10 способів менше пити, якщо кожних вихідних ти перетворюєшся на «шалену імператрицю»

Важко уникнути спокуси провести вихідні у веселому непритомності? Лови 10 порад, як знизити вплив алкоголю на твоє життя.

10 способів менше пити, якщо кожних вихідних ти перетворюєшся на «шалену імператрицю»

1 Напиши лист

Якщо тебе дійсно турбує кількість споживаного алкоголю та його вплив на тебе (твою шкіру, фігуру, самопочуття, тощо) — виклади це у вигляді списку на папері. Якби ти писала порівняння хлопців з Tinder, з якими ти сходила на перше побачення і не можеш визначитися. Опиши свій ранок після розпивання алкоголю в одному стовпці та тверезий ранок в іншому. Ну або вечір, якщо незручності ти відчуваєш безпосередньо в момент розпивання вина (наприклад, пишеш колишнім). Повесь список на чільне місце, або опублікуй у соцмережах, якщо тебе мотивує громадська підтримка.

2 Встанови ліміт, скільки можна пити

10 способів менше пити, якщо кожних вихідних ти перетворюєшся на «шалену імператрицю» unsplash

Постав перед собою ціль пити не більше певної кількості келихів на тиждень або на місяць. Зрозуміло, що контролювати виконання завдання зможеш тільки ти сама, але фахівці запевняють, що зазначені межі завжди кращі, ніж їхня відсутність. Загалом лікарі рекомендують вживати не більше однієї порції алкоголю на день для жінок та двох порцій для чоловіків. Як дізнатися, що таке “порція алкоголю”?

Стандартною порцією вважається напій, що містить 14 г чистого спирту. Таким чином, це 150мл. вина, 350 мл пива, 88 мл лікеру, і т.д. Погугли і знайдеш у мережі лічильник-перекладач практично кожного алкогольного напою.

3 Не тримай алкоголь удома

Відсутність алкоголю під рукою може допомогти обмежити його вживання. Піти в магазин, вибрати, купити – все це додатковий бар'єр між тобою та випивкою. А якщо час такий пізніший, що вже й не купиш? Вважай, тобі пощастило, сьогодні твоя світла голова врятована.

4 Ходи до ресторанів з дорогою винною картою

Якщо вартість одного келиха вина у закладі можна порівняти з ціною цілої пляшки в магазині — чудово. Навряд чи ти захочеш витратити на алкоголь суму, яку можна порівняти з походом по магазинах. Вечір буде розміренішим, а на ранок твою голову не затягнуть похмільні тумани.

5 Чергуйте з безалкогольними напоями

Щоб розтягнути один келих чогось на весь вечір і не перейти на численні пляшки — чергуй алкогольне з безалкольним. Водою, соком чи навіть чаєм. І ніколи не пий на голодний шлунок, найчастіше саме це «вирубує» в тобі лічильник і позбавляє контролю над ситуацією.

6 Вибери дні без алкоголю

Наприклад, у понеділок, середу та п'ятницю у тебе йога чи спортзал о 7 ранку. Значить, увечері напередодні тобі варто уникати алкоголю. Фахівці також радять час від часу влаштовувати собі фізичні та емоційні розвантаження у вигляді тверезого місяця. Так ти зможеш простежити, як змінюється твоє життя без алкоголю.

7 Уникай компаній та обставин, у яких ти точно питимеш

10 способів менше пити, якщо кожних вихідних ти перетворюєшся на «шалену імператрицю» unsplash

У кожного з нас є друзі, які нав'язливі у бажанні спитати всіх довкола. Вчись говорити «ні» і пам'ятай, що ти не зобов'язана пити тільки тому, що це роблять всі інші. Якщо реакція призвідника вечірки очевидна і передбачувана, просто уникай цієї компанії хоча б у ті дні, коли ти вирішила не пити.

8 Займай себе

Розпиття алкоголю – найпростіший спосіб скоротити час. По-перше, час справді швидше біжить, по-друге, руки зайняті. Але навряд чи це найкращий спосіб витратити своє життя. Заведи чотирилапого друга, якого треба щовечора вигулювати. Запишись на мовні курси у групі. Займися спортом чи танцями.

9 Попроси підтримки

Зменшити вживання алкоголю не завжди може бути легко. Скажи друзям та членам сім'ї, що тобі потрібна їхня підтримка. Зрештою зверніться до лікаря, якщо проблема серйозна.

10 Будь наполеглива

Більшість людей, яким вдалося скоротити або повністю припинити вживання алкоголю, роблять це лише після кількох спроб. Мабуть, у тебе будуть невдачі на цьому шляху, але не дозволяй їм завадити тобі досягти довгострокової мети.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua