Чому мені не вдається схуднути?!

Найбільше засмучує те, що всім іншим навколо мене це вдається: подруга схуднула, колега втрачає вагу, панянка на диптиху “до і після” демонструє карколомні результати. А ти ніби й робиш все за інструкціями, вмикаєш усю свою терплячість, докладаєш неабияких зусиль – марно… В пошуках причин ти знаходиш купу сумнівної інформації, через яку тільки губишся ще більше. А причина була захованою глибше, ніж уявлялось. Була – до сьогодні.

Чому мені не вдається схуднути?!

Чинників безуспішних спроб схуднути чимало. Серед них:

 • Попередні дієти уповільнили метаболізм;
 • В організмі присутня інсулінорезистентність;
 • Сон не вдалося налагодити до початку курсу на схуднення, відтак підвищений рівень гормонів стресу не дозволяє скинути кілограми.

І це не повний перелік. Але ми поспішаємо розкрити маловідому причину, яку вам належить перевірити обов’язково: ваша спадковість, ваші гени спроектували вас такою/таким. “То, виходить, все вирішено без мене, бути товстою – моя доля, і нічого тут не вдіяти?”. Помиляєтесь! Інакше – цієї статті просто не було б. Але вона з’явилася – для того, щоб запропонувати об’єктивні рішення.

Річ у тім, що гени – це не лише набір даних, написаний задовго до появи на світ вас, чи навіть ваших батьків. Це також набір властивостей, які ви можете змінювати, обираючи середовище, обираючи спосіб життя. Іноді навіть стається так, що певні гени просто не працюють у тому середовищі, в якому беззмінно перебуває їхній носій. То ж, якщо у вас спадковий уповільнений метаболізм – вам цілком під силу виправити стан речей.

Та спершу спробуймо зрозуміти, чому виникла ця спадкова особливість. Офіційна наука, яка спирається на еволюційну теорію Дарвіна, стверджує, що у первісної людини ця властивість була серйозною перевагою: вона дозволяла запастися внутрішнім жиром в умовах драматичного добування їжі та тривалої відсутності харчів. Крім того, підшкірний жир ще й був додатковим захистом організму від холоду. Первісна людина зі швидким метаболізмом ставала легкою здобиччю для голоду і холоду.

Ясна річ, що у сучасної людини ці потреби задовольняються без проблем. То ж і користі ця особливість вже не приносить. Відтак, позбувшись спадкової повноти зараз, ви не лише вирішите проблему зайвої ваги для себе, а й позбавите від неї наступні покоління: ви вплинете на хромосомний набір.

Що для цього слід робити? Ми відповідаємо, а ви – вмикайте максимум уваги.

 1. Не розчаровуйтеся в ваших зусиллях щодо схуднення і не припиняйте свій рух до стрункості, просто усвідомте, що на це потрібно більше часу, і дайте його своєму організму.
 2. Увімкніть пильний контроль за кількістю вуглеводів. Ваша подруга, якій вже вдалося схуднути, скоріш за все, має організм більш адаптований до вуглеводів, але не ви. Ваш організм здатен витерпіти їх значно менше. Втім – здатен.
 3. Голодуйте частіше, голодуйте довше. Це не просто позбавлення організму зайвих калорій, не просто примушення його до спалювання вже набраних. Це епігенетичний хід – такий, що здатен змінити ваші гени, імітуючи умови глибокої давнини: коли їли не тричі на день, а раз на три дні.
 4. Повністю відмовтеся від цукру. Саме так, от настільки радикально: бо для досягнення результатів, забудьте про підхід “я лише пів ложечки”. Нехай знання і дисциплінованість стануть вам союзниками в цьому.
 5. Якщо ви страждаєте при відчутті голоду – перегляньте вашу дієту: вона має бути достатньо багатою на мікронутрієнти – вітаміни та мікроелементи. За умови ситості самих клітин ситість відчуєте й ви. Тобто, уникайте “пустої” їжі – абсолютно позбавленої будь-яких поживних речовин – нею наїстися неможливо. В чіпсах, наприклад, немає нічого, крім смакових підсилювачів і глутамату натрію, який лише розбурхує апетит, аби ви купили ще одну пачку чіпсів.
 6. Застосуйте чітко означений комплекс тактик. Нехай до нього ввійдуть:
 • Посилені, інтенсифіковані тренування.
 • З кожним вживанням їжі випивайте трохи розведеного водою яблучного оцту (дві ложки на склянку води) – це знизить рівні цукру та холестерину в крові, а також зміцнить серцево-судинну систему.
 • Обов’язково налагодьте якість сну! Стрес і безсоння – це безжальні вороги здоров’я, зокрема, ЦНС. А у вашій справі потрібна міцна нервова система.
 • Вживайте берберин і корицю для зниження рівня ліпопротеїнів для запобігання інсулінорезистентості.
 • Для вашого організму цілком достатньо жирів, присутніх у білку, тому уникайте доданих жирів. Тож, якщо ви вже призвичаїлися до “броне кави”, відмовтеся від неї, як і від інших псевдоенергетиків. Адже вона вам допомагала тільки на початку, зараз – завдає шкоди зайвими жирами.
 • В жодному разі не заходьте до закладів громадського харчування, навіть якщо вас переконують, що це “домашня кухня”. Ні, це просто купа звабливих на вигляд страв при абсолютно згубній в нашому випадку якості.
 • Аби зайвий раз не відчути голоду, додайте своїм клітинам поживи у вигляді природних харчових домішок з вітамінами та мікроелементами.

Чому мені не вдається схуднути?!

До таких можуть належати комплекси, багаті вітамінами, або ж розроблені саме для підтримки при схудненні. Згадані вище яблучний оцет і берберин теж можна отримати у формі таблеток чи капсул.

Нутрієнти, необхідні для живлення клітин при схудненні, компанія Bluebonnet Nutrition зібрала в одному препараті – Skinny Garcinia Weight Management Formula. До його складу ввійшли піридоксин (вітамін B6); кальцій, магній, хром і калій; інозитол, L-карнітин і L-метіонін, а також рослинні екстракти. Цей комплекс рекомендують при надмірній вазі, викликаній саме уповільненим метаболізмом, а крім того – при занепаді сил, аби повернути вам енергію, необхідну для досягнення вашої цілі.

Яблучний оцет виробництва компанії Mason Natural, рекомендують не лише при надмірній вазі, а й для запобігання частим супутникам зайвих кілограмів: порушення обміну речовин, підвищений цукор і холестерин у крові. Також його призначають при дисфункції шлунково-кишкового тракту, серцево-судинних захворюваннях, проблемах з артеріальним тиску.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua