Найправильніший спосіб готувати їжу, щоб вона не втратила вітаміни

Ось що вам потрібно зробити, щоб не зникли поживні речовини.

Сезонні овочі хочеться частіше додавати в страви, щоб зміцнити своє здоров'я. Ось тільки спосіб, яким ви готуєте, має величезне значення. Деякі з них роблять вашу їжу менш живильним і корисною.

Найправильніший спосіб готувати їжу, щоб вона не втратила вітаміни

Як готувати щоб їжа залишалася живильним, Фото: unsplash.com

Хоча, є й винятки. Наприклад, смажити помідори навіть корисно – це сприяє вивільненню антиоксидантів, – пише Zmorshki.in.ua.

Але як щодо кращого способу готування?

Вода – ворог, коли мова йде про втрати поживних речовин під час приготування їжі. Ось чому приготування на пару – один з кращих способів зберегти легко ушкоджуються живильні речовини, такі як вітамін С і багато вітамінів групи В.

Оскільки овочі не контактують з водою для приготування на пару, в них зберігається більше вітамінів.

Які є альтернативи

Всупереч поширеній думці, мікрохвильова піч не вбиває поживні речовини в овочах.

Приготування в мікрохвильовій печі допомагає підтримувати найвищий рівень антиоксидантів в бобах, буряках, артишоку, спаржі, часнику, цибулі і шпинаті. Це також збільшує антиоксидантну активність баклажанів, кукурудзи, перцю і Мангольд.

Мікрохвильові печі використовують менше тепла, ніж багато інших методів приготування, і вимагають більш короткого часу приготування. Якщо ви використовуєте мінімальна кількість води, приготування в мікрохвильовій печі стане відмінним способом зберегти харчову цінність їжі.

Жоден метод приготування не збереглося 100 відсотків поживних речовин і захисних фітохімічних речовин в овочах. Так що не обмежуйтеся одним способом приготування.

Їжте смажені овочі, приготовані на грилі, на пару, відварені в супі, приготовані в мікрохвильовій печі і сирі. Чим більше у вас різноманітності, тим більша ймовірність, що ви їх з'їсте.

Раніше ми також розповідали про те, що краще для здоров'я: стиглі або нестиглі овочі і фрукти. Відповідь вас може здивувати!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua