Як вибрати оливкове масло?

Як вибрати оливкове масло?

1. Шукайте на банці з оливковою олією напис «Extra virgin olive oil». Це масло першого холодного віджиму. Кислотність цієї олії коливається від 0,8 до 1,5 %. Масло готується з оливок, які були зібрані не більше місяця тому.

2. Подивіться на дату виробництва олії. Винне правило – чим старіше, тим смачніше – тут не діє. Навпаки, чим молодше масло, тим більше корисних речовин воно в собі містить.

3. Подивіться на місце виробництва масла і місце його розливу. В ідеалі ці місця повинні збігатися. Не купуйте масло, якщо воно розлите в тій країні, де оливки не ростуть в принципі. Швидше за все, масло не змогло пройти перевірку у країні-виробнику, і було розлито в іншій державі.

4. Зверніть увагу на колір пляшки: вона не повинна пропускати сонячне світло, тобто повинна бути темною. Якщо пляшка прозора, таке масло краще не купувати.

5. Зберігати олію потрібно в темному і прохолодному місці. Однак прибирати масло в холодильник фахівці не радять, так як на дні пляшки утворюється осад.

6. Оливкова олія боїться окислення, тому, заправивши олією салат, відразу ж закрийте пляшку.

7. Для смаження купуйте рафінована олія. Його смак не дуже виражений, але при нагріванні воно не окислюється і не виділяє канцерогенів.

 

Лисовец Наталия
zmorshki.in.ua