Йод від бородавок: переваги і недоліки застосування

Виводять бородавки лікарськими препаратами, методом фізичного впливу або засобами альтернативної медицини. Найчастіше використовують йод від бородавок, так як вважається, що припікання цим розчином ефективно і не вимагає великих грошових витрат. Бородавки — освіти на шкірних покривах, які здатні розростатися і переходити в новоутворення злоякісної форми. І незважаючи на те що вони здатні несподівано зникнути, не варто проводити час, а краще відразу приступати до їх знищення.

Йод от бородавок: преимущества и недостатки применения
Йод використовують як доступне «народне» засіб для лікування бородавок.

Терапевтичні якості

У медицині йод вважається відмінним протимікробним засобом, яке дратівливо впливає на проблемні ділянки тканин і при підвищених концентраціях володіє припікаючою ефектом. Обробляючи цим розчином уражену ділянку шкіри, частина його швидко проникає в дерму, тому мазати їм слід не менше 2-х разів на добу. Йод знайшов застосування в різних областях медицини, його використовують для лікування отитів гострої форми, варикозних виразкових уражень, запальних патологій горла і гланд і безпосередньо для запобігання дефіциту в організмі хімічного елемента I. Плюс до всього, цей препарат полегшує дотримання дієти, спалює надлишок жиру, зміцнює волосяні цибулини, нігті, зуби і покращує розумову діяльність.

Переваги та недоліки застосування

Люди, які використовували йод проти бородавок, відзначали наступні позитивні моменти лікування:

  • щоб вивести новоутворення шкіри, не потрібно багато часу, прихильники нетрадиційної медицини стверджують, що позбутися від бородавок можна всього за 1 місяць;
  • якщо припікати бородавки йодом, то зникнуть і рубці від них;
  • при використанні йодного розчину людина позбавиться навіть від великих наростів;
  • після позбавлення за допомогою йоду від новоутворень на шкірних покривах ризик виникнення рецидиву зводиться до мінімуму.
Йод от бородавок: преимущества и недостатки применения
Усунення бородавок йодом може викликати невеликі шкірні опіки і печіння.

Однак не завжди лікування бородавок йодом дає на 100% позитивні результати. У деяких випадках на шкірі шкіри утворюється сильний опік, особливо якщо нанести на уражену ділянку великий обсяг розчину. Вкрай рідко, але можливо в процесі виведення папілом йодом збільшення їх кількості. Іноді йодний розчин при використанні не проявляє ефективності, наприклад, якщо обробляти їм підошовні бородавки. Це обумовлено тим, що підошовна бородавка локалізується на грубою, товстою шкірі і йоду не під силу видалити її.

Процедура лікування бородавок йодом

Доброякісні утворення шкіри, викликані вірусом папіломи людини (ВПЛ), локалізуються на різних частинах тіла: на руках, стопах, обличчі, шиї, під нігтями і на шкірі зовнішнього органу сечостатевої системи чоловіків, шийці матки і навіть в прямій кишці. Представники нетрадиційної медицини рекомендують використовувати для позбавлення від бородавок йод, так як вважають його безпечним і дієвим. Хімічний елемент I не тільки перебуває у складі медичного препарату, але і виступає складовим деяких продуктів, наприклад, зеленої шкірки волоського горіха, яку теж застосовують у боротьбі з новоутвореннями шкіри, спровокованими ВПЛ.

Йод от бородавок: преимущества и недостатки применения
Процедура позбавлення від бородавок йодом полягає в обробці ділянок розчином.

Використовують йод для позбавлення від генітальних бородавок, додаючи розчин у ванночки. Для цього беруть літр гарячої водички і вливають в неї маленьку ложечку препарату. Важливо враховувати, що засіб може викликати опік, тому не можна інтенсивно застосовувати його. Це вкрай важливо для людей з чутливою шкірою. Для поверхневої обробки бородавок використовують йод після попереднього нанесення на уражену ділянку спиртового розчину. Наноситься йод з допомогою ватної палички не менше 2-х разів на день. При регулярному застосуванні цієї комбінації засобів бородавка відмирає і відторгається, а область її знаходження поступово загоюється. Виведення новоутворень шкірного покриву займає від 25-ти до 45-ти днів. Тривалість лікування безпосередньо залежить від розміру наросту.

Протипоказання до використання

Незважаючи на те, що йод вважається безпечним препаратом, використовувати його дозволяється не всім. Так, не позбавляються їм від бородавок у дітей, так як у малюків шкірні покриви дуже чутливі і може з’явитися опік. Протипоказанням вважається індивідуальна непереносимість медикаменту. З особливою обережністю застосовують йодний розчин при пошкодженої бородавки. Протипоказана обробка наростів йодом жінкам, виношує дитину. Не можна мазати шкіру цим засобом особам зі схильністю до вугрової висипки і при схильності організму до певних захворювань та алергії.

Враховуючи вищесказане, роблять висновок, що йод — відмінний засіб для терапії в нестаціонарних умовах доброякісних новоутворень шкіри, викликаних вірусом папіломи людини. Однак використовувати його постійно не рекомендується, інакше виникнуть негативні наслідки. Важливо з підвищеною обережністю обробляти цим медичним засобом шкіру або зовсім відмовитися від нього, якщо є хоч один пункт з протипоказань. У такому випадку доцільніше обрати інший спосіб народної медицини позбавлення від папілом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: