«Голлівудська посмішка за один день»: експрес-методи в стоматології — правда чи маркетинговий прийом

Чи можливе відновлення гарної посмішки за один день чи це рекламний трюк? Адже стоматологія дуже змінилася за останні 25-30 років. Розглянули нові експрес-методики повернення краси та здоров'я зубів, а заразом розібралися, як вибрати клініку для таких процедур.

«Голлівудська посмішка за один день»: експрес-методи в стоматології — правда чи маркетинговий прийом

З чим пов'язана поява такої кількості методів, що обіцяють відновлення зуба за один день, встановлення коронки за день або навіть повне протезування за один візит до клініки?

Почнемо з того, що прогрес не стоїть на місці, а стоматологія є однією з областей медицини, що найбільш динамічно розвиваються. Використання нових матеріалів, нових апаратів, розробка дедалі ефективніших методик роботи — усе це змінило стоматологічну практику і відвело стоматологів від тих методів, які ще 80-ті чи навіть 90-ті роки здавалися вічними і незмінними.

Другий важливий аспект — життя зараз дуже прискорилося, і пацієнти справді чекають і хочуть, щоб процедури проводилися швидше, звичайно, без втрати якості. Швидше — це не лише кількість візитів до клініки, а й тривалість самих процедур.

Зрештою, третій аспект: одна з основ сучасної стоматології — лікування має бути не лише ефективним, а й комфортним. Ніхто не любить довго сидіти в кріслі у стоматолога – це все-таки не найприємніше заняття. Пацієнтам важко проводити годинник з відкритим ротом, вони втомлюються, багато хто скаржиться на неприємні відчуття у суглобах щелепи. Прискорення процедур дозволило стоматологам підвищити комфортність, а значить знизити стрес від лікування.

У цій статті ви дізнаєтеся:

Маркетинг чи правда

Але тут важливо відрізняти реально працюючі експрес-методики від рекламних ходів, які завжди сумлінні. Припустимо, варіант «зуби за один день» при тяжкій ситуації, коли пацієнту потрібне видалення, встановлення імплантатів та протезування. У такому разі це завжди будуть «тимчасові зуби» — тобто лікар встановить на імплантат тимчасовий протез, який через півроку потрібно змінити на постійний.

Таким чином, не так стверджувати, що повне відновлення зубів за один день — це відразу ж вирішення проблеми назавжди. У цій ситуації «експрес» означає, що пацієнту за одне відвідування хірурга-імплантолога видалять зруйнований зуб, поставлять імплантат та тимчасовий протез. Це вирішить естетичну проблему, частково відновить жування (при повному протезуванні), позбавить пацієнта психологічного дискомфорту, але це не скасовує необхідності в постійному протезі, і, відповідно, обов'язковому повторному відвідуванні клініки.

В естетичній стоматології також популярний тренд «посмішка за один день», але тут теж є нюанс. Вініри для такої посмішки роблять не з кераміки, а з композитних матеріалів. Лікар протягом одного дня повністю відновлює зону посмішки (наприклад, верхні передні зуби), пошарово наносячи на поверхню зубів композит.

Таким чином, дійсно можна отримати гідний естетичний результат, але композитні вініри менш довговічні, ніж кермічні. Композит прослужить 5 років, а кераміка – 15 років. Але тут ще важливо враховувати показання та побажання пацієнта — хтось не готовий ставити керамічні вініри, що вимагають хоча б мінімального обточування зубів.

Ще один реально працюючий експрес-метод – виготовлення коронки. Зараз у ряді клінік застосовується технологія Cerec, яка дозволяє без зліпків та без періоду очікування зробити коронку за 1-2 години. Пацієнт приходить після анестезії йому обробляють зуб під коронку, сканують спеціальним апаратом. Отримані скани передають зубному техніку, який випилює коронку та розфарбовує. Вона точно з такої ж кераміки, яка використовувалася до появи технології Cerec – така ж міцна та естетична. Це постійна коронка, яка прослужить довгі роки при правильному догляді за ротовою порожниною.

Таким чином, через 1-2 години пацієнт отримує коронку, гарну усмішку та повністю відновлену жувальну функцію. І це чудово — це технологія, що реально працює, яка виключає тривале очікування протягом тижня, двох або навіть трьох.

Швидко чи надовго

«Голлівудська посмішка за один день»: експрес-методи в стоматології — правда чи маркетинговий прийом

Якщо говорити про реально працюючих експрес-методиків, то вони дозволяють досягти такої ж якості лікування, як і стара добра класика. Інакше який у них сенс?

Одна з основних цінностей у сучасному стоматологічному лікуванні – це швидкість без втрати якості. Більше того, швидкість проведення процедур та лікування загалом сьогодні є однією з характеристик, що визначають якість роботи лікаря.

Але є ситуації, коли лікар вибирає для пацієнта не експрес-методики, а звичайні. Це складні випадки, коли потрібні додаткові підготовчі методи лікування — наприклад, кісткова пластика перед встановленням імпланту. Або якщо у пацієнта спостерігаються виражені оклюзійні проблеми, то для досягнення результату потрібно проводити поетапно лікування, щоб не погіршити положення.

Для того, щоб підібрати метод лікування, потрібне ретельне діагностичне дослідження. Саме з відсутністю якісної діагностики пов'язані випадки недобросовісного застосування експрес-методик – виконання неякісних композитних реставрацій, використання невідповідних імплантатів – пластинкових замість проведення кісткової пластики та встановлення звичайних імплантатів.

Як вибрати клініку для експрес-лікування

Якщо ти хочеш пройти лікування за експрес-методиками, то потрібно звернути увагу на три найважливіші аспекти:

  • вивчити роботи до та після, представлені на сайті клініки, щоб зрозуміти, на який результат можна розраховувати (якщо таких робіт немає – це привід насторожитися),
  • вивчити відгуки пацієнтів про клініку та спеціаліста, у якого ти збираєшся проходити лікування,
  • проведення ретельної та всеосяжної діагностики – лише після неї лікар почне підбирати оптимальний метод лікування.

Мрії стоматолога про майбутнє

«Голлівудська посмішка за один день»: експрес-методи в стоматології — правда чи маркетинговий прийом

Мета будь-якого лікаря, який чесно і сумлінно виконує свою роботу – це забезпечити пацієнту комфортне лікування і максимально довгий результат. Можливо, у майбутньому в стоматології з'являться коронки та вініри, які можна виготовляти ще до обробки зубів. Тоді можна буде за один раз обробити зуби і одразу поставити коронки чи вініри. Це також заощадить час.

Друге, що хотілося б бачити стоматологу, — це впровадження технологій доповненої реальності. Нині у стоматології активно використовується штучний інтелект для аналізу рентгенівських знімків, корекції прикусу тощо. Технології доповненої реальності дозволяє скоротити час лікування, і підвищити точність виконання всіх процедур, включаючи встановлення протезів.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua