Підтяжка обличчя: нитки чи хірургія?

 

Методи підтяжки обличчя

У віці від 30 до 40 років жінки починають замислюватися про підтяжку обличчя. Для того, щоб розібратися, який метод ліфтингу найбільш ефективний і як не помилитися з антивіковим комплексом процедур, ми поговорили з пластичним хірургом Валентином Зиковим.

Що таке хірургічна підтяжка обличчя та нитковий ліфтинг докладно описано на сайті Доктора Зикова

Від чого залежить ступінь підтяжки обличчя?

Ступінь фейсліфта дуже залежить від рухливості тканин і їх наповненості. Ідеальні кандидати для ліфтингу обличчя – худі пацієнти з легкими та максимально рухливими тканинами. Шкіру людини з такою конституцією та параметрами можна сильно натягнути та отримати стійкий результат надовго. У поєднанні з ліпофілінгом буде ще краще.

Чим щільніши тканини і “важче” обличчя, тим менший результат, тобто ступінь фейсліфта буде меншою або вона буде губитися швидше. Потрібно розуміти, що шкіра може подвоюватись у своїй площі залежно від натягу і не потрібно чекати якихось чудес. У разі важких тканин обличчя, необхідно максимально натягнути SMAS-шар (м’язово-апоневротичний шар), зробити додаткові лігатури для підтяжки самої шкіри і закріпити ще це все нитками. Такий варіант дасть найбільш довгостроковий результат.

Кругова СМАС-підтяжка обличчя та шиї, через 2 тижні

 

Кругова СМАС-підтяжка обличчя та шиї, через 2 тижні. Робота Валентина Зикова

При фейсліфті обов’язково підтягується внутрішній СМАС-шар, пересуваючись на максимальну позицію. Над ним знаходиться підшкірно-жировий шар і шкіра, які тягнуться слідом за СМАС-шаром. Чим більший цей прошарок, тим більше зсув шкіри і тим менше підтяжка по самій шкірі. Тому бажано тягнути і СМАС-шар та шкіру.

Якщо шкіра спочатку січеться, а потім натягується, тоді виходить велике натяг у зоні рубця і пацієнт може отримати грубий шрам. Тому тягнути шкіру просто висіченням неправильно, так робили раніше. Просунуті хірурги зараз для підтяжки обличчя використовують підтяжку СМАС-шару + установку ниток.

Чи можна робити фейсліфтінг, якщо вже поставили нитки?

Міф про неможливість такої процедури виходить від хірургів, які вміють робити хірургічну підтяжку обличчя, але не вміють ставити нитки або раніше не вміли. Це старе віяння, коли вважалося, що після ниток або після Альтери, або ультразвукового смас-ліфтінг неможливо зробити фейсліфт. Наразі позиція хірургів багато в чому змінюється.

Зробити фейсліфт після ниток можливо, але це буде трохи складніше. Потрібно робити трохи більше інфільтрації, на відшарування лікар повинен витратити більше часу, але це не є проблемою. Тому можна сміливо ставити нитки і жодних складнощів у майбутньому із хірургічним ліфтингом не буде.

У скільки років робити нитковий ліфтинг та фейсліфт?

У тих, хто починає ставити нитки раніше, наприклад, у 35-40 років, відбувається гарний стабілізуючий ефект. Найкраще зберігається гарна форма овалу, особливо середньої та нижньої третини обличчя протягом тривалого періоду. Завдяки цьому пролонгованому ефекту можна значно відстрочити серйозні хірургічні втручання.

Нитковий ліфтинг Аптос до та після. Лікар Зиков

 

Нитковий ліфтинг до та після. Робота Валентина Зикова

Коли хірурги та косметологи тільки починали ставити нитки, близько 15 років тому, вони ще не знали, наскільки буде виражений ефект і як все це виглядатиме через час. Але нитки пройшли перевірку часом на “відмінно”. Від них не варто чекати прямо на вау-ефект, як від фейсліфта, коли сильно можна потягнути тканини. Але той невеликий ефект, який ви побачите через два місяці після ниткового ліфтингу, збережеться надовго. І це основна перевага ниток над фейсліфтом, у якого ефект все-таки тане з кожним місяцем.

Як зрозуміти, що мені вже “пора” ставити нитки?

Коли ви починаєте бачити зміни у вашому обличчі. як правило, це вік близько 40 років. У деяких 35, але це більше виняток. У 40, 42, 43 роки є сенс зафіксувати те, що маєте. Тоді той ефект, що ви отримаєте, у вас збережеться до 50 років без якихось серйозних змін. Якщо цього не зробити, то обличчя продовжуватиме птозуватися. Але пам’ятайте, що все індивідуально та ефективний комплекс процедур можна рекомендувати лише після консультації з пластичним хірургом.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua