Шипица на нозі: лікування, як виглядає, причини появи

Якщо людина при ходьбі або бігу відчуває сильну біль, яка локалізується на підошві це, найімовірніше, шипица на нозі. Звідки вони беруться, і як передаються у випадку, якщо вони заразні? Ця пухлина утворюється на стопах і пальцях ніг і зовні схожа на мозоль, але має чорні або сірі вкраплення. Належить до підвиду бородавок і має вірусне походження. Доставляє багато незручностей і дискомфорту власникові. У медицині її називають підошовної бородавкою і наполягають на негайному видаленні.

Шипица на ноге: лечение, как выглядит, причины появления
Шипица на ступні або пальцях ніг з’являється в результаті тривалої пішої активності, незручного взуття, особливості анатомічної будови і провокує дискомфорт.

Як виглядає шипица?

Люди, стикаючись вперше з бородавчастими утвореннями, не знають, як виглядає шипица на ступні, і приймають її за мозоль.

На першій стадії вона схожа на світлий вузлик, який утворюється на підошві ноги. Твердіша ніж інша шкіра, вона, поступово розростаючись, стає більшим і набуває жовтуватий відтінок з чорними крапками. Зростає шипичка швидко, з моменту появи до достигания великого розміру і появи сильних болючих відчуттів, проходить кілька тижнів. На відміну від звичайних бородавок, шипица на пальці ноги проростає всередину шкіри, має довгий корінь, і важко піддається лікуванню. Чим раніше вона буде виявлена, тим легше її вилікувати. Запущені бородавки розростаються гронами, мають довге коріння, що доходять до м’язових тканин і покривають всю поверхню на стопі. Будьте обережні в місцях контакту з потенційними носіями цієї хвороби, шипица легко передається при тісному контакті з хворим.

Чим відрізняється від мозолі?

Це бородавка відрізняється тим, що з’являється на ступнях, наприклад, на п’яті або на мізинці, і ніколи на тілі. На відміну від мозолі, при натисканні на неї складається враження, що у ногу потрапив шип. З-за цих сильних больових відчуттів і пішла назва. Щоб відрізнити шипицу від іншої бородавки, потрібно прийняти гарячу ванну і поглянути на місце освіти. Підошовна бородавка, після гарячої води, стає як цвітна капуста, вся горбиста і неоднорідна. Шипички проростає всередину шкіри, а не ростуть над нею, тому мають довгий корінь, і важко піддаються лікуванню. Чим раніше вона буде виявлена, тим легше її вилікувати. Запущені бородавки розростаються гронами і покривають всю поверхню стопи. При травмі перероджується в злоякісну ракову пухлину, тому скоріше рекомендують лікувати шипицу.

Причини появи і механізм зараження

Слабкий імунітет і негативну дію зовнішніх факторів призводять до зараження папіломою і зростання шипиц.

Шипица утворюється, коли людина інфікована вірусом папіломи людини. Заражаються люди з низьким імунітетом при контакті з хворим, і користуванні загальними засобами гігієни. Це вірус може знаходитися в організмі багато часу і проявиться лише за певних причин, таким як зниження імунітету, постійні стреси, хвороби. Небезпека проникнення вірусу зростає при пошкодженнях ніг, при носінні взуття меншого розміру, при пітливості ніг. Висока ймовірність підхопити вірус при відвідуванні басейну, так як шкіра на ногах розмокає і може легко травмуватися. Виникають підошовні бородавки у підлітків унаслідок недотримання особистої гігієни, і у людей із зниженим імунітетом, і що борються з хронічними захворюваннями. У дітей частіше утворюються на мізинцях під нігтем або на великому пальці через носіння тісного і маленькою взуття.

Симптоми і ознаки

Симптоми цієї хвороби дуже неприємні. Спочатку, ця бородавка виглядає як огрубіла складочки шкіри. Потім, якщо запустити і не лікувати, вона збільшується, змінює колір і фактуру, стає горбистою, набуває поглиблення в центрі, і проростає чорними точками, які схожі на маленькі кратери. Важливо визначити в шкірному освіту на нозі шипигу якомога раніше, тому що вона швидко починає породжувати больові відчуття, ніби людина наступив на шипи. Це відбувається в тому випадку, коли проростаючи всередину шкіри, вона дістає до м’язів і чіпляється за них стрижнем. Бувають випадки, коли шипицы утворюються групами по кілька штук з головної, великою бородавкою в центрі, при видаленні якої зникають і всі інші. Головні ознаки:

  • сильний біль при натисненні на шипицу або ходьбі;
  • постійне зростання бородавки;
  • поглиблення посередині;
  • наявність чорних вкраплень.

При лікуванні в домашніх умовах складно добитися повного видалення бородавки, під шкірою залишається частина пухлини і після вона наростає знову. Фахівці визнають шипицу найскладнішою в лікуванні всіх видів новоутворень, так як вона швидко розмножується і проростає глибоко під шкіру, зачіпаючи і заражаючи м’язи.

Шипица на ноге: лечение, как выглядит, причины появления
Небезпека шипиц на ногах — розростання і сильні болі при ходьбі.

Наслідки і небезпека шипицы на нозі

У дуже рідкісних випадках п’яткова шипица може пройти сама, частіше її доводиться видаляти, і чим раніше, тим краще. Пухлина доброкачественна за своєю природою, але при травмах та неправильному лікуванні перероджується в злоякісну, і стає смертельно небезпечна. Людям, у яких є ця болячка, складно пересуватися і взагалі, наступати на ногу. Шипига робить будь-які фізичні навантаження неможливими з-за різкого болю. Ще одна небезпечна ситуація виникає, якщо бородавка з’явилася і її не лікують, або лікують неправильно. Вона швидко розростається і займає весь вільний простір на стопі, і між пальцями.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Коли чоловік помітив, що на нозі утворюється бородавка або просто неясний наріст, потрібно терміново відвідати лікаря. До терапевта важливо звернутися якомога раніше. Шипица — найбільш складно виліковний вид бородавок. Якщо шипица почала активно збільшуватися в розмірах або, при лікуванні народними засобами, почала боліти сама по собі, з неї почала виділятися сукровиця або гній, треба терміново звернутися за допомогою. Якщо дорослий виявив це новоутворення на нозі дитини, також потрібно вдатися до допомоги фахівця, а не займатися самолікуванням. Лікар допоможе видалити папули з мінімальним впливом на дитячий організм. При першому зверненні здають всі аналізи, і відразу ж направляють на лікування.

Лікування

Лікування шипицы — складний і трудомісткий процес. Якщо хворий звернувся вчасно, від неї вдається позбутися, використовуючи розроблені методики та препарати. А якщо при перших проявах її забрати не вдалося, то допоможуть ефективно вивести шипицу часто вживані в останній час, малоінвазивні методи. Хірургічне висічення не застосовується, оскільки при його використанні дуже високий відсоток рецидивів, і воно викликає негативні наслідки й ускладнення.

Шипица на ноге: лечение, как выглядит, причины появления
Для швидкої та ефективної ліквідації шипиц на ногах можна звернутися за допомогою до хірурга.
Метод лікування Опис
Кріодеструкція або застосування рідкого азоту Метод випалювання холодом, при дії якого руйнується тіло бородавки. Після операції всередині колишньої папули утворюється міхур, який проходить через 1,5 — 2 тижні. Плюси: безкровність, прийнятна ціна. Мінуси в неможливості точно прорахувати глибину заморожування, тривалий період реабілітації, великий ризик травми здорової шкіри поруч з бородавкою при малому впливі холоду чи рецидиви при недостатній обробці. Не можна робити при підозрі на рак.
Електрокоагуляція Метод впливу на шкіру високочастотним струмом, при якому бородавка випалюється з допомогою приладу в стаціонарних умовах. Плюси: маленька ймовірність рецидивів після операції ранка швидко гоїться і зовсім не кровоточить. Мінуси в тому, що є високий ризик травмувати шкіру біля шипицы, після процедури з’являються рубці.
Лазерна хірургія Метод пошарового видалення бородавки за допомогою лазерного променя, який припікає судини, і дезінфікує місце проведення операції. Плюси: безболісний, немає рецидивів, не викликає ускладнень, швидка реабілітація, неможливість занесення інфекції. Мінуси: травматичність залежить від кваліфікації лікаря.

Як позбутися за допомогою хімічних реагентів?

До консервативним методам позбавлення від шипицы відносять застосування хімічних засобів. Це агресивні речовини, при попаданні на новоутворення, викликають омертвіння клітин епідермісу, які потім видаляються механічним методом. Метод болючий, але після неграмотного застосування залишаються рубці і шрами. Бувають препарати трьох основних типів дії:

Шипица на ноге: лечение, как выглядит, причины появления
Позбутися від шипиц на ногах можна шляхом застосування спеціальних хімічних реагентів.
Тип Принцип дії Приклад ліки
Некротизуючий Провокують муміфікацію бородавки дуже агресивним складом. Не застосовують при лікуванні дітей та жінок в період виношування дитини, і годування груддю. «Солкодерм»
Кератолитик У складі містяться препарати, розплавляють хворі клітини, і допомагають їх відшарувати від здорової шкіри. «Колломак»
Криогенний Діють також як і кріодеструкція, заморожуючи нарости. «Криофарма»

Терапія лікарськими засобами

Якщо, незважаючи на всі вжиті заходи, проблема не йде і бородавка продовжує зростати, варто задуматися про похід до імунолога. Проблема може бути в тому, що імунітет просто не в силах впорається з вірусом в організмі. Доктор призначає противірусне лікування та імуностимулятори, щоб підняти імунітет і допомогти організму впоратися. Якщо лікування допомагає, шипицы маленьких розмірів проходять самостійно.

Шипица на ноге: лечение, как выглядит, причины появления
Народні засоби в боротьбі з шипицей на ногах досить ефективні і доступні.

Народні засоби і рецепти

Коли хворий на свій страх і ризик вирішує обійтися без традиційної медицини, можна звернутися до народних методиками лікування шипицы. Народна медицина багата рецептами із застосуванням відварів трав, соків фруктів, коренеплодами і навіть будматеріалами. Варто вибрати щось одне і регулярно повторюючи процедури, пройти курс лікування до кінця. Рецепти:

  • Екстракт чистотілу або свіжий сік. Змащують бородавку на ніч тиждень поспіль.
  • Оцет. Застосовують після прийняття ванни, на розпарений наріст наносять кілька крапель.
  • Цибулю, натерту кашку з додаванням оцту, наносять на шипицу, заклеєні пластиром з діркою і залишають на ніч. Повторюють 2-3 рази.
  • Цемент втирають в бородавку, попередньо розпарити ногу, обрізавши і верхній шар.
  • Часточка часнику накладається на пластир з діркою і прикладається на шипицу. Зверху наклеюється ще один пластир і залишають на ніч.
  • Роблять кашку з молодої кропиви, кладуть на лист лопуха і обертають навколо ноги з бородавкою. Зверху одягають вовняні шкарпетки.
Шипица на ноге: лечение, как выглядит, причины появления
Настої з трав добре ліквідують шипицу з підошов і пальців ніг.

Застосовують навіть знахарські методи лікування шипицы з зовсім сумнівним закапуванням м’яса і фруктів в землю, нібито вони забирають з собою хвороба в землю. Щоб не запускати і не ускладнювати свою ситуацію, краще дотримуватися здорового глузду і, не впадаючи в крайнощі, застосовувати тільки перевірені методи і рецепти лікування шипицы.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua