Уколи і ін’єкції від зморшок: види, протипоказання, відгуки

Кожна жінка хоче зберегти молодість і красу шкіри як можна довше однак, щоб виграти боротьбу з часом, часто доводиться застосовувати уколи і ін’єкції від зморшок. Цей спосіб сьогодні досить популярний, завдяки швидкому позитивному ефекту, який зберігається на довгий період (від кількох місяців до року). Мімічні зморшки, зморшки в куточках очей та інші нерівності на шкірі обличчя, видають вік жінки, можна використовувати так звані уколи краси.

Показання та протипоказання

Уколи для боротьби зі зморшками використовують в косметології в таких випадках, як:

 • нерівності між брів;
 • «гусячі лапки» з куточків очей;
 • зморшки горизонтального типу на лобі;
 • зморшки на носовій спинці;
 • глибокі зморшки в області шиї і декольте;
 • вікова атрофія на обличчі і шиї.

Ін’єкції ботулотоксину А також застосовуються для корекції форми губ, кутиків рота і брів.

Робити ін’єкції для усунення зморшок не можна в наступних випадках:

 1. під час виношування дитини і годування груддю;
 2. в період лікування захворювань з прийомом антибіотиків;
 3. при захворюваннях ендокринної системи;
 4. при патологічної слабкості м’язів;
 5. при наявності цукрового діабету (з обережністю, під наглядом лікаря);
 6. при загостренні захворювань шкіри запального характеру.

Види процедур з уколами та ін’єкціями від зморшок

Такий спосіб поліпшення стану шкіри оптимальний для тих, хто не боїться уколів. При введенні ін’єкції під шкіру препарат швидко і ефективно починає працювати, сприяючи скороченню кількості зморшок.

Основні типи процедур – це:

Мезотерапія

 • (під шкіру очей вводять склад активних компонентів, що поліпшують процеси клітинного обміну речовин і стимулюють вироблення еластину і колагену);
 • контурна пластика (препарат на основі гіалуронової кислоти вводиться в порожнисті ділянки під шкірою, за рахунок цього відбувається розгладження складок;
 • ефект тривалий і швидкий, однак він не допомагає природного відновлення шкіри);

Озонотерапія

 • (уколи озону в область обличчя дозволяють поліпшити обмінні процеси, підтягують овал обличчя, усувають мішки під очима, нормалізують кровообіг у шкірі);

Ботулінотерапія

(ін’єкції всім відомого ботокса сприяють блокування активності м’язів, що призводить до розгладженню шкірних складок в куточках очей і між бровами, цей метод вважається найбільш ефективним);

Плазмоліфтінг

 • (це ін’єкційна процедура, суть якої – введення в проблемну область власної очищеної плазми пацієнта з підвищеним кількістю тромбоцитів;
 • це допомагає активації метаболізму в клітинах і зберігає ефективність від 1 до 2 років при відповідному догляді);

Липолифтинг

 • (введення під шкіру нижніх повік емульсії на основі ліпідів, це сприяє поліпшенню контуру обличчя, прибирає мімічні зморшки в області очей, ефект триває до 3 років, а алергії і побічних дій практично немає).

Мезотерапія

Мезотерапія вважається методом малоінвазивного типу, який широко застосовується в естетичній медицині. Суть процедури задоволена проста: лікар вводить під шкіру (на глибину до 5 мм) різні комплекси поживних речовин. Дози таких комплексів незначні, при цьому косметолог застосовує тонкі і особливо гострі голки. Корисна для шкіри суміш вводиться в проблемні зони під контролем фахівця.

Також для цієї процедури використовують спеціальний апарат, який обладнаний мезороллом (валик з великою кількістю голок певних параметрів).

Безпосередньо перед проведенням ін’єкцій лікар всі підбирає під індивідуальні параметри, при цьому мезотерапія проходить швидко і ефективно: голки з покриттям із срібла в один час обколюють різні ділянки на задану глибину.

Склад для цієї процедури дуже корисний для шкіри:

активні речовини відновлюють водний баланс клітин, природну регенерацію, покращує контури обличчя, які допомагають клітинам виробляти природний колаген. Після 2-4 процедур шкіра стає молодше і свіже, при цьому дрібні неприємності (вугри, запалення) також зникають.

Мімічні зморшки після мезотерапії розгладжуються, природний процес старіння шкіри сповільнюється, клітинний обмін речовин поліпшується. Якщо процедура виконана якісно кваліфікованим фахівцем, то ефект буде відмінним і довгим.

Тривалість процедури – 1,5 – 2 години при ручній мезотерапії, і всього 15-20 хвилин – у разі роботи апарату.

В живильну суміш для ін’єкцій зазвичай входять: гіалуронова кислота, вітаміни, амінокислоти, мікроелементи і пептиди, рослинні екстракти.

Ці склади продаються вже в готовому вигляді, однак варто довіряти лише компаніям-виробникам з офіційно перевіреними даними. Крім того, подібну продукцію потрібно правильно перевозити і зберігати, тому щоб не нашкодити власному здоров’ю, варто приділяти увагу таким деталям. Той або інший засіб для ін’єкцій коштує по-різному, від цього залежить і ціна процедури.

В цілому курс такого типу омолодження складається з 6-9 процедур, інтервал між ними близько 1 тижня. Мезотерапія відмінно підходить для жінок від 30 років.

Озонотерапія

Цей косметологічний метод допомагає відновити, очистити і поліпшити шкіру обличчя. Кров насичується молекулами озону, підвищується її якість. Завдяки озонотерапії відновлюється природна краса шкіри, її пружність. Такий метод можна застосовувати навіть при глибоких зморшках, покращує клітинний обмін та синтез колагену. Потрапляючи в шкіру озон зупиняє руйнівні процеси, впливаючи на клітини шкіри.

Для лікування проблем з шкірою і усунення зморшок використовують підшкірні ін’єкції. Кисень надходить безпосередньо в клітини, активізуючи їх механізми регенерації і захисту від шкідливих впливів. Після 35 років озонотерапію проводять у місцях в’янення шкіри та локалізації зморшок. Позитивний результат стає помітним через 3-4 процедури: зморшки розгладжуються, а шкіра набуває красивий колір і здоровий вигляд. Крім того, після таких процедур зменшується сухість шкіри, а в області підборіддя помітний підтягаючий ефект.

Озонотерапія сприяє синтезу білків, вироблення власного колагену і еластину. Шкіра краще утримує вологу, глибокі зморшки стають ледь помітні, підвищується тонус.

Чи можна робити самостійно

Подібні процедури робити самостійно не рекомендується. Лише кваліфікований фахівець може правильно зробити укол з потрібною дозуванням і в потрібну точку. Деякі склади для ін’єкцій продаються у вигляді гелів і в інструкції до них написано, що допускається самостійне введення під шкіру. Однак, такі препарати не настільки ефективні, а у випадку помилки під час ін’єкції можна завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Частота процедур

Ін’єкції сучасних засобів для усунення зморшок мають тривалу дію: від декількох місяців до 2-3 років. Все залежить від кваліфікації фахівця, індивідуальних особливостей пацієнта, його подальшого способу життя та інших факторів.

Так, курси озонотерапії та мезотерапії допомагають усунути проблеми з зморшками всього на 1-1,5 місяця, ефект омолодження від ботокса триває не більше 6-8 місяців, уколи гіалуронової кислоти застосовують 1 раз на рік. Щоб ефективність подібних процедур зберігалася як можна довше, необхідно обмежити вживання алкоголю, перебування в сауні або лазні, сонячні ванни і відвідування солярію.

Побічні ефекти

При якісно проведеній процедурі уколи краси не шкідливі для здоров’я і не викликають яких-небудь побічних дій. У деяких випадках перед введенням ін’єкції застосовують місцевий компрес з гелем для знеболювання.

Нерідко виникають набряки і порушення симетрії обличчя (зміщення шкіри) – це відбувається при низької кваліфікації лікаря: неправильно підібраний склад інгредієнтів, неправильне дозування, невідповідні умови зберігання складів для уколів.

Бувають негативні наслідки і при недотриманні лікарських рекомендацій, загальний перелік яких виглядає так:

 1. деякий час після уколів не приймати горизонтальне положення (від 3 до 5 годин);
 2. 1-2 дні після процедури не вживати алкоголь і препарати, що впливають на згортання крові;
 3. не торкатися до оброблених ділянок шкіри 20-48 годин;
 4. уникати високої рухової активності протягом 2-3 діб;
 5. відмовитися від солярію, загаров, відвідування саун і лазень мінімум на 8-10 днів.

Є й особливо тяжкі негативні наслідки після уколів краси, серед яких синці, неприємні сліди від ін’єкцій, важкі алергічні реакції на компоненти складу.

Вибір потрібної процедури

Для того, щоб визначитися з методом омолодження за допомогою ін’єкцій, потрібно пройти консультацію у лікаря-косметолога з великим досвідом. Він проаналізує стан пацієнта і порадить один або кілька варіантів позбавлення від зморшок із застосуванням уколів краси з урахуванням індивідуальних особливостей.

Фактори, які слід обов’язково враховувати при виборі процедури: безпека методу, тривалість ефекту, вартість і частота проведення.

На консультації з лікарем варто обов’язково розповісти про всі особливості здоров’я (наявність алергії, хронічних захворювань і т. д.) і чесно відповідати на питання спеціаліста.

Довіряти варто лише перевіреним клінікам фахівців з багаторічним стажем. Перед проведенням процедури треба обов’язково скласти договір, переглянути кошторис, зробити фотозйомку до і після процедури.

Відгуки

Каміла

До 30 років у мене з’явилися дрібні зморшки під очима, які мені зовсім не подобалися. Їх було зовсім небагато, але все одно зовнішній вигляд зовсім непривабливий. Спочатку робила маски, але ефект був недовгим. Подруга порадила спробувати мезотерапію, дала всі контакти і порекомендувала досвідченого лікаря. Після консультації я зважилася на уколи апаратом, щоб швидше. Після 3 процедури я з радістю дивилася в дзеркало — ніяких зморшок не залишилося і мішки під очима стали помітно менше. Пройшла курс з 7 процедур і ось вже 2 роки моє обличчя виглядає свіжому і підтягнутим. Головне – про щоденному догляді не забувати.

Альбіна

Я пробувала ін’єкції ботокса і озонотерапію. Обидві процедури переношу нормально, ефект дуже подобається. Звичайно, ботокс дешевше, але його доводиться робити частіше – приблизно 2 рази в рік. А ось після озону мені подобається моє обличчя – як у 20 років. Хоч і дорога процедура, але ефект відмінний і довгий.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: