Щорічний чекап організму: які аналізи бажано здавати регулярно?

Кожна людина має уважно ставитися до ментального та фізичного здоров’я. Не потрібно постійно підозрювати у себе наявність страшних хвороб і точно не треба перевіряти в інтернеті кожен симптом. Але щорічний профілактичний огляд у компетентних лікарів в тандемі з перевіркою показників організму – запорука чудового самопочуття, спокою та міцного здоров’я.

У вашій уяві здача крові на аналізи – це великі черги, сердиті медсестри та гігантські голки, що так боляче проколюють шкіру? Сучасні стандарти набагато більш приємні, лояльні, а пересвідчитися в цьому дозволить лабораторія в Хмельницькому. Просторі та світлі приміщення інноваційних медичних центрів для збору аналізів дозволяють розслабитися, а процес взяття крові взагалі не відчувається за приємною розмовою з медсестрою. Навіть найменші діти з радістю ідуть на здачу аналізів, то і ви заплануйте важливу процедуру на вільний день!

Щорічний чекап організму

Чому важливо щорічно проходити профілактичний огляд?

  • Це дозволяє своєчасно виявити навіть найменші відхилення в роботі організму та його систем. Навіщо вам зайві навантаження та більш суттєві проблеми в майбутньому, якщо їх можна попередити з економією сил та часу?
  • Регулярне обстеження дає змогу відстежувати прогрес чи регрес хронічних захворювань, щоб максимально полегшити самопочуття і зробити життя більш комфортним.
  • За допомогою аналізів вдається виявити дефіцити, які досить легко закрити відповідними препаратами. Фізичний і моральний стан, настрій пацієнта досить швидко покращиться.

Перелік аналізів, які бажано здавати щорічно

  1. Загальний аналіз крові – із назви зрозуміло, що в результаті пацієнт отримує детальний перелік всіх компонентів крові з їх кількісними значеннями: від еритроцитів до базофілів. Це дає базове уявлення про стан справ у тілі пацієнта і може натякати лікарю, в яких органах слід шукати причини збою. Якщо ваш аналіз у межах референсів – значить, організм працює злагоджено.
  2. Загальний аналіз сечі – дозволяє оцінити видільну систему людського тіла. Вона дуже важлива, адже її правильна робота дозволяє швидко позбавлятися шкідливих і небезпечних речовин.
  3. Визначення рівня глюкози в крові – обов’язковий аналіз навіть для тих, хто ніколи не чув про діабет. Можна пройти аналіз на глікований гемоглобін, щоб більш поглиблено вивчити, яким був рівень цукру за останні 3 місяці.
  4. Біохімічне дослідження крові – це спектр аналізів, які дають уявлення про роботу серця, нирок, печінки, допомагають виявити патології травної системи та органів, що продукують гормони.
  5. Гормональна панель для визначення роботи щитоподібної залози – оскільки українці проживають на території, що постраждала від Чорнобильської катастрофи, така перевірка є досить важливою. Коливання гормонів, які виробляє щитоподібна залоза, може свідчити про дисфункцію цього органу. Сучасні консервативні методики дозволяють швидко нівелювати таку проблему з мінімальним дискомфортом.

Не відкладайте найважливіше – своє здоров’я – на завтра. Почніть піклуватися про себе вже сьогодні!

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua