Чи варто боятися імплантації зубів?

Будь-яка хірургічна операція, а саме такою є імплантація зубів, викликає побоювання з боку пацієнта. Виникають питання, наскільки вона безпечна, чи можна її провести без болісних відчуттів, дискомфорту та негативних наслідків для здоров”я.

На сьогоднішній день стоматологічні клініки володіють сучасними технологіями, що забезпечують приживаність імплантів на 98 %, тоді як раніше це було можливим лише на 60. Професійна імплантація зубів, яку виконує спеціаліст високого рівня абсолютно безпечна. Операція гарантує мінімальне ушкодження тканин і повну відсутність ускладнень.

Чи варто боятися імплантації зубів?

Сучасні технології для красивої посмішки

Багатьом людям імплантація допомагає повернути красиву посмішку, а це позбавляє ще й від психологічних комплексів. Окрім цього, відновлюється здатність повноцінно пережовувати їжу, не завдаючи шкоди шлунку та кишківнику. Важливі переваги імплантації зубів:

  • естетична посмішка та чудовий зовнішній вигляд;
  • відновлення чіткої дикції;
  • запобігання деформації та атрофії кісткової тканини;
  • відсутність ускладнень та болю;
  • єдиний метод повноцінного відновлення втрачених зубів.

Використання сучасних технологій дозволяє звести будь-який ризик до нуля. Завдяки спеціальній комп’ютерній програмі вдається створити повний сценарій імплантації. На базі дослідницьких даних про стан ротової порожнини, ясен, кісткової тканини пацієнта створюється індивідуальний хірургічний шаблон, за допомогою якого імплантати можуть встановлюватися навіть без розрізу ясен.

В сучасних умовах операція проходить для пацієнта набагато легше, ніж видалення зуба. Дехто боїться, що деякий час доведеться ходити взагалі без зубів. Це хибна думка, бо після установки імплантатів на них фіксуються тимчасові коронки і пацієнт повертається з клініки із повноцінним зубним рядом.

Догляд за імплантами

Досить часто можна почути побоювання з приводу того, що догляд за новими зубами складний і дотримуватися його надо важко. Це також один із надуманих міфів. Найбільш напружений період, впродовж якого треба проявляти обережність та виконувати всі рекомендації лікаря – час приживлення імпланта.

Щойно закінчиться цей період, процедура догляду за зубами та ротовою порожниною нічим не відрізнятиметься від традиційної:

  • чистити зуби двічі на день;
  • використовувати пасту без абразивних крупинок;
  • щітка повинна ретельно очищати лінгвальну частину зубів та міжзубний простір;
  • користуватися флосом (зубною ниткою) та іригатором;
  • відвідувати стоматолога раз на півроку.

Оце і всі процедури, які треба виконувати, щоб зберегти зуби здоровими. І немає різниці в тому, природні вони чи імпланти.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua