Особливості догляду за шкірою в період клімаксу і менопаузи

На цьому етапі в жіночому організмі відбуваються серйозні перебудови, що не може не відбитися на зовнішності. Zmorshki.in.ua розповідає, як уповільнити вікові зміни і продовжити молодість.

Особливості догляду за шкірою в період клімаксу і менопаузи

Фото: pixabay.com

регулярне зволоження

У зрілому віці в результаті змін гормонального фону, порушення себорегуляціі і руйнування природного захисного бар'єру епідерміс стає тоншим і сухим. А на сухій шкірі зморшки з'являються набагато швидше.

На допомогу приходить косметика, що містить гіалуронову кислоту і кераміди.

Ці речовини допомагають утримувати вологу в шкірних покривах. Для максимального ефекту наносити їх слід на вологу шкіру і «запечатувати» жирним уходовой кремом.

Підтримка епідермального бар'єру

Щоб запобігти випаровування вологи і мінімізувати негативний вплив на шкіру факторів навколишнього середовища, потрібно підтримувати цілісність гідро-ліпідного бар'єру на обличчі. Щоб його не пошкодити, потрібно користуватися м'яким очищує засобом з низьким або нейтральним рівнем pH.

Такий косметичний продукт практично не піниться і не робить шкіру «скрипучих».

Догляду кошти на водній основі після 45 років слід замінити на креми на основі масел або ламеллярной емульсії. Вони краще впливають на зрілу шкіру і ефективно регенерують захисний бар'єр.

Використання ретиноидов і пептидів

Ретиноїди, вироблені на основі вітаміну А, – одні з найважливіших компонентів антивікової косметики. Вони потрібні для відновлення і оновлення епідермісу. Важливий нюанс – вводити в догляд їх потрібно поступово, інакше можна спровокувати сухість та лущення. Почніть з продуктів з низькою концентрацією інгредієнта, наносите пару раз в тиждень. Якщо немає негативних наслідків – поступово переходите на щоденне застосування такої косметики.

Особливості догляду за шкірою в період клімаксу і менопаузи

Фото: pixabay.com

Пептиди підвищують синтез в шкірних покривах колагену і еластину, необхідних для підтримки щільності, пружності та еластичності епідермісу. Крім того, пептиди запобігають рання поява зморшок і поставляють в клітини шкіри необхідні поживні речовини.

Захист від ультрафіолету

У пременопаузальний і менопаузальний період багато жінок відзначають у себе різке зростання кількості пігментних плям. Причому більшість з них – результат нехтування SPF-захистом. До того ж ультрафіолет руйнує колаген та еластин в шкірі, яких і так з віком виробляється все менше.

Тому перед виходом на вулицю потрібно обов'язково наносити на обличчя, шию і декольте сонцезахисний засіб.

Щоб прибрати вже наявні пігментні плями, можна скористатися кислотою – наприклад, вітаміном С. Вона добре освітлює і вирівнює рельєф епідермісу, а також пригнічує руйнівну дію вільних радикалів.

Нормалізація гормонального фону

Як правило, в зрілому віці для цього необхідний прийом гормональних препаратів. Зазвичай дамам, що переживають клімакс або менопаузу, призначають прийом системного естрогену, одна з функцій якого – підтримка шкіри в хорошому стані.

Але гормони ні в якому разі не можна приймати самовільно – тільки після консультації з лікарем і необхідного обстеження.

Раніше Zmorshki.in.ua називав 6 важливих кроків на шляху до краси.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua