Запалилася бородавка: лікування, методи видалення

У багатьох людей в житті з’являється така проблема, як бородавки. Іноді виникає велике ускладнення: запалення, і мало хто знає, що робити, якщо запалилися бородавка. Це досить серйозна проблема, яка потребує лікування та уваги до фахівця. Поява такого найчастіше доброякісного новоутворення викликано розвитком в організмі ВПЛ або, простіше кажучи, вірусу папіломи людини. Бородавки можуть з’явитися на будь-якій частині тіла. Часто вони не несуть загрози здоров’ю — це більше косметична проблема. Але в деяких випадках такі утворення запалюються.

Воспалилась бородавка: лечение, методы удаления
До запалення бородавки слід поставитися серйозно, т. к. це чревато небезпечними ускладненнями.

Причини і прояви запалення

Прояв ознак запалення відбувається іноді з-за механічного впливу на бородавку, а іноді причина криється в іншому. У більшості випадків таке трапляється при:

  • безперервному терті освіти про одяг, взуття;
  • пошкодження в процесі гоління або при розчісуванні;
  • часте перебування у стресовому стані;
  • вплив деяких гормональних препаратів;
  • зіткненні бородавки з миючими засобами або іншими побутовими хімікатами;
  • занадто тривалому впливі ультрафіолетових променів.

На запалення бородавки може вплинути і загострення будь-яких хвороб, які належать до спадкових захворювань — це властиво для папілом в районі шиї і пахв. В такому випадку потрібне лікування основного захворювання, а не вплив на саму бородавку. Помітити відхилення в поведінці освіти досить легко: з’являється відчуття болю, свербежу, печіння. Також можна відзначити зміну кольору і форми папіломи, новоутворення починає чорніти, а потім і гноїтися, що викликає вкрай неприємний запах.

Воспалилась бородавка: лечение, методы удаления
Найкращий рада при запаленні бородавки — звернутися за допомогою до фахівця.

Що робити, якщо бородавка запалилася?

У разі якщо бородавка запалилася, слід обов’язково звернутися за допомогою до фахівця, який почне терапію, так як зміна папіломи є патологією. Досить небезпечними є запалені новоутворення на шиї — це не тільки виглядає непривабливо, але ще й означає явно знижений рівень імунітету. Також це може сприяти розвитку такого ж процесу в лімфовузлах. Згодом, якщо ніяк не лікувати папілому, це може призвести до озлокачествлению освіти. Терапія бородавки починається з призначення і прийому медикаментів, які можуть зняти запалення, а потім вже проводиться видалення хірургічним шляхом.

Методи видалення запалених бородавок

Лазерне видалення

Цей спосіб на сьогоднішній день є дуже успішним. Після впливу лазера на бородавку не залишається рубців. Плюси цієї процедури полягають в тому, що вона не приносить сильних болючих відчуттів і після неї до потерпілому ділянці не потрібно якогось особливого догляду. Також перевагу лазера полягає у мінімальній крововтрати під час процедури видалення. При такому способі рецидив практично неможливий.

Електрокоагуляція

Досить дієвий спосіб видалення. Цей спосіб полягає в припіканні освіти електродом. У свою чергу, електрод нагрівають під дією високочастотного струму. Після даної процедури на місці бородавки залишається лише суха кірочка, яка через деякий час відпадає сама собою і не з’являється шраму чи сліду. При видаленні папіломи з допомогою електрода пацієнт болю не відчуває, так як перед цим проводиться місцева анестезія.

Криодесткурция

Говорячи звичайною мовою — видалення за допомогою рідкого азоту. Це найвідоміший і вірний спосіб позбутися від небажаних новоутворень. Але, на відміну від інших способів, видалення бородавок рідким азотом відбувається не з першого разу, — до фахівця треба з’явитися мінімум два рази. Кріодеструкція абсолютно безболісна, що є великим плюсом. Лікар проводить місцеву анестезію і прикладає спеціальну паличку, опущену попередньо в ємність з рідким азотом, до папіломі. В цьому і полягає вся процедура видалення.

Народні засоби лікування запалення

Разом з офіційною медициною з проблемою запалення бородавок бореться і нетрадиційна медицина. В народі є безліч методів терапії запалення освіти. Для початку проводиться підняття імунітету з допомогою цілющих відварів з певних трав. Найвідоміші — це, наприклад, відвари з шипшини чи ехінацеї. Потім йде зняття самого запалення, а після видалення папіломи.

  • Перший спосіб: чистотіл. Діставши сік чистотілу, його потрібно прикласти до бородавки на деякий час, не чіпаючи при цьому здорову шкіру. Процедура проводиться два рази на день до того часу, поки новоутворення сама не відпаде.
  • Другий спосіб: часник. Одним зубчиком часнику слід терти освіту або зробити кашку і прикладати її до освіти до його повного зникнення.
Воспалилась бородавка: лечение, методы удаления
Якщо запалення бородавки незначно і йому є розумне пояснення, припустимо спробувати усунути проблему самостійно «народними» засобами.

Народна медицина може надати безліч інших методів видалення: оцтом, заморожування звичайним льодом, вживання магнезії. Але важливо пам’ятати, що такі засоби можуть не тільки не допомогти, але й нашкодити, особливо якщо папілома збуджена. Тому найкращим вибором буде відвідування лікаря або хоча б консультація перед застосуванням того або іноді методу «з народу»

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua