Імплантація – ефективний спосіб відновлення зубів

Імплантація це найкращий на сьогодні спосіб відновлення втраченої зубної одиниці. Процес імплантування потребує певної підготовки, яка проводиться у декілька етапів. Їх кількість та тривалість визначає лікар-стоматолог. Також враховуються індивідуальні особливості пацієнта.

Імплантація у сучасній стоматологічній клініці

Сьогоднішня стоматологія це абсолютно безболісні процедури. Лікування та протезування проводиться у комфортних умовах, із застосуванням найновішого обладнання та ефективних безпечних для здоров”я анестезуючих препаратів. тут, у клініці, пацієнт проходить первинну консультацію, детальне обстеження стану зубів та всієї ротової порожнини, після чого лікар визначає індивідуальну схему лікування та подальшого протезування.

Імплантація – ефективний спосіб відновлення зубів

Підготовчий період може тривати від кількох днів до одного-двох місяців. У кожного пацієнта тривалість підготовки різна. Етап складається із наступних обов”язкових процедур:

  1. Рентгенівське дослідження, панорамний знімок, КТ всієї щелепи.
  2. Професійне чищення, повна санація ротової порожнини.
  3. Детальне лабораторне обстеження безпосередньо перед імплантацією.

Після підготовки проводиться нарощування кісткової тканини. При відсутності зуба, особливо на протязі тривалого часу, кістки верхньої та нижньої щелепи стають тоншими, втрачають об’єм. За таких умов імплантація неможлива, потрібна остеопластика, тобто, нарощування втраченої кісткової тканини.

Процедура проводиться під місцевою анестезією, матеріал береться із власних кісткових структур пацієнта, в окремих випадках може використовуватися сировина тваринного чи синтетичного походження.

Вживлення імплантів

На третьому етапі вживлюють імпланти. Робота з одним зубом забирає приблизно 40-60 хвилин. Тривалість усієї процедури залежить від кількості штифтів. Загалом імплант встановлюється за наступним порядком:

  • анестезія;
  • відшаровування ясен та окістя;
  • висверлювання ложа під імплант спеціальним бором;
  • вкручування імпланту та встановлення спеціальних заглушок;
  • накладення швів.

Процес приживлення триває від двох місяців до півроку. З нижньою щелепою все відбувається швидше, з верхньою повільніше. Після приживлення буде проводитися формування ясен, потім зніматимуться зліпки для виготовлення коронок, після чого вже можна проводити безпосередньо протезування.

Дуже важливим є період реабілітації. На цей час лікар-імплантолог дає пацієнту рекомендації, яких треба суворо дотримуватися. Також призначаються протизапальні, антигістамінні препарати, анальгетики та вітаміни.

Кожному пацієнту в залежності від його індивідуальних особливостей потрібен різний за тривалістю час для проведення повної процедури імплантації зубів.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua