Який спеціаліст допомагає боротись зі зморшками?

Зморшки є природним побічним продуктом процесу старіння. З віком клітини шкіри діляться повільніше. Внутрішній шар шкіри, який називається дермою, починає стоншуватися. Мережа еластинових і колагенових волокон, які підтримують зовнішній шар, розпушується і розплутується. В результаті цього процесу на поверхні шкіри утворюються западини. З віком шкіра стає більш ламкою. Крім того, жирові залози менш ефективні, через що шкіра менше здатна утримувати вологу і здається більш зморшкуватою. Всі ці фактори сприяють розвитку зморшок.

Який спеціаліст допомагає боротись зі зморшками?

Професіонали мають у своєму розпорядженні більше процедур, ніж будь-коли, для лікування зморшок, сонячних плям та в’ялості шкіри. Дізнайтеся, як ваш дерматолог або косметолог може допомогти вам підняти вашу процедуру боротьби зі старінням на інший рівень ефективності.

Що викликає зморшки?

Насправді існує багато факторів, які сприяють появі зморшок. Найсуттєвішими є наступні:

  • Скорочення м’язів обличчя. Вважається, що лінії між бровами та лінії, що виходять з куточка ока, виникають через скорочення основних м’язів. Посмішка, нахмурення, примружування та інші звичні вирази обличчя призводять до того, що з віком ці зморшки стають більш помітними. Згодом вирази, поряд із силою тяжіння та втратою кісткової та жирової маси, що підлягають, сприяють утворенню щелеп і опущених повік.
  • Подразнення від сонця. Надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання може призвести до передчасного старіння шкіри, також відомого як фотостаріння. Ультрафіолетові промені пошкоджують колагенові волокна (основні структурні білки шкіри) і волокна еластину (білок, який дозволяє шкірі розтягуватися). Обидва ці волокна є важливими компонентами сполучної тканини шкіри. Без них шкіра втрачає свою міцність і гнучкість, що призводить до появи зморшок.

Видалення шарів шкіри, щоб зменшити зморшки або нерегулярні западини, є ефективним способом повернути шкіру більш гладкою та молодою. Серед них:

  • Лазерна шліфовка шкіри – це лікування, спрямоване на зменшення мімічних зморшок і нерівностей, викликаних впливом сонця або акне. Лазерна техніка направляє короткі концентровані пульсуючі промені світла на нерівну шкіру. Абляційна лазерна шліфовка шкіри дуже точно видаляє шкіру шар за шаром, що стимулює ріст нових колагенових волокон.
  • Ботокс – це ліки, отримані з ботулотоксину. Він блокує хімічні сигнали, які змушують м’язи скорочуватися. Ботокс вводять у м’язи, скорочення яких викликають зморшки, наприклад, між бровами і лініями, що випромінюють від куточка ока. Ефект від ботоксу зазвичай триває від 3 до 4 місяців.
  • «Наповнювачі». Зморшки, які залишаються в стані спокою, можуть потребувати наповнювача, щоб заповнити або підняти шкіру, яка знаходиться в депресії. Найбільш часто лікуються помітні складки навколо рота, носа та підборіддя. Гіалуронова кислота, природний цукровий полімер, є найбільш поширеним наповнювачем. Більшість наповнювачів є тимчасовими, забезпечуючи поліпшення протягом приблизно 4-6 місяців, після чого лікування потрібно буде повторити.
  • Підтяжка обличчя – це хірургічна процедура, під час якої видаляється надлишок шкіри та жиру з обличчя та шиї. Також проводиться підтяжка м’язового і сполучнотканинного шарів. Результати зазвичай зберігаються від 7 до 10 років.
Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua