Рідкий азот від бородавок в аптеці: спосіб застосування

Видалення кондилом виробляють з допомогою лазерного або хірургічного вирізування, припікання рідким азотом або з допомогою косметичних засобів від бородавок. Препарат «КриоФарма» дозволяє знищити наріст за короткий час і зменшити активність вірусу папіломи. Принцип дії — деструкція тканини за допомогою заморожування пропаном в поєднанні з диметилэфиром. Використовується щадна температура охолодження, не вимагає спеціальних навичок і зусиль. Застосовують в домашніх умовах, згідно інструкції. Порушення рекомендацій по використанню здатне викликати прояви побічних ефектів. Видаляє вузли різних видів, можна застосовувати повторно при необхідності.

Жидкий азот от бородавок в аптеке: способ применения
«КриоФарма» — зручний і ефективний засіб для боротьби з бородавками.

Форма випуску та склад

Засіб «КриоФарма» випускається в металевому балончику місткістю 35 мл з 12 одноразовими пластиковими аплікаторами в комплекті, які дозволяють обробляти кілька наростів. В аерозольний флакон входить суміш пропану і диметилэфира — рідкий газ, який заморожує бородавку. Також в упаковку комплектують вимірювальну шкалу, тримач для аплікаторів, пилочку для видалення, пластирі 12 шт., інструкцію до застосування (у разі, якщо це комплекс для видалення підошовних бородавок). Препарат від кондилом використовується тільки зовнішньо. Температура на виході з балона -57 °C.

Опис препарату

Спрей «КриоФарма» популярний серед засобів для видалення бородавок. Застосовувати його можна як в умовах лікарні, так і вдома, самостійно. Кількість суміші розраховане на 12 процедур, один аплікатор — одна бородавка. Механізм дії — заморожування доброякісного наросту на будь-якій ділянці шкіри. В аптеці відпускається без рецепта. Може викликати почервоніння навколо місця заморозки, з часом воно проходить. Через 12-15 днів після заморозки папілома відпадає самостійно. Користуватися препаратом варто, згідно інструкції і її рекомендацій, тоді ефективність знищення зростає.

«КриоФарма» і рідкий азот: відмінності

Жидкий азот от бородавок в аптеке: способ применения
«КриоФарма» на основі рідкого азоту безболісно ліквідує новоутворення шкіри.

Видалення бородавок холодом — криозаморозка. Заснована на здатності судин звужуватися або розширюватися від впливу температури і зміни кровотоку. І «КриоФарма», і процедура видалення рідким азотом засновані на кріодеструкції тканин новоутворення. Методики різняться застосовуваної температурі для заморозки (рідкий азот повинен бути -196°С), також азотом користуються тільки в дерматологічних кабінетах, самостійне застосування неможливо. В залежності від розміру кондилом курс видалення триває близько 10-20 сек. При проведенні обох процедур пацієнт фактично не відчуває болю. Застосовуючи рідкий азот, людина повинна знати про можливе гормональному збої при використанні, порушенні обміну речовин, яке з часом швидко відновлюється. Повторність проведення операції рідким азотом — 2-3 рази, «КриоФарм» — 3-6 разів до повного видалення.

Які бородавки можна лікувати аптечним рідким азотом?

Причиною появи бородавки є наявність вірусу папіломи, носієм якого є кожний другий житель планети. Препарат «КриоФарма» видаляє будь-який вид бородавок:

 • Звичайні. Ущільнення тканини у вузли розміром до 1 см, виступають на кистях рук, у волоссі голови, обличчі. Безболісні, з шорсткою поверхнею.
 • Підошовні. Нагадую мозоль з ниткоподібними сосочками-пучками з роговим шаром навколо. Виникають на ногах, часто із-за незручного взуття.
 • Юнацькі або плоскі. До 3 мм в діаметрі, тілесного кольору або зі світло-жовтим відтінком. Гладка і плоска поверхня ущільнення. Виступають, в основному на кистях або особі.

«КриоФарма» здатна знищити будь-які види бородавок, якщо вони доброякісні і безпечні для організму. До проведення процедури краще проконсультуватися з дерматологом. Повторне виникнення кондилом — сигнал для термінового звернення до лікаря. Також препарат видаляє сам вірус папіломи допомогою холоду і зменшує імовірність рецидиву інфекції.

Жидкий азот от бородавок в аптеке: способ применения
Наносять «КриоФарму» на бородавку без будь-яких додаткових процедур.

Спосіб застосування

Для використання засоби не варто проводити ніяких додаткових процедур. Спочатку до держателя прикріплюється одноразовий аплікатор і вставляється в балон. Перевірка і підготовка препарату здійснюється натисканням на головку балона десь на 3 сек., при появі шипіння. Потім потрібно зняти аплікатор, який вже намочений холодною рідиною і щільно, без зусилля, прижитися до наросту. Час безперервного впливу на бородавку залежить від її розміру:

 • при меншому діаметрі 2,5 мм — 10 сек.;
 • 2,5−5,0 мм — 15 сек.;
 • більше 5,0 мм — до 20 сек.

При відчутті печіння, свербежу або болю легкої потрібно розуміти, що почався процес заморозки. Кожний аплікатор можна застосовувати лише один раз, після вживання викидається, так як він є носієм вірусу. При необхідності процедуру можна повторити через 2 тижні. В цей період на шкірі можуть з’явитися пухирці, така дія препарату не повинно викликати хвилювання, інструкції про нього попереджає. На момент заморозки шкіра стає блідою, по завершенні її відтінок приходить в норму.

Переваги і недоліки препарату

Жидкий азот от бородавок в аптеке: способ применения
Препарат «КриоФарма» зручний і безпечний для домашньої терапії бородавок.

Основна перевага «КриоФармы» — можливість його використання в домашніх умовах. Він простий і зручний у застосуванні, не вимагає спеціальних підготовчих операцій і рецептів лікаря. Процедуру може проводити сам хворий або попросити про допомогу, для неї не потрібні особливі навички і вміння. Препарат повністю безпечний, якщо слідувати інструкції. Не завдає шкоди навколишньому середовищу. Присутність 12 аплікаторів в комплекті з балоном дає можливість використання повторно. Видалення відбувається в період 2-х тижнів. Можна лікувати дітей, старше 4-х років. Після вживання не виникають ні рубці, ні шрами.

Недоліком препарату користувачі відзначають його високу ціну (хоча вона нижче апаратних процедур). Неприємні відчуття при заморожуванні, а при недотриманні інструкції можливість появи набряків, рубців і шрамів теж не додають плюсів «КриоФарме». Якщо аплікатор тримати довше покладеного часу, можуть з’явитися опіки.

Протипоказання до засобу

Безпека препарату не вказує на те, що застосовувати його можуть всі без винятку. Якщо злоякісний наріст, то категорично забороняється будь-косметологічне видалення бородавки. Тому спочатку краще діагностувати кондилому на доброякісність. Також потрібно бути впевненим, що цей наріст точно бородавка, а не прояв захворювання шкіри. Інструкція до «КриоФарме» забороняє його застосування дітям, які не досягли 4-річного віку, вагітним жінкам і годуючим мамам. При порушеному кровообігу, збої обміну речовин в організмі або запаленнях, ушкодженнях шкіри біля бородавки застосовувати засіб не рекомендується. Заборонено застосовувати «КриоФарма» хворим на цукровий діабет (порушується процес загоєння) та наносити суспензію на пігментні плями і родимки.

«КриоФарма» при вагітності

Дія лікарського препарату на організм жінки в період виношування дитини або лактації не вивчено. Не встановлено зв’язок впливу «КриоФармы» на розвиток плоду та перебіг вагітності. При виникненні бородавок в такому положенні лікування може призначити тільки лікар, використовуючи щадні методи, що не впливають на роботу організму мами і дитини. Також ефективні методи профілактики вірусу папіломи і застосування народних засобів. Не варто проводити експерименти, вони можуть мати важкі наслідки.

Побічні дії

Жидкий азот от бородавок в аптеке: способ применения
Недотримання інструкції по застосуванню препарату «КриоФарма» може обернутися шкірними опіками.

В залежності від індивідуальних особливостей організму, особливостей шкіри застосування «КриоФармы» може мати ряд наслідків. При тривалому використанні руйнуються тканини і ділянки шкіри при заморожуванні глибоких шарів, з появою рубців і ран. Можливе виникнення:

 • ішемічного кільця навколо бородавки;
 • почервоніння, рубцювання шкіри, поява шрамів;
 • пошкоджень здорових ділянок шкірного покриву при попаданні;
 • повторного зараження папіломою у разі наявності неутилізованого аплікатора;
 • опіку тканин.

Вберегтися від негативних наслідків препарату можливо при строгому дотриманні інструкції та попередньої консультації з фахівцем. Зміцнення і підтримки імунної системи прискорить процес одужання і зменшить ймовірність повтору хвороби. При виникненні будь-яких негативних проявів варто звернутися за допомогою і консультацією до фахівця.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: