Ниткоподібні бородавки: лікування, методи видалення

Акрохорди або ниткоподібні бородавки являють собою освіти на шкірному покриві людини. Вони витягнуті на вигляд, розташовуються найчастіше на шиї, під пахвами і на обличчі. Акрохорди бувають у всіх, переважно у людей в похилому віці. Бородавки вважаються косметичним дефектом, але з’являються не просто так. Часто на них не звертають належної уваги, тому важливо розібратися в тому, що вони собою представляють і яку небезпеку несуть.

Нитевидные бородавки: лечение, методы удаления
З віком ймовірність появи ниткоподібних бородавок (акрохордов) у людини зростає.

Бородавки та причини їх появи

Чим старша людина, тим більше вірогідність появи акрохорд на тілі. З’являються вони внаслідок зараження вірусом папіломи людини. Звідси ще одна назва утворень — папіломи. Після того, як вірус потрапив в організм, він не обов’язково проявиться відразу. Це може відбутися через місяць, рік або навіть 10 років. Зазвичай папіломавірус активізується тільки тоді, коли імунітет ослаб і не може більше з ним боротися. У випадку з міцним імунітетом людина може навіть ніколи не дізнатися про те, що він є носієм даного вірусу.

В період ослаблення імунітету спочатку з’являються вузлики, які можна переплутати з родимками. Пізніше такий вузлик подовжується від 5 до 10 міліметрів, приймає нитевидную форму і ось тоді його з легкістю ідентифікують як акрохорду. Найчастіше з цією проблемою зіштовхуються люди у віці, в основному після 40 років. Але це захворювання стало «молодіти». З-за зовнішніх факторів, таких як забруднене навколишнє середовище та постійні стреси, організм старіє передчасно, що призводить до появи таких утворень у молодих людей.

Основними причинами, які впливають на активізацію вірусу в організмі, можуть бути:

Гормональний збій, витаминоз, стреси, хвороби щитовидної можуть провокувати зростання ниткоподібних бородавок.
 • гормональні збої;
 • хвороби щитовидної залози;
 • підвищена сухість шкіри;
 • нестача вітамінів;
 • нервові зриви, стреси;
 • захворювання статевої системи.

Якщо травмувати акрохорду, почнеться запальний процес. Але у випадку з цим видом освіти ймовірність переродження у злоякісну форму відсутня. Ниткоподібні бородавки самостійно не зникають. Якщо вони приносять дискомфорт або часто піддаються травмування, їх краще видалити.

Клінічна картина папіломи

Акрохорди з’являються не у всіх місцях, а в місцях з підвищеною вологістю і в складках шкіри. Досить часто акрохорди з’являються в місцях з тонкою і ніжною шкірою:

 • на повіках;
 • в області носа;
 • на шиї;
 • у пахових складках;
 • під молочними залозами;
 • під пахвами.

Вкрай важливо правильно ідентифікувати освіту, так як від цього залежить подальше лікування. Найкраще це зробить кваліфікований лікар-дерматолог. Ниткоподібні папіломи практично неможливо переплутати з іншими утвореннями на шкірі, так як вони мають характерні ознаки.

Клінічні прояви
Вид Маленька гулька, схожа з родимкою
Форма Витягнута або овальна
Колір Від тілесного до темно-коричневого
Консистенція Щільна та еластична
Довжина Від 1 до 5 мм (рідко 10 мм)
Кількість З’являються групами або зростаються з часом
Особливості Тонка ніжка, що нагадує обірвану нитку
Нитевидные бородавки: лечение, методы удаления
Перехід акрохордов в онкологію трапляється дуже рідко.

Ризик переродження

Щоб з’ясувати, чи не розташовуються по сусідству акрохорди інші новоутворення, які проводять діагностику. Якщо обстеження показує, що поряд з бородавкою нічого немає, то загроза здоров’ю відсутня. Вони можуть насторожити лише в тому випадку, коли кондилома збільшується в розмірах і змінює забарвлення. За таких обставин мова йде про прихованої патології, яку треба негайно показати лікареві.

Якщо лікар підтверджує недоброякісність бородавки, то проводиться обстеження з наступною операцією.

Нерідко акрохорди доставляють незручності: запалюються, червоніють і набрякають. Відбувається це у дівчат, які травмують бородавку, наприклад, кісточками бюстгальтера. Чоловіки випадково зрізають їх під час гоління, що теж призводить до запалення. При цьому ризик переродження у злоякісну пухлину не з’являється, але небезпека полягає в тому, що в рану може потрапити інфекція. Пошкоджені акрохорди дезінфікують, а запалені — змащують маслом чайного дерева. З його допомогою запалення проходить, а папіломи зменшуються.

Діагностика ниткоподібних бородавок

Видалення акрохордов не є обов’язковою процедурою і проводиться з дозволу лікаря.

Якщо є необхідність видалити акрохорду, слід звернутися до лікаря. Перед видаленням кваліфікований лікар проведе діагностику. Робиться це з метою диференціації ниткоподібний бородавки, щоб відрізнити від інших видів утворень. Дерматолог здійснює діагностику акрохорди в такому порядку:

 1. проводиться візуальний огляд;
 2. освіта вивчається за допомогою дерматоскопії;
 3. якщо необхідно, проводиться ПЛР-діагностика і біопсія.

Процедура дерматоскопії дає можливість побачити папілому під мікроскопом, розглянути найменші ознаки вірусного походження акрохорди. Якщо існує загроза виникнення злоякісної пухлини, проводять додаткові обстеження. Після ПЛР-діагностики констатується факт зараження вірусом. А біопсія дає можливість перевірити новоутворення на гістологічному дослідженні і поставити точний діагноз.

Медикаментозне лікування

Вилікуватися самостійно від акрохорд неможливо, для цього слід проводити медикаментозну терапію. Оскільки ниткоподібні бородавки з’являються з-за наявності в організмі вірусу папіломи людини, слід впливати передусім на нього, а потім вже на фізичний прояв на шкірі. Комплексне лікування дозволяє повністю позбавлятися від акрохорд.

Дерматологи радять проводити терапевтичне лікування таким чином:

 1. зміцнити імунітет, приймаючи імуномодулятори;
 2. за допомогою противірусних препаратів вбити вірус;
 3. прибрати новоутворення медикаментозно або за допомогою операції.
Нитевидные бородавки: лечение, методы удаления
Позбавлення від акрохордов включає прийом препаратів від вірусів і при ослабленні імунітету.

Основними засобами в медикаментозному лікуванні акрохорд вважаються противірусні та імуностимулюючі препарати. До них відносяться «Ацикловір», «Віферон», «Кипферон» та інші. Ці ліки одночасно ефективні в активізації імунної системи та боротьби з вірусом. Для контактного впливу на акрохорду використовують засоби: «Криофарма», «Суперчистотел», «Панавир гель», «Віферон мазь», «розчин Малаві» та інші. В залежності від діючої речовини, вони здатні заморожувати і випалювати освіта. Наприклад, розчин йоду чинить протизапальний та антисептичний ефект одночасно.

Перш ніж приймати лікарські препарати, слід проконсультуватися з лікарем.

Методи видалення

Показанням до видалення акрохорди може стати травмування або дискомфорт, що новоутворення приносить його власникові. Голчаста бородавка успішно забирається за допомогою багатьох засобів. Щоб правильно вибрати метод, потрібно звертати увагу на тип шкіри людини, кількість бородавок і їх розташування. Приймати рішення про необхідність і виборі методу висічення повинен тільки кваліфікований лікар.

Нитевидные бородавки: лечение, методы удаления
Радіохвильова хірургія безпечна і доречна при терапії акрохордов.

Радіохвильова хірургія

Досить популярний спосіб, при якому відбувається вплив на освіту високочастотними радіохвилями. Для цих цілей використовують спеціальний прилад, який широко застосовується у вітчизняній косметології. При такому впливі виключаються больові відчуття і попадання інфекції в рану, що є безперечною перевагою перед іншими методами видалення ниткоподібних бородавок.

Електрокоагуляція

Цей спосіб грунтується на припіканні освіти електричним струмом. Завдяки тому, що під час впливу бородавка підсушується, а не повністю випалюється, залишається можливість провести гістологічне дослідження. Це є перевагою порівняно з лазерним видаленням або кріодеструкцією. А недолік полягає в тому, що після операції залишається рубець.

Кріодеструкція

Кріодеструкція — дуже поширений метод, в основі якого лежить використання рідкого азоту. Хоч даний спосіб застосовується часто, він поступається в ефективності інших методів. Для видалення азотом буде потрібно набагато більше часу. Спочатку тканини заморожуються, потім відбувається параліч, пізніше з’являються пухирі і тільки потім новоутворення повністю відривається. На весь цей процес потрібно близько півроку. До того ж, після видалення таким методом, є ризик повторного появи папіломи.

Нитевидные бородавки: лечение, методы удаления
Лазеротерапія — одне із самих акуратних і безболісних методів терапії новоутворень шкіри.

Лазеротерапія

Видалення лазером — найсучасніший метод. Високотемпературним лазерним променем акрохорда забирається швидко і безболісно, завдяки вбудованому в прилад охолодженню. Єдиним мінусом є те, що процедура дорога. Але завищена ціна виправдовується рядом переваг:

 • стерильність;
 • безпека;
 • не залишає шрамів;
 • безболісність;
 • виключена поява опіків;
 • швидке загоєння рани.

Хірургічне висічення

Рідше використовується видалення бородавки скальпелем. Після даної процедури завжди залишається шрам. Ще цей метод болючий, тому вимагає обов’язкове введення місцевої анестезії. Але існують випадки, коли видалити акрохорду можливо тільки хірургічно, наприклад, якщо новоутворення знаходиться на столітті очі.

Народні засоби

Існує кілька народних порад, як позбавитися від ниткоподібний бородавки. Для цієї мети використовують ліки з трав, які мають протизапальні та протипухлинні властивості. Багато людей стверджують, що домашні методи ефективні, але немає ніяких гарантій, що видалення пройде без ускладнень і наслідків. Нижче представлені найбільш популярні народні засоби для видалення акрохорд.

Народні методи боротьби з бородавками
Часникова мазь Для приготування цієї мазі потрібно подрібнити пару зубчиків часнику і додати дитячий крем. Готовий засіб намазується на папілому і кріпиться пластиром. Через пару годин бородавка повинна відвалитися.
Чистотіл Чистотілом змащують новоутворення двічі в день. Ця рослина має отруйний сік, який містить хелідонін та алкоиды. Після припікання залишаються опіки і рубці.
Ірис садовий Необхідно взяти шматок листочки цієї рослини і пом’яти. Виступили соком помазати папілому і разом з листочком закріпити на пару годин.
Горобина Кашкою з горобинової ягоди роблять компрес, закріплюючи її пластиром. Перевага в тому, що не залишаються опіки.

Всі соки і кислоти випалюють акрохорду тільки з поверхні. Основна проблема полягає в тому, що корінь освіти залишається. Через це існує ризик повторного появи бородавки на тому ж місці. Ще є ймовірність виникнення опіку і сильного запалення, якщо засіб використовувалося неправильно. Тому не варто вдаватися до самостійного видалення акрохорди, краще зробити дану процедуру у лікаря.

Нитевидные бородавки: лечение, методы удаления
Здоровий спосіб життя і збалансований раціон допоможуть уникнути зростання акрохордов на тілі.

Заходи безпеки та профілактики

В цілях профілактики появи бородавок уникайте стресів, правильно харчуйтеся, приділяйте час сну не менше 8 годин в день, дотримуйтесь особисту гігієну і зміцнюйте імунітет. Такі заходи не позбавлять від вірусу папіломи людини, але зате запобігти його поширення. При виявленні підозрілих акрохорд на шкірі слід терміново відвідати лікаря і вчасно здати аналізи. Тільки так можна переконатися, що новоутворення не несе загрозу для життя.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: