Вітаміни при бородавки і папіломи: лікування

Чи рятують вітаміни від бородавок і папілом? Відомо, що зниження імунітету — основний фактор розвитку інфекції, викликаної ВПЛ. Гіпо – або авітамінозу, або ж нестачу вітамінів, сприяє зниженню активності імунної системи, тим самим дозволяючи проявляти активність різних інфекцій. Тому вітамінопрофілактика знижує ризику появи папілом і бородавок, а застосування вітамінних препаратів під час лікування ВПЛ-обумовленої інфекції прискорює одужання і забезпечує нормальну роботу імунної системи. Окремої уваги при лікуванні і профілактиці бородавок і папілом заслуговують вітаміни А, Е і С.

Витамины при бородавках и папилломах: лечение
Прийом вітамінів при бородавки і папіломи прискорить процес одужання, а ще і знизить ризик розвитку рецидиву.

Вітамін А та його дія

Вітамін A також відомий під назвами ретинол і бета-каротин. За фактом, вітамін А — збірне поняття, яке включає в себе кілька речовин, схожих за своєю дією на організм. Особливо цінується цей вітамін завдяки антиоксидантній дії: він захищає клітини від розпаду. А також він відповідає за нормальний стан шкіри, нігтів, волосся, за хороший зір і стійкість організму до хвороб. Ретинол міститься в жирній рибі, печінці, кисло-молочних продуктах, яєчному жовтку, бобових, зелених і жовтих овочах.

Нестача вітаміну А в організмі робить його більш чутливим до різних патогенних агентів, в тому числі, і до ВПЛ. Тому щоденне вживання вітаміну А зміцнює імунітет і запобігає появі папілом і бородавок. Для лікування нашкірних наростів можна застосовувати рідкий ретинол, наносячи на бородавку кожен день. Курс використання препарату становить від 2-3-х місяців до півроку. Прийом вітаміну А всередину прискорює одужання.

Добова потреба дорослого в ретиноле становить 1 мг на добу.

Вітамін Е або токоферол

Вітамін Е також являє собою групу речовин з подібним механізмом дії та однаковою походженням. Ефективно захищає клітини від розпаду і руйнування, запобігаючи старінню. Зміцнює волосся і нігті, покращує стан шкірних покривів, стимулює діяльність імунної системи. Міститься в горіхах, рослинних оліях, в яловичої печінки, шпинаті. Добова доза для дорослих — 15 мг в добу.

При прийомі всередину, токоферол покращує загальний стан шкіри, тим самим прискорюючи її регенерацію і одужання. Крім цього, прийом таблетованого вітаміну Е прискорює роботу імунної системи, внаслідок чого порушується патогенна дія папіломавірусу. При бородавках використовуються примочки з масляним розчином токоферолу: шматочок ватки чи марлі просочують розчином і фіксують на нарості. Робиться ця процедура тричі на день до повного зникнення бородавки.

Вітамін С у лікуванні папілом і бородавок

Аскорбінова кислота — інша назва вітаміну С — наймогутніший противірусний та иммуноукрепляющее засіб. Він уповільнює старіння, стимулює швидке відновлення шкіри після пошкоджень, покращує її захисні функції. Найбільшу кількість аскорбінової кислоти міститься в барбадоської вишні (ацероли), ягодах шипшини, солодкому червоному перці, ягодах обліпихи і чорної смородини, в цитрусових. У лимонах основна кількість аскорбінової кислоти міститься в їх шкірках. Добова потреба розраховується індивідуально: 25 мг на кожну 1000 витрачаються кілокалорій. В середньому — 75 мг.

При інфікуванні ВПЛ аскорбінова кислота відіграє ключову роль: завдяки противірусній дії вона бореться з папіломавірусом, значно знижуючи його активність. Для цього аскорбінка приймається всередину у вигляді таблетки. Крім цього, вона використовується місцево. Для цього рідкий розчин аскорбінової кислоти наноситься на поверхню бородавки або папіломи. Замість рідкого розчину, можна використовувати таблетки, перетираючи їх в порошок і розбавляючи водою до отримання пасти. Паста таким же чином наноситься на наріст. Важливо не зачіпати здорові ділянки шкіри, оскільки на них з’являються подразнення.

Вітамінопрофілактика запобігає появи бородавок і папілом.

Полівітамінні комплекси для лікування інфекції пипилломавирусной

Полівітамінні комплекси насичують організм корисними речовинами, доповнюючи основну терапію ВПЛ.

Від вірусу папіломи людини ефективно допомагають полівітамінні комплекси, до складу яких входить відразу кілька вітамінів. Серед них виділяються вітамінні комплекси «Вітрум», «Алфавіт», «Перфектил», «Комплівіт». До складу кожного з препаратів входять вітаміни і також мікро – і макроелементи, які сприяють адекватному функціонуванні організму.

Мінерально-вітамінний комплекс «Вітрум» містить найбільшу кількість мінеральних елементів — 17 позицій у складі. В інших препаратах їх кількість коливається від 8 до 10 одиниць. «Вітрум» — незамінний препарат для корекції гіповітамінозів і дефіциту макро – та мікроелементів. Ще одна перевага цього препарату полягає в існуванні окремих комплексів для різних вікових груп, і окремо для чоловіків і жінок.

Витамины при бородавках и папилломах: лечение
«Комплівіт» і «Алфавіт» використовують для зміцнення імунітету, що так само доречно в терапії бородавок.

«Перфектил» — препарат для поліпшення стану шкіри, для відновлення її функцій. При бородавки і папіломи він стимулює прискорену регенерацію шкіри, відновлення її структури. Він прискорює загоєння шкірних ушкоджень, усуває сухість, висипання, лущення. Крім цього, «Перфектил» зміцнює імунітет не тільки завдяки аскорбінової кислоти і токоферолом у своєму складі, але і завдяки екстракту ехінацеї — противірусній речовини природного походження.

«Комплівіт» і «Алфавіт» схожі між собою за складом, відмінністю є відсутність в «Компливите» вітаміну Д. Обидва препарату рекомендуються до використання для профілактики і лікування гіповітамінозів, для зміцнення імунітету. Ці комплекси поліпшують стійкість організму до різних захворювань, в тому числі і до папіломавірусної інфекції.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua