Інфекціоніст розповів про небезпеку годування голубів з рук

Інфекціоніст розповів про небезпеку годування голубів з рук

За його даними, міські голуби переносять десятки збудників захворювань, загалом близько 90 інфекцій.

Зазначається, що десять із них є зоонозами — інфекційними захворюваннями, що передаються від птиці до людини. Серед них – орнітоз (псіттакоз), сальмонельоз, кампілобактеріоз, листериоз, туляремія, криптококоз та інші більш рідкісні.

Крім того, уточнює лікар, голуби можуть переносити комах, наприклад бліх або клопів. При контакті з пір'ям голубів вони можуть перебратися на шкіру людини.

Експерт додав, що інфекції найчастіше передаються контактним шляхом, а іноді повітряно-краплинним. При цьому, як правило, джерелом зараження є послід голубів. Відповідно, при контакті з птахами або зі своїми випорожненнями можна підхопити інфекцію при заковтуванні, якщо після цього не помити руки.

Згідно з наданою інфекціоністом інформацією, при годівлі голубів невеликі частки посліду або слини птахів можуть потрапити на руки.

Поздняков пояснив, що сальмонельоз та кампілобактеріоз — досить тяжкі кишкові інфекції. А лістеріоз може протікати під маскою ангіни, у людей з імунодефіцитом він може викликати ураження нервової системи та генералізовану інфекцію. Криптококоз – це грибкове ураження органів і систем.

Крім цього, деякі інфекції передаються при вдиханні пилу, який містить мікроскопічні частки посліду птаха або конкретні збудники. У разі орнітозу – це хламідії псіттаці. Лікар підкреслює, що це досить часто захворювання, що зустрічається у голубів. У зараженої людини з'являється лихоманка, симптоми інтоксикації та ураження бронхолегеневої системи з частим кашлем, іноді з кров'ю. Лікується воно лише антибіотиками певних груп, причому без правильної антибіотикотерапії, як правило, не минає.

Таким чином, контакт із голубами загрожує зараженням цілим спектром інфекцій. При контакті з птахами або продуктами їх життєдіяльності, при появі таких симптомів, як температура, респіраторні прояви, нудота та біль у животі, необхідно звернутися до лікаря та акцентувати його увагу на контакті з пернатими.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua