Що потрібно знати при виборі тканини для балаклави?

Балаклавою називають головний убір, який закриває більшу частину обличчя. Використовується вона для захисту від морозного вітру або з метою приховати особу. Підшоломник для багатьох є атрибутом лиходіїв, але спортсмени усвідомлюють його справжню користь. Також, не обійтись без якісного аксесуару війсковим, що приймають участь в бойових діях. Маска надійно покриває голову та частину обличчя, найчастіше відкритою залишається лише ділянка очей. Цікаві варіанти тканин можна подивитись на сайті, також там наведені найбільш актуальні відтінки https://tk.ua/ua/catalog/vse-tkani/filter/tip-tkani=flis,trikotazh;plotnost=101-150,151-200,201-;ton=sirii,chornii,zelenii;tip-risunka=odnotonni/.

При виборі для солдата, потрібно враховувати такі аспекти:

  1. Матеріал. Враховувати при виборі, що балаклава тісно прилягає до шкіри обличчя, яка вважається найбільш чутливою. Важливо обирати лише якісні тканини, що чудово контактують зі шкірою, не схильні викликати роздратування та алергічні реакції. Найкраще віддавати переваги тканинам натуральним а також тим, у складі яких присутня невелика кількість синтетичних волокон.
  2. Колір. Не варто забувати, що аксесуар є частиною військового спорядження, тому має на 100% підлаштовуватись під обставини. Щоб замаскувати воїна на полі битви, найкращими відтінками тканини для пошиття балаклави є чорний, темно коричневий, синій, хакі та темно-зелений кольори.
  3. Розмір. Балаклава має щільно прилягати до обличчя, тому варто купувати аксесуар чи шити його самостійно лише за умову проведення попередніх замірів. Занадто велика маска буде вибиватись з під шлему, а маленька, навпаки, влаштовувати дискомфорт при використанні.

Що потрібно знати при виборі тканини для балаклави?

З якого матеріалу вибрати балаклаву (підшоломник)?

Великим попитом балаклави мають ті, хто займається спортом на морозі. Підшоломники оберігають особи лижників, сноубордистів та альпіністів від обвітрювання та обмороження.

Раніше такий головний убір виготовляли із вовни та інших натуральних тканин. Зараз більш популярні балаклави з флісу і мембран.

Перше, на що необхідно звернути увагу при покупці підшоломника, з чого він зроблений. Якщо балаклава купується для спортсменів та військових, вона повинна промокати. Підійдуть такі тканини:

  • фліс;
  • віндблок;
  • віндстопер;
  • полартек.

Це найпопулярніші матеріали, які добре зігрівають обличчя та захищають його від вітру. Бюджетні балаклави виготовляють із флісу. Така тканина добре зберігає тепло, але поступається в захисті від вітру мембранним матеріалам. Купити підшоломники можна вже готові, або ж самостійно пошити, і мережі Інтернет зараз є великий вибір викрійок на різний розмір та вимоги.

Поради при покупці балаклави

Перед придбанням підшоломника необхідно дізнатися не лише про якість самого матеріалу, а й розглянути крій. Цей головний убір стикається з обличчям, тому маска має бути максимально комфортною. Внутрішня частина хорошої балаклави має плоскі шви – вони не дратують покрив шкіри і не натирають.

Якщо підшоломник підбирається для занять спортом, важливо вибрати подовжений варіант. Від холоду та вітру необхідно захищати не лише обличчя, а й шию.

Рекомендується підбирати маску для певних цілей. Якщо вона використовується в літній період часу, то від балаклав із вовни та флісу краще відмовитися. Універсальний варіант на всі випадки життя — підшоломник із півартеку та віндстопера. Такі балаклави захищають від вітру та зігрівають, але дозволяють шкірі дихати у спеку року.

При виборі функціональної маски краще придбати бафф. Це безшовний варіант, який можна використовувати не тільки як підшоломник, але і як шапку, шарф, бандану, пов’язку та навіть гумку для волосся. Вони відрізняються яскравими та незвичайними забарвленнями, тому мають попит серед молоді.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua