Новорічний флешмоб 2023 для дітей та дорослих

Новорічний флешмоб 2023 для дітей та дорослих

Це свято відрізняється від інших тим, що його відзначають по всій планеті, збираючись великими компаніями, виходячи на вулиці та площі, часто утворюються спонтанні «ансамблі пісні та танці». Що може бути краще за багато людей, об’єднаних святковим настроєм в один новорічний флешмоб? Тільки багато дітей, які влаштовують напередодні Нового року щось веселе та масове – не без чуйного керівництва дорослих, зрозуміло.

Історія флешмобу

2003 року це дійство відбулося вперше: 17 червня в одному з універмагів Нью-Йорка біля дорогого килима зібрався великий натовп, люди на запитання продавця відповідали, що їм усім потрібний килимок кохання. На цю акцію підтягнулося не більше 200 людей – знижку на те, що першопрохідців завжди мало. Але характерно, що саме на 2003 рік припав бум соціальних мереж. Саме це дозволило надалі проводити організацію таких акцій та збирати учасників в обумовленому місці для здійснення спільних дій.

Взагалі, мета таких зборів – робити спільно щось забавне, несподіване, але не виходить за рамки пристойності і не порушує закон. Дуже часто проводять танцювальні флешмоби, коли разом збирається велика кількість людей, які виконують однакові танцювальні па під музику, що звучить. Рекордна масовість була зареєстрована у 2009 році в Чикаго, коли під час виступу гурту Black Eyed Peas організовано танцювати розпочали близько 21 тисячі людей.

Реальні новорічні флешмоби

У чому відмінність спільних акцій, які проводяться останніми днями грудня? Звісно ж, переважно вони присвячені тематиці Нового року. Це і веселі танці Дідів Морозів і Снігуроньок, і раптова поява в громадських місцях (маркети, вокзали та аеропорти тощо) великої кількості людей, що виконують танцювальний флешмоб, і побудова на великих площах людей або будь-яких предметів у формі новорічних символів ( ялинка, цифри, що позначають рік, обриси тварини, чий рік настає по східному гороскопу і т.д.).

Фантазія підкаже найнесподіваніші та найкумедніші варіанти – було б бажання зібратися разом і дружно взяти участь у святковому заході, що створює новорічний настрій як учасникам, так і спостерігачам.

До речі, нескладні рухи-повторялки, що лягають в основу танцювальних флешмобів, дають можливість усім бажаючим швидко освоїти канву дійства та приєднатися до загального драйву.

Дитячі новорічні флешмоби для школи

На шкільних ранках напередодні головного свята в році можна і потрібно організувати дитячий флешмоб – причому такий захід однаково добре пройде як серед молодших класів, так і старшокласників.

У таких акціях цінне не лише саме кінцеве уявлення (а воно завжди барвисте та кумедне), а й процес підготовки. Можна, звичайно, перейматися мамами, щоб вони зайнялися виготовленням костюмів, але набагато цікавіше буде, якщо школярі самі на уроках праці приготують атрибутику: це зробить новорічний флешмоб ще цікавішим. Необов’язково шити одяг: можна просто наробити на всіх великих сніжинок на паличках, новорічних жезлів із зірками, святкових ковпачків на резинках тощо. Дорогі речі на зразок перук та інших можуть стати перепоною для масової участі.

Новорічний танцювальний флешмоб для дитячого садка

Малята дитсадкового віку, з одного боку, дуже слухняні, які навчаються і із задоволенням танцюють, виконуючи вивчені рухи. Але з іншого боку – у цій ситуації треба одразу виключити момент самоорганізації, як це відбувається з дорослими. Тому в дитячому садочку флешмоб можливий лише у тому випадку, коли ним безпосередньо керують вихователі.

Потрібно враховувати і те, що наймолодші охоче відволікаються, їм нічого не варто під час танцю влаштувати розбірки з тими, хто танцює поряд, або ж, поправивши дух колективізму, знайти власний стиль – або взагалі відійти набік, щоб відпочити.

Тому головні умови для успішного танцювального флешмобу у дитячому садку:

  • відсутність складних рухів чи його послідовності (діти можуть запам’ятати);
  • цікава ідея (спробуй змуси дитину зробити те, що їй не цікаво);
  • весела музика (завантажити в інтернеті улюблені дитячі мелодії в наш час не важко).

Коли йдеться про малюків, тут потрібна хоча б мінімальна костюмованість: вушка, маски, рукавички, хоча б декор на одязі – але все це обов’язково однакове, щоб вийшов масовий вихід сніжинок, зайчиків, гномиків та інших новорічних персонажів

Звичайно, раптовість як складова флешмобу у цій віковій категорії відсутня за замовчуванням: батьки, бабусі та дідусі сидітимуть у залі та з нетерпінням чекатимуть на виступ. Новорічний настрій ці танці подарують усім присутнім, а фотографії та відео збережуть добру пам’ять на довгі роки.

Тищенко Лия
zmorshki.in.ua