3 проблеми зі здоров'ям очей, які можуть виникнути через косметику

Яка косметика для очей насправді є дуже шкідливою і чи можна знизити її небезпеку, не пожертвувавши при цьому своєю красою — розповідає лікар-офтальмолог.

3 проблеми зі здоров'ям очей, які можуть виникнути через косметику

Негативні наслідки використання бьюті-коштів можна поділити на три види. Про них і поговоримо.

1 Шкідливий контакт із поверхнею ока

Тут ми говоримо саме про дрібні частинки косметики, а не про випадкові тички олівцем або пензликом. Наші очі із зовнішнього боку оповиті слізною плівкою, яка захищає рогівку та зволожує її. При контакті з нею косметика порушує цілісність плівки, що призводить до подразнення поверхні очей, свербіння та почервоніння.

Туш – дуже сипкий засіб, і деяка її кількість легко може потрапити на кон'юнктиву ока або внутрішню частину повік. Підводка ж наноситься на край повік у безпосередній близькості до очного яблука. Отже, ці два обов'язкові кошти в жіночій сумочці за сумісництвом є і найнебезпечнішими.

Коли такі ситуації відбуваються часто і симптоми набувають хронічного характеру, розвивається синдром сухого ока. Це вже досить серйозне захворювання. Воно характеризується зміною якісного складу слізної плівки, а також зменшенням кількості слізної рідини, що виробляється. На тлі недостатнього зволоження очей і не насичення їх поживними речовинами, виявляються й інші симптоми – сухість, різь, відчуття піску, світлобоязнь. Із цим захворюванням вже необхідно звертатися до офтальмолога.

Небезпеку становлять і засоби для зняття макіяжу, особливо на олійній основі. При попаданні на поверхню очей вони сприяють випаровуванні слізної рідини. Що знову ж таки призводить до наслідків, описаних вище.

2 Алергічна реакція

Сьогодні більшість косметики, особливо відомих брендів, робиться з протиалергенних компонентів, але все ж таки певні складові можуть викликати відповідну реакцію організму. Це стосується як слизової оболонки, так і шкіри довкола очей.

У першому випадку лідером серед алергенної косметики є водостійка туш. До її складу входить ланолін, рослинні смоли, бджолиний віск — ті ж подразники.

Уважною потрібно бути і з тушами, що подовжують. Довжина та обсяг створюються завдяки нейлоновим волокнам, які мають звичку обсипатися. Вони вимиваються з очей слізною рідиною, але особливо чутливих до алергену дівчат, реакція проявиться відразу. Тому використовувати такі кошти щодня не варто.

На шкірі реакція проявляється у вигляді подразнення, почервоніння, висипів, сверблячки. Вибирати косметику для цієї галузі потрібно особливо ретельно, адже шкіра навколо очей ніжна та чутлива.

Результатом алергічної реакції є блефарит, кон'юнктивіт, ячмінь, слизові виділення. Якщо ж запалення уникнути не вдалося, на якийсь час від косметики доведеться відмовитися, а після обов'язково заміни її на нову, інакше все почнеться спочатку.

Алергічну реакцію та супутні недуги провокує використання простроченої косметики. Після закінчення терміну придатності у флаконах починають розмножуватися бактерії.

3 Механічні травми рогівки та поверхні ока

3 проблеми зі здоров'ям очей, які можуть виникнути через косметику

Випадкових стусанів та порізів ока ніколи не можна виключати. Хоча рухи при нанесенні макіяжу відпрацьовані роками, ймовірність пошкодити поверхню слизову або рогівку присутня. Наприклад, підводка для очей, про яку ми вже говорили, наноситься за кілька міліметрів від ока, від травми відокремлює один неточний рух.

Тички або уколи можуть призвести до розсічення рогівки, подряпини або порізу очного яблука. Ти відразу відчуєш різкий біль, світлобоязнь, очне яблуко почервоніє. Якщо таке сталося, обов'язково звертайся до офтальмолога, такі травми є небезпечними для потрапляння в рану інфекції.

Певне лікування знадобиться у будь-якому випадку. Терапію призначає лікар, часто досить антибактеріальних крапель, іноді можуть знадобитися й інші ліки.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua