів та ягод варто ставитись обережно, якщо ти на дієті. З одного боку, вони набагато корисніші за тортики, з іншого — налягати на них не варто, адже в них багато цукру. А на що налягати теж розповімо.

Майже тістечко: фрукти та ягоди з найвищим вмістом цукру

1 Манго

У ньому є клітковина та ще багато поживних речовин. Але в ньому також є цукор – наприклад, в одному манго міститься цілих 46 грамів цукру – не найкращий вибір, якщо ти намагаєшся стежити за своєю вагою або тим, скільки цукру вживаєш.

2 Виноград

Порція таких ягід містить близько 23 г цукру. Це занадто багато для чогось, що побалувати себе як слід. Якщо тільки зовсім потроху.

3 Вишня

Вона солодка завдяки великій кількості цукру: у чашці міститься 18 грамів. А з огляду на те, що дуже легко втратити рахунок, скільки ти з'їла, можна непомітно перебрати. Тому бодай чітко визначай свою порцію.

4 Груша

В одній груші середнього розміру міститься 17 г цукру. Якщо ти намагаєшся скоротити споживання, не їж її повністю — просто поклади кілька скибочок у нежирний йогурт або салат.

5 Кавун

Майже тістечко: фрукти та ягоди з найвищим вмістом цукру

Середня часточка цього плода містить 17 г цукру. Втім, він також багатий на воду і містить спеціальні мінерали, звані електролітами, які потрібні організму для підзарядки. Відмовлятися зовсім не варто просто обмежитися одним-двома шматочками.

6 Інжир

У двох середніх за розміром – 16 грамів. Якщо ти намагаєшся стежити за вмістом цукру, відріж пару часточок.

7 Банани

В одному середньому банані міститься 14 г цукру. Так що краще відріж половину в чашку ранкових пластівців або тарілку з вівсянкою.

Фрукти та ягоди з мінімумом цукру

Майже тістечко: фрукти та ягоди з найвищим вмістом цукру

А ось ці фрукти та ягоди можна їсти, не побоюючись за фігуру та рівень цукру в крові.

  • Авокадо. У ньому міститься всього 1,33 грами цукру. Але важливо пам'ятати, що воно висококалорійне, тому, можливо, щодня їсти його не варто.
  • Малина. У ягоді міститься велика кількість клітковини – 8 г на чашку – і всього 5 г цукру. Клітковина корисна для травлення і може допомогти тобі довго почуватися ситою.
  • Диня. Смак та задоволення всього з 5 грамів цукру та 23 калорій. Ти все ще більше любиш кавуни?
  • Полуниця. У чашці полуниці міститься лише 7 грамів цукру. Тож насолоджуйся — скільки влізе.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua