Натоптиші на ногах: 8 народних способів швидко їх позбутися

Хочеш знати, як позбутися натоптишів на ногах природним шляхом? Пере тобі найефективніші домашні засоби: від алое до шкірки ананаса.

Натоптиші на ногах: 8 народних способів швидко їх позбутися

Неважливо, повився натопиш на п'яті або на пальцях, це все одно максимально неприємно, а ще неестетично, особливо влітку, з відкритим взуттям.

Для початку не плутай натоптиш із мозолем. Вони зазвичай більше, ніж мозолі. Чи не рідкі всередині. Мають тверду середину, іноді оточену припухлою і почервонілою ділянкою шкіри. Шкіра суха, груба і може лущитися, набуває жовтуватого або білястого відтінку. При натисканні рідко бувають болючими (навпаки, тактильна чутливість у уражених місцях зменшується) і зазвичай утворюються в місцях тиску на шкіру, таких як п'яти, подушечки стоп, долоні та коліна.

Причини

Натоптиші на пальцях ніг, п'ятах і в будь-яких інших місцях виникають через тертя і тиск в результаті дій, що повторюються. Через це відмерлі клітини шкіри накопичуються в одному місці.

Серед головних причин цього тертя:

 • Носіння взуття, що погано сидить. Це найголовніша причина. Тісне взуття, високі підбори, вузькі носи взуття можуть стискати ділянки стоп. Якщо твоє взуття не зашнуроване як слід, нога може постійно ковзати і тертись за неї. Також нога може тертися об шов чи стібок усередині взуття. Шкарпетки, які не підходять за розміром, можуть бути проблемою.
 • Носити взуття на голу ногу. Не завжди нам потрібні шкарпетки, але їхня відсутність може викликати тертя, що призводить до натоптишів.
 • Зайва вага. Чим вища вага, тим сильніше навантаження на ноги.
 • Тривале використання інструментів. Багаторазовий тиск при виконанні таких дій, як гра на музичних інструментах або використання ручних інструментів або навіть звичайної ручки, що пишуть, легко може утворити цю патологію.
 • Ускладнення після хвороб. Є захворювання, які негативно діють на шкіру, наприклад, діабет, ревматоїдний артрит.

Також серед причин:

 • мікоз (грибок)
 • гіпергідроз (сильна пітливість)
 • плоскостопість
 • авітаміноз
 • порушення кровообігу в ногах

Коли слід звернутися до лікаря

Натоптиші на ногах: 8 народних способів швидко їх позбутися

Дуже важливо сходити на консультацію, якщо в тебе є діабет або проблеми з кровообігом, тому що в такому разі будь-яке травмування проблемної ділянки може призвести до інфекції та дуже небезпечних наслідків.

Також огляд лікаря необхідний, якщо запалення зберігається довго та приносить дискомфорт, якщо шкіра починає хворіти.

Якщо мозоль стає дуже болючим або запалюється, зверніться до свого лікаря. Якщо у тебе діабет чи поганий кровообіг, зверніся за медичною допомогою, перш ніж самостійно лікувати мозоль. Це важливо, тому що навіть незначна травма твоєї стопи може призвести до інфікування відкритої рани (виразки). У таких випадках прибирати натоптиші в домашніх умовах самостійно в жодному разі не можна, це може бути смертельно небезпечним.

Натоптиші на ногах: 8 народних способів швидко їх позбутися

Купити засіб від натоптишів на ногах можна в аптеці, але краще, якщо його випише лікар. Якщо проблема невелика, можна спробувати народні кошти. Тут варіантів багато.

1. Мильна вода

Найпростіший спосіб, який може полегшити видалення потовщеної шкіри. Зроби ванну з мильною водою і потримай у ній ноги 10-15 хвилин. Як тільки розм'якшить уражену шкіру, потрій її пемзою, пилкою, наждачним папером або мочалкою. Це допомагає видалити огрубілий шар. Не використовуй гострих предметів для зняття шкіри. А якщо в тебе діабет, не використовуй навіть пемзу — тільки щось максимально м'яке і травмуюче. Після процедури нанеси на ступні зволожуючий крем.

Натоптиші на ногах: 8 народних способів швидко їх позбутися

Ці правила можуть допомогти тобі запобігти утворенню натоптишів:

 1. Носи взуття, в якому достатньо місця для пальців. Якщо ти не можеш поворушити ними, значить взуття занадто тісне. У крайньому випадку взуття завжди можна спробувати розтягнути у будь-якому місці, яке натирає.
 2. Купуй взуття, коли твої ноги найбільше набрякають, зазвичай наприкінці дня. Якщо використовуєш ортопедичні устілки та вкладки, обов'язково одягай їх під час приміряння взуття в магазині.
 3. Використовуйте захисні засоби. Якщо ноги часто страждають від тертя, запасися спеціальними подушечками, бинтами. Також можна скуштувати роздільники для пальців ніг.
 4. При використанні ручних інструментів одягай м'які рукавички. Або спробуй обмотати ручки інструментів тканиною.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua