Який лікар лікує бородавки і навіщо потрібна допомога фахівця

Бородавки приносять масу прикростей їх власникам. Правильно визначивши, який лікар лікує бородавки, можна в короткий час назавжди позбутися цього дефекту. Оптимально підібраний курс лікування захистить пацієнта від ускладнень та можливих рецидивів. Так як поява бородавок не залежить від віку пацієнта, вибір фахівця зумовлений передусім характером і локалізацією наросту.

Какой врач лечит бородавки и зачем нужна помощь специалиста
Звернення до лікаря при появі бородавок — розумне рішення, яке дозволить ефективно усунути новоутворення і запобігти ускладненням.

Загальні дані

Бородавкою називається доброякісні утворення на шкірі або слизовій. В залежності від типу, вона розташовується:

  • на руках, долонях, нігтях;
  • на шиї;
  • на підошвах і ногах;
  • в пахвах;
  • в паху і на статевих органах.

Основна причина виникнення бородавок — вірус папіломи людини, який передається через предмети гігієни, рукостискання, доторки, через мікротріщини та садна на шкірі. При цьому після інфікування бородавки з’являються на шкірі не відразу, а через деякий час. Активність ВПЛ обумовлена ослабленим імунітетом, курінням, сидячою роботою, стресом, вживання фастфуду, хронічними хворобами в стадії загострення.

До якого лікаря звернутися за лікуванням бородавок?

Обов’язково слід звернутися до лікаря при наявності одного з симптомів: свербіж, зміна кольору і форми, дискомфорт, поява асиметрії наросту.

Головний помічник при появі бородавок — дерматолог.

За медичною допомогою потрібно йти до дерматолога. Після огляду він визначить подальші дії пацієнта. Іноді проводяться додаткові аналізи для діагностики типу вірусу папіломи. Якщо поява наростів супроводжується інфекцією, потрібна додаткова консультація інфекціоніста. При наявності новоутворення у дитини первинну консультацію проводить педіатр. Деякі види бородавок з’являються тільки у дітей, наприклад, плоскі нарости жовтуватого відтінку, що утворюються на шиї або руках. Якщо наріст утворюється на молочній залозі, жінку направлять на консультацію мамолога.

Хто видаляє бородавки?

Рішення про те, хто видалить наріст, приймає дерматолог на основі клінічної картини. У більшості випадків це робить хірург, рідше — мамолог, уролог або гінеколог. Нарости видаляють, щоб уникнути поширення захворювання по всьому тілу. Як правило, у дітей їх не видаляють — з віком новоутворення проходять. Сучасна медицина пропонує декілька способів видалення бородавок:

  • Лазерне видалення вважається найбільш ефективним методом лікування, що проводиться під місцевої анастезії. Процедура займає кілька хвилин.
  • Кріодеструкція проводиться за допомогою рідкого азоту, без болю, рубців і кровотечі.
  • Електрокоагуляція допомагає в запущених випадках, але після операції залишається рубець.
  • Хірургічний метод застосовують для великих наростів.

Після видалення зразок буде відправлений у лабораторію на біопсію для виключення злоякісності процесу. Уникнути рецидиву хвороби допоможуть певні правила. Доведеться кинути палити, не переживати даремно, систематично займатися спортом, виключити з раціону шкідливу їжу, загартовуватися. Ці нехитрі заходи зміцнять загальний імунітет організму і покращують якість життя пацієнта.

Видалення бородавок в домашніх умовах не завжди проводиться згідно з нормами і часто стає причиною рецидиву хвороби в більш складній формі. Гелі та мазі містять кислоти, тому їх застосування протипоказане дітям і вагітним жінкам. У запущених випадках бородавки можуть стати причиною раку. При несвоєчасному лікуванні вони можуть поширитися на інші ділянки тіла. Не всі види наростів піддаються медикаментозному лікуванню, деякі з них утруднені в діагностиці. Тому не варто займатися самолікуванням. Тільки лікар визначить ступінь серйозності захворювання, і вибрати правильне лікування.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: