Діабет у собак: симптоми та лікування

Діабет у собак ‒ це ендокринне захворювання, яке відрізняється надзвичайною небезпекою. При перших симптомах хвороби потрібно одразу звертатися до ветеринара. Тільки таким чином домашній улюбленець зможе прожити довге та щасливе життя. Хоч і з певними обмеженнями щодо раціону та активності.

Головною особливістю хвороби є враження підшлункової залози, яка виробляє інсулін. Саме ця речовина дозволяє організму тварини правильно засвоювати глюкозу. При відсутності інсуліну рівень цукру у крові буде постійно підвищуватися, що матиме руйнівні наслідки для здоров’я тварини.

Діабет у собак: симптоми та лікування

Основні симптоми цукрового діабету у собак

Діагностика серйозних порушень у собак ускладнена тим, що тварина не може самотужки пояснити, що з нею не так. Тому господарі мусять дуже уважно слідкувати як за поведінкою тварини, так і за її зовнішніми характеристиками.

Діабет ‒ це хвороба, яку можна контролювати. Але шанси на успішний її перебіг значно підвищуються, якщо вчасно помітити характерні симптоми. До них варто віднести:

  • підвищений рівень апетиту;
  • у той самий час вага тварини буде постійно зменшуватися через нестачу глюкози у клітинах;
  • зневоднення організму ‒ глюкоза у крові постійно зростає, а це призводить до того, що цукор починає покидати організм у вигляді сечі;
  • через деякий час тварина починає дуже сильно набирати вагу та страждати від ожиріння.

Як лікується діабет у собак

Лікування діабету у собак неможливе. На жаль, перебіг хвороби потрібно тільки контролювати. Таким чином домашній улюбленець зможе прожити тривале, щасливе та активне життя. А для цього потрібно виконати такий порядок дій:

  1. При появі ознак, характерних для діабету, одразу відвідати ветеринара.
  2. Спеціаліст огляне тварину та проведе відповідні аналізи. Наприклад, виміряє об’єм інсуліну у крові.
  3. Якщо діагностика підтвердила хворобу, то потрібно подбати про наявність достатньої кількості інсуліну.
  4. Речовину потрібно регулярно вводити в організм тварини у вигляді ін’єкцій.

Для того, щоб ефективно контролювати перебіг хвороби, також варто подбати про зміну раціону. Харчування тварини має відрізнятися високою енергетичною цінністю з мінімумом глюкози та жирів. Також подбайте про достатнє фізичне навантаження. Це допоможе запобігти ожирінню.

Для продовження тривалості життя тварини купуйте інсулін завчасно. Потрібно стежити за тим, щоб ін’єкції речовини відбувалися вчасно за розкладом. Через це уколи доведеться робити різним членам сім’ї, якщо у господаря собаки щільний графік.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua