Жакард: склад та властивості тканини

Хоча жакардова тканина з’явилася дуже давно, вона і зараз користується неабияким попитом, адже вироби з неї характеризуються привабливим зовнішнім виглядом. Якщо вам потрібна жакардова тканина, то придбати товари високої якості можна в інтернет-магазині Атлас. На сторінках каталогу знайдуться тканини різних кольорів, однотонні або з принтами, тож ви неодмінно знайдете все необхідне. Доречі, в цьому інтернет-магазині можливе замовлення будь-якої кількості тканини, починаючи від одного метру. Атлас – це широкий асортимент, прийнятні ціни та швидка доставка.

Жакард: склад та властивості тканини

Склад жакардової тканини

Для створення жакарду виробники використовують різноманітну сировину, тож в залежності від неї можно відокремити декілька видів цього вишуканого матеріалу:

  • натуральні;

  • синтетичні;

  • сумішеві.

Натуральний жакард – це найбільш дорогий різновид, для його виготовлення використовують льон, вовну, бавовну. Натуральні тканини безпечні як для здоров’я людини, так і для навколишнього середовища, вони належать до гіпоалергенних.

Для виготовлення синтетичних видів використовують поліпропілен та поліестер. До переваг таких матеріалів належать міцність, довговічність, практичність у використанні. Також синтетичний жакард є приємним на дотик, вироби з нього навіть при постійному використанні не втрачають свій зовнішній вигляд.

До складу сумішевих тканин входить у різних співвідношеннях синтетична і натуральна сировина. Сумішеві жакардові тканини коштують значно дешевше, ніж натуральні, але вони мають таку ж високу щільність.

Властивості жакардової тканини

Цей матеріал можна характеризувати, як довговічний, адже при його виготовленні використовують спеціальну технологію щільного переплетення ниток, тож виріб буде мати високу якість. Незважаючи на те, що тканина має високу жорсткість та щільність, вона дуже мало важить. Показник зносостійкості також є високим, адже, незважаючи на постійний механічний вплив та багаторазове прання, вироби з жакарду майже не змінюються.

Також слід зазначити, що ця тканина стійка до температурних перепадів – зміна температури на неї не впливає, що стосується впливу сонячного світла, то воно не впливає на стійкість фарбування.

Такі властивості та різноманітний дизайн зробили жакард дуже затребуваним, адже він використовується для виробництва одягу, аксесуарів, м’яких меблів.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua