Як «пригальмувати» старіння за допомогою SMAS-ліфтингу: розповідає косметолог Оксана Жуковська

Рано чи пізно вікові зміна дають про себе знати. Змарнілі щоки і куточки губ, брилі, друге підборіддя … На щастя, сучасна косметологія дозволяє вирішити ці проблеми швидко, безболісно і за доступною ціною.

Як «пригальмувати» старіння за допомогою SMAS-ліфтингу: розповідає косметолог Оксана Жуковська

Фото: pixabay.com

експерт

Як «пригальмувати» старіння за допомогою SMAS-ліфтингу: розповідає косметолог Оксана Жуковська

Жуковська Оксана ВладіміровнаВрач-дерматовенеролог, косметологКлініка доктора ЖуковскойСтаж: Більше 18 летОбразованіе: Новосибірська державна медична академія (1993-1999 рр.). Ординатура по дерматовенерології НГМА (2000-2002 рр.). Спеціалізація по косметології СПбМАПО, кафедра дерматовенерології і косметології (2002 г.). Актуальне підвищення кваліфікації по косметології ФГБОУ «МГУПП» (2018 г.). Актуальне підвищення кваліфікації по дерматовенерології АНОД ВО «Центр навчання медичних працівників» (2019 г.).
Член Міжрегіональної громадської організації фахівців ботулінотерапіі і Російського товариства дерматовенерологів і косметологів. Більше 18 років успішної практики в естетичної косметології обличчя і тіла. За цей час прекрасно оволоділа всіма методами омолодження обличчя і тіла з використанням сучасних можливостей апаратної і ін'єкційної косметології. Понад 16 років працює з лазерними і фотосистеми для корекції вікових змін шкіри і лікування дерматологічних захворювань. Використовує авторські методики для лікування рубцевих змін шкіри після вугрової хвороби.
Спеціалізація: ін'єкційні методики естетичної корекції; Стек гілок ліфтинг; апаратні методики; лікування проблемної кожі.Запісаться на прийом

Сьогодні ми докладно розглянемо таку популярну омолоджуючу процедуру, як SMAS-ліфтинг. А розібратися в цій темі нам допоможе практикуючий косметолог Оксана Жуковська, яка багато років успішно керує приватною косметологічної клінікою в Москві.

– Оксано Володимирівно, почнемо з того, що ж означає англійська абревіатура SMAS?

– Наше особа, якщо йти з боку шкіри, анатомічно ділиться на кілька шарів:

  1. Поверхнева шкірно-жирова система, яка включає в себе саму шкіру і щільно прилягає до неї підшкірна жирова клітковина.
  2. Поверхнева м'язово-апоневротіческой система, яка в англійському написанні позначається абревіатурою SMAS. Це анатомічний комплекс пов'язаних між собою м'язів і фасцій, що лежить окремим шаром під шкірою і представляє собою тонку соединительнотканную плівку.
  3. Безпосередньо м'язова тканина.

Говорячи простою мовою, SMAS – це шар між підшкірної жирової клітковиною і м'язами.

З віком під дією гравітації цей шар слабшає, в результаті тканини обличчя «сповзають» вниз, овал обличчя втрачає чіткість контурів, формуються губоподбородочние складки, або «зморшки маріонетки», брилі, друге підборіддя – відбувається так званий птоз особи.

– Чим SMAS-ліфтинг відрізняється від RF-ліфтингу?

– При проведенні процедури RF-ліфтингу відсутня точковий вплив: відбувається загальне прогрівання дермального шару з метою скорочення колагену під впливом високих температур. Відповідно, SMAS-ліфтинг – це більш глибокий вплив, результат якого тримається значно довше.

Крім того, RF-ліфтинг зазвичай передбачає проведення курсу процедур, а SMAS-ліфтинг здійснюється одноразово з періодичністю раз на рік.

Як «пригальмувати» старіння за допомогою SMAS-ліфтингу: розповідає косметолог Оксана Жуковська

Фото: pixabay.com

– Яке обладнання використовується для проведення процедури ультразвукового SMAS-ліфтингу?

– Я працюю на Ультраформере – зареєстрованому апараті для SMAS-ліфтингу. Він має насадки для впливу безпосередньо на сам SMAS-шар, на жирову тканину і для роботи з тілом.

– Що таке «лінія» в SMAS-ліфтинг?

– У процесі впливу на задану ділянку апарат генерує точку за точкою – приблизно 10 сфокусованих точок на одній лінії довжиною 2,5 сантиметра. Це і є «лінія» в SMAS-ліфтинг. Від кількості ліній багато в чому залежить вартість процедури.

– Як працює SMAS-ліфтинг?

– SMAS-ліфтинг – це вплив сфокусованим ультразвуком на м'язово-апоневротический шар з метою його відновлення. Застосовується як для роботи по обличчю, так і по тілу.

Насадка в апараті генерує ультразвукову хвилю, яка фокусується на глибині, заданої косметологом, і нагріває тканину до +60 градусів.

Ця глибина може бути на рівні жирової тканини – тоді ми працюємо над її ущільненням, або трохи глибше – до рівня SMAS-шару. У другому випадку ми надаємо лифтинговое вплив.

Сфокусувавшись в заданій точці, ультразвук завдає тканини пошкодження, на яку організм дає відповідну відновну реакцію: до місця пошкодження спрямовуються клітини, які стимулює синтез колагену і відновлюють шкірні структури. Плюс багато разів нанесене в SMAS-шар пошкодження призводить до його стимуляції і подальшого відновлення, в результаті чого він скорочується. А так як шкіра і підшкірна жирова клітковина пов'язані з цим шаром, після процедури вони піднімають і займають положення, характерне для молодого віку.

Окремо хочу зупинитися на тому, як працює SMAS-ліфтинг на жировій тканині. Ультразвук, фокусуючись в жировій тканині, руйнує її клітини. Частина, що залишилася жирова тканина стає компактніше, що дозволяє зробити овал обличчя або обриси фігури більш чіткими.

– Від яких проблем дозволяє позбутися дана процедура і чи всім вона підходить?

– SMAS-ліфтинг застосовується для ліфтингу обличчя, ущільнення і зменшення локальних жирових відкладень на обличчі й тілі. Однак дуже важливо, щоб фахівець визначив, підійде ця процедура для вашого морфотіпа особи чи ні.

Найкраще SMAS-ліфтинг підходить для втомленого і набряково-деформаційного морфотипов особи, найменше результат буде видно на м'язовому і Дробнозморшкуваті морфотип.

Як «пригальмувати» старіння за допомогою SMAS-ліфтингу: розповідає косметолог Оксана Жуковська

Фото: Клініка доктора Жуковської

– Що відчуває пацієнт під час проведення процедури? Чи можливі хворобливі відчуття?

– Хворобливі відчуття при проведенні SMAS-ліфтингу залежать від індивідуальної чутливості пацієнта. Бувають щасливчики, які абсолютно не відчувають болю, а хтось дуже чутливий. Лікар, виконуючи процедуру, підбирає таку потужність, щоб процедура легко переносилася і була високоефективною.

Ще один важливий нюанс: за моїми спостереженнями, якщо працювати по бороді, хворобливі відчуття в рази посилюються. Тому пацієнтів-чоловіків я прошу попередньо ретельно поголитися.

– Через якийсь час після проведення SMAS-ліфтингу можна виходити в люди?

– Сучасна косметологія рухається в напрямку безреабілітаціонних процедур. Адже сьогодні мало у кого є можливість тривалий час сидіти вдома і чекати, поки зійдуть скоринки і заживе особа. Тому вчені активно працюють над розробкою апаратів і препаратів, які не вимагають відновного періоду після їх застосування. І апарат для SMAS-ліфтингу – якраз з цієї серії. Після процедури ніяких слідів на обличчі не буде, максимум – легкий рум'янець.

– За яких вікових проявах і з якого віку рекомендовано проводити SMAS-ліфтинг?

– Процедура показана при перших ознаках птозу особи, виражених другому підборідді, брилях, носо-губної і губоподбородочной складках, опущенні брів.

Що стосується віку, то максимально ефективний результат можна отримати, якщо вдатися до SMAS-ліфтингу при перших ознаках опущення щік. Як правило, це відбувається у віці 35 років. Якщо немає проблем зі шкірою, для підтримки особи в хорошому стані досить раз на рік здійснювати процедуру SMAS-ліфтингу і додатково зволожувати обличчя, наприклад, за допомогою біоревіталізації, і коригувати міміку з використанням ботулінотерапіі.

Якщо починати проводити SMAS-ліфтинг в віці 45 років, швидше за все ця процедура буде лише початком комплексного впливу на шкіру, яка допоможе «підштовхнути» шкірні покриви до регенерації.

– Чи можна поєднувати SMAS-ліфтинг з іншими косметичними процедурами?

– Можу сказати, що не тільки можна, а й треба. Як я вже зазначала, SMAS-ліфтинг запускає процеси відновлення в шкірі. Потім косметолог закріплює ефект: для цього можуть застосовуватися ботулотоксини, нитки, контурна пластика.

При разовому проведенні SMAS-ліфтингу ми можемо поєднувати його з препаратом Радіесс для стимуляції вироблення колагену. Крім того, нещодавно на ринку з'явився новий коллагеностімулятор Нітія, який теж добре доповнює процедуру ультразвукового ліфтингу.

Коллагеностімулятори можна застосовувати до і після проведення SMAS-ліфтингу: в цьому випадку результат буде набагато більш вираженим.

Як «пригальмувати» старіння за допомогою SMAS-ліфтингу: розповідає косметолог Оксана Жуковська

Фото: unsplash.com

– Чи існують протипоказання до проведення SMAS-ліфтингу?

– В першу чергу це загальні протипоказання до проведення косметологічних процедур – такі як підвищена температура тіла, запальний процес в зоні передбачуваного впливу, онкологічні захворювання, вагітність і лактація, цукровий діабет, аутоімунні захворювання, псоріаз.

Крім того, SMAS-ліфтинг протипоказаний, якщо йому передували деякі косметологічні процедури – наприклад, введення нерассасивающіхся філерів. Що стосується ниток, якщо застосовувалися постійні нитки – наприклад, золоті або поліпропіленові, то SMAS проводити не можна. Після постановки розсмоктуються ниток повинен пройти хоча б рік, інакше в процесі впливу ультразвуком нитки будуть зруйновані, що посилить хворобливі відчуття.

– Через якийсь час видно ефект від SMAS-ліфтингу і як довго він тримається?

– При роботі на апараті Ультраформер позитивний результат видно вже після першої процедури. Протягом місяця ефект поліпшується, і через цей час ми вже бачимо чіткий результат. Ще пару місяців поліпшення триватимуть, так як процес відновлення шкіри триває, в середньому, 3 місяці після проведення процедури.

Тут варто зазначити, що на ринку існує досить багато апаратів-підробок для проведення SMAS-ліфтингу. У них не дотримуються стандарти фокусування ультразвуку: вони стріляють нерівномірно, не в той шар. Тому очікувати хорошого результату від процедури, проведеної на несертифікованих апараті, не доводиться.

– Що включає в себе реабілітація після цієї процедури? Що не можна робити після неї?

– Як я вже говорила, SMAS-ліфтинг – процедура, яка не потребує реабілітації. Єдине, після її проведення я рекомендую пацієнтам мінімум 3 дні уникати нагрівання особи і не вживати алкоголь – це може посилити набряк. До слова, міцні напої під забороною і напередодні проведення процедури.

– Що з приводу вартості цієї процедури, в тому числі у Вашій клініці?

– Потрібно розуміти, що ультразвуковий SMAS-ліфтинг – високотехнологічна процедура і, відповідно, не може коштувати дешево. Якщо вам пропонують провести її, наприклад, за 10000 рублів – це 100% -ний обман. Або зроблять недостатня кількість ліній, або використовують дешевий підроблений апарат, який не гарантує хороший результат і його збереження.

Після проведення процедури на сертифікованому апараті Ультраформер результат гарантовано тримається рік.

У моїй клініці повний SMAS-ліфтинг особи, включаючи підборіддя і брови, варто 35000 рублів. Якщо ми працюємо по тілу, все залежить від кількості ліній. Вартість однієї лінії становить 75 рублів.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua