7 симптомів, які сигналізують, що тобі терміново потрібно на прийом до гінеколога

Кожній жінці бажано відвідувати гінеколога не рідше ніж 1 раз на рік. Але, як правило, згадують про жіночого лікаря тільки коли щось турбує. Поговоримо про ситуації, за яких не можна відкладати візит до лікаря.

7 симптомів, які сигналізують, що тобі терміново потрібно на прийом до гінеколога

Нормальний цикл триває від 21 до 35 днів. Відхилення на кілька днів допустимі, цикл може збиватися через стресу, застуду, зміну клімату та ін. Якщо ж прихід менструації став непередбачуваним або місячні зникли зовсім, це тривожна ознака. Порушення циклу найчастіше пов'язані з відсутністю овуляції та причини, як правило, гормональні: синдром полікістозних яєчників, гіперпролактинемія, передчасне виснаження яєчників, порушення функції щитовидної залози. Щоб у всьому розібратися та виправити ситуацію, потрібна консультація фахівця.

У цій статті ви дізнаєтеся:

2 Болісні менструації

Найчастіший симптом у більшості жінок. Тільки в деяких це проявляється легким дискомфортом, в інших початок циклу — привід взяти відгул на роботі через нестерпний біль. «Народиш і все минеться» не завжди працює. Біль під час менструацій може бути симптомом серйозних захворювань, наприклад ендометріозу, міоми матки, запального процесу. Що робити у цьому випадку? Відвідати гінеколога, попросити направлення на УЗД органів малого тазу на 5-7 дні циклу та лікувати першопричину.

3 Рясні, тривалі менструації

7 симптомів, які сигналізують, що тобі терміново потрібно на прийом до гінеколога

Якщо об'єм крововтрати більше 80 мл (ти змінюєш прокладку щогодини), менструація триває понад 7 днів і супроводжується виділеннями, що мажуть, на початку і в кінці, тут щось не так. Це може бути симптомом міоми матки, поліпа ендометрію, аденоміозу, гіперплазії ендометрію і навіть онкології.

4 Занадто мізерні менструації

Якщо обсяг крововтрати менше 5 мл, ти обходишся щоденними прокладками – це теж не дуже хороша ознака. Такі симптоми можуть свідчити про запальний процес. Запалення органів малого тазу може виникнути після перенесених операцій (аборти, вишкрібання порожнини матки, інфекційні захворювання та ін.). Також мізерними менструації бувають при гормональних порушеннях, на тлі різкого схуднення, анорексії, дефіциту вітамінів та мікроелементів.

5 Біль

При статевому контакті, дефекації, у середині циклу, ниюча, гостра. Який би не був біль, терпіти його не можна. Знеболюючі препарати – не вихід. Адже біль може супроводжувати такі стани, як розрив кісти яєчника, ендометріоз, запалення. Будь-які болючі відчуття вимагають негайного звернення до лікаря.

6 Міжменструальні кров'янисті виділення

7 симптомів, які сигналізують, що тобі терміново потрібно на прийом до гінеколога

Кров'янисті виділення всередині циклу можуть бути наслідком гормональних порушень, наявності поліпа, міоми матки або гіперплазії ендометрію. Обов'язково проконсультуйся із гінекологом. Для діагностики причини слід зробити УЗД у першу та другу фази циклу, а також здати гормональний профіль.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua