Як обрати ефективні та комфортні контактні лінзи?

Сучасні лінзи здатні коригувати короткозорість, далекозорість, астигматизм та навіть комбінації різних порушень рефракції. Обрати правильні лінзи значно складніше, ніж окуляри. Контактні засоби корекції зору прилягають до поверхні очей, тому, крім рефракційної помилки, мають враховувати діаметр та форму рогівки. Обирайте свої перші лінзи у кабінеті офтальмолога чи оптометриста. Зазвичай обстеження проходить у три етапи:

  • Перевірка зору. Лікар використовує спеціальні таблиці для перевірки ближнього та дальнього зору на обох очах.
  • Діагностика авторефкератометром. Це комп’ютерне обстеження для визначення рефракції, ширини зіниці, розміру та кривизни рогівки. Цей апарат також визначає наявність астигматизму.
  • Біомікроскоп допомагає перевірити якість слізної плівки та переконатись, що на поверхні рогівки, кон’юнктиви та повік немає запалень чи новоутворень.

На основі цих досліджень офтальмолог виписує індивідуальний рецепт. В ньому міститься така інформація: оптична сила для правого (OD) та лівого (OS) ока, а також кривизна рогівки (BC). Важливо не ігнорувати другий параметр, адже він необхідний для вибору комфортних лінз, які правильно фіксуватимуться на поверхні очей, не сповзатимуть, та не натиратимуть повіки. Іноді лікарі вказують рекомендований діаметр (DIA) коригуючої пластинки, яка найкраще відповідає параметрам вашого ока.

Як обрати ефективні та комфортні контактні лінзи?

 Лікар також враховує, як часто та довго ви плануєте носити контакту оптику. Якщо лінзи вам потрібні лише для особливих випадків (свята, заняття спортом, відпустка), офтальмолог запропонує одноразові моделі. Якщо ви плануєте постійно їх носити, вам порадять моделі планової заміни з денним чи пролонгованим режимом використання. Обирайте оптику зі зручним планом заміни: на 2 тижні, 30 днів, 3 чи 6 місяців, в каталозі контактних лінз (https://kyivlinza.ua/catalog/kontaktnye-linzy/) онлайн-оптики Київлінза.

Обираємо першу пару лінз

Найпершу пару оптики ви надягнете в кабінеті офтальмолога. Лікар перевірить гостроту зору та як пластинки розташувались на поверхні очей. Найчастіше для першого разу використовують одноденні лінзи, як найтонші та найм’якші моделі. Однієї упаковки із 30 коригуючих пластинок вистачить на період адаптації. Протягом 2 тижнів ви поступово збільшуватимете час використання контактної оптики. План адаптації вам надасть офтальмолог. Після закінчення адаптації ви зможете спробувати оптику з іншим планом заміни чи режимом використання.

Обираємо зручний план заміни:

  • Одноденний — найкращий варіант для тих, хто хоче спробувати новий метод корекції зору, або використовувати лінзи лише декілька разів на місяць. Одноразова оптика комфортна та безпечна, тому що за день не встигає пересохнути чи накопичити на своїй поверхні велику кількість бактерій. Для неї не потрібно купувати контейнер чи розчин. Зранку ви діставатимете із блістера стерильні, зволожені пластинки, а ввечері викидатимете їх у смітник.
  • 2-тижневий та 30-денний — це лінзи частої заміни. Вони коштують дешевше одноденних, проте не надто відрізняються по комфорту. Такі засоби корекції зору потребують догляду: промивання універсальним розчином та зберігання у стерильному контейнері.
  • 3, 6, 9, 12 місяців — все це оптика планової заміни, яка поступово втрачає актуальність, але все ще зустрічається в магазинах. Важливо розуміти, що такий тривалий час використання вимагає регулярної дезінфекції засобів корекції пероксидною системою та промивання у ферментному розчині.

В Україні найчастіше використовують одноденні та 30-денні лінзи. Спробуйте оптику різних виробників, щоб знайти найзручнішу для себе.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua