Цистит у жінок: що потрібно знати

Цистит є одним із найпоширеніших жіночих захворювань сечостатевої системи. Практично кожна жінка хоч раз у житті відчувала неприємності, які приносить ця хвороба. Її особливість полягає у досить частих рецидивах. Понад 50% пацієнток, які перехворіли на цистит, ризикують протягом року зіткнутися з хворобою повторно. В інтернет-аптеці “Apteka.com” можна замовити ефективні таблетки від циститу для антибактеріальної терапії.

таблетки від циститу

 

Причини виникнення циститу та його симптоми

Цистит – це запалення сечового міхура, найчастіше інфекційного характеру. Через анатомічні особливості будови жіночого сечівника, а також близькості піхви до уретри, цистит найчастіше вражає жіночий організм. Серед поширених причин його виникнення виділяють: недостатню гігієну, хронічні захворювання статевих органів, травми при статевому акті, переохолодження, а також відхилення у функціонуванні сечостатевої системи. Розрізняють гострий та хронічний цистит. Перший з’являється раптово та симптоми наростають у швидкому темпі. При хронічній формі хвороба протікає менш інтенсивно і має не такий виражений характер. До загальних симптомів хвороби відносять:

  • часті позиви до сечовипускання;
  • відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
  • біль та різі при сечовипусканні;
  • тяжкість та дискомфорт внизу живота;
  • підвищена температура тіла;
  • домішки крові у сечі;

При появі перших симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря, оскільки ускладнення від циститу дуже важкі: запальні процеси інших органів, рак сечового міхура, нетримання сечі та інші небезпечні явища.

Діагностика та лікування

Діагностика захворювання включає первинну консультацію уролога, огляд і взяття матеріалу з сечівника для подальшого аналізу. Додатково призначається загальний та біохімічний аналіз крові, аналіз сечі, а також УЗД. Не варто займатися самолікуванням, оскільки є ризик набути хронічної форми захворювання. При своєчасній діагностиці цистит піддається нескладному та ефективному лікуванню. Воно включає комплекс необхідних заходів, і залежить від ступеня патології. Найчастіше терапія включає антибактеріальні та знеболювальні препарати, а також спеціальну дієту без вживання продуктів, що подразнюють слизову оболонку сечового міхура (гостра та жирна їжа, шоколад, кава, алкоголь). При тяжкому перебігу хвороби пацієнта в обов’язковому порядку госпіталізують і проводять оперативні втручання.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua