Психосоматика циститу: які емоції посилюють твій дискомфорт

Це захворювання приносить багато неприємних моментів і сильно псує життя. Однак іноді вина у його виникненні лежить на непрожитих емоціях. Яких? Розповідає експерт із психосоматики Артем Толоконін.

Психосоматика циститу: які емоції посилюють твій дискомфорт

Як зрозуміти, що психосоматичний цистит

Найчастіше інфекційний цистит трапляється у гострій формі, при своєчасному і правильно підібраному лікуванні симптоми захворювання швидко зникають, але у разі хронічної форми вони знову повертаються, тоді можна припускати, що цистит пов'язаний із психологічними проблемами.

На психосоматичне захворювання може вказувати те, що хвороба виникає лише після стресів, негативних переживань, сильних хвилювань. У стані спокою, як правило, болючі відчуття не турбують.

Причини

Психосоматика циститу: які емоції посилюють твій дискомфорт

Основна причина виникнення психосоматичного циститу – утиск людини. Наприклад, якщо жінку не цінують удома та на роботі, відбувається конфлікт територій. Коли вона втрачає свій простір, її роблять незначною та відсувають на другий план, звільняють, ігнорують, тоді виявляються перші ознаки психосоматичного циститу.

Інша популярна причина виникнення даного захворювання – неприємна інтимна близькість. Можливо, цей процес не приносить жінці задоволення, вона не може розслабитися, але при цьому не хоче засмутити партнера, поправити його або відмовити йому, щоб не відчувати дискомфорт. Коли процес не подобається, крутяться негативні думки в голові, тіло само каже «ні», статеві органи не розслабляються і перебувають у постійній напрузі, що провокує подальші проблеми зі здоров'ям.

Лікування

Для ефективного лікування лікар повинен зібрати анамнез та з'ясувати всі обставини, що передують захворюванню, надати пацієнтові психологічну підтримку.

Для повного одужання необхідно не тільки боротися із симптомами циститу медикаментозним способом, але й зняти сильну емоційну напругу, яка його викликала. Психотерапевт допоможе пацієнту переглянути ставлення до подій з дитинства і до того, що турбує зараз.

Також слід покращити свій емоційний стан простими способами: знайти хобі, частіше ходити на розважальні заходи, зайнятися спортом, більше відпочивати на природі, проводити час із людьми, які заряджають позитивну енергію.

Психосоматичний цистит нерозривно пов'язаний з депресією та постійним стресом, якщо вчасно не виявити його причини і не приступити до лікування, одужання буде тривалим. У разі виявлення психосоматичного циститу необхідно звернутися за професійною допомогою до уролога та психотерапевта.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua