ВПЛ 33 типу у жінок: що це, симптоми, лікування

ВПЧ 33 типа у женщин: что это, симптомы, лечение

У середньому ВПЛ інфікована кожна друга жінка. Папіломавірус відрізняється хронічним перебігом, супроводжується негативними симптомами, може провокувати інші серйозні захворювання. До найбільш поширених інфекцій відноситься ВПЛ 33 типу.

Причини

Кожен штам ВПЛ відрізняється своїм ДНК, що дозволяє диференціювати його від інших типів вірусу. Після проникнення в організм ВПЛ 33 типу може відразу викликати симптоми або багато років перебувати в пасивній формі.

Шляхи передачі ВПЛ 33

 • ВПЛ 33 типу передається здоровій жінці від носія через кров, сім’яну рідину, слину, піт.
 • Часто зараження відбувається при незахищеному статевому контакті. Небезпека представляє вагінальний, оральний і анальний секс. У групі ризику дівчата, занадто рано почали статеве життя, і обличчя, що часто змінюють сексуальних партнерів.
 • Поцілунок рот в рот або контакт інфікованої слини з шкірою. Ймовірність зараження підвищується при наявності порізів, мікротравм шкіри або порожнини рота.
 • Контактно-побутовий шлях зараження – через одяг, постільна білизна, посуд, засоби особистої гігієни. Іноді жінка переносить ВПЛ з хворої ділянки тіла на здоровий.
 • Інфікування дитини відбувається в утробі матері або під час пологів.

Провокуючі фактори

Пробудити активність вірусу здатні наступні фактори:

 • ослаблений імунітет після серйозних захворювань або тривалого прийому деяких препаратів;
 • ендокринні порушення (цукровий діабет);
 • статеві інфекції (ВІЛ, хламідіоз, сифіліс);
 • часті аборти і гінекологічні процедури;
 • шкідливі звички: куріння, зловживання алкоголем або наркотичними речовинами.

Симптоми

Характерні симптоми ВПЛ 33 типу з’являються тільки у 10% інфікованих жінок. З урахуванням ознак протягом інфекційного захворювання ділять на 3 стадії.

 1. При першій стадії збільшення кількості епітеліальних клітин супроводжується легким нездужанням, нападами втоми, аномальними піхвовими виділеннями.
 2. На другій стадії ВПЛ 33 типу в просвітах шийки матки утворюються загострені або плоскі кондиломи. Вони можуть провокувати множинні ерозії статевих шляхів. Бородавки мають жовтий, рожевий, білуватий колір або збігаються з відтінком шкіри. Поширюються на зовнішні статеві губи, піхву, шийку матки. Висипання можуть зачіпати область ануса і інші ділянки тіла.
 3. При третій стадії ВПЛ 33 типу місцеві симптоми гостро виражені. У хворого підвищується температура, відзначається слабкість, можливі нудота, блювання, діарея. Слизові оболонки покриваються червоними плямами. Шийка матки запалена.

Загальні симптоми:

 • Новоутворення болять, викликають свербіж і дискомфорт під час або після сексуального акту, з-за чого у жінки знижується лібідо.
 • Виникає біль, печіння при сечовипусканні.
 • З’являються кров’янисті і гнійні вагінальні виділення з різким специфічним запахом.

Діагностика

Чим раніше встановлений правильний діагноз, тим вище ймовірність успішної терапії і профілактики онкології. При першому відвідуванні гінеколог проведе огляд і пальпацію, збере анамнез. Призначаються мазок на мікрофлору, загальні аналізи сечі і крові.

Обстеження на ВПЛ 33 типу передбачає наступні тести:

 • Кольпоскопія дозволяє оцінити стан матки. Апарат в 30 разів покращує видимість. Процедура безболісна.
 • Цитологія. Спеціальним інструментом роблять зіскрібок з шийки матки і цервікального каналу. Матеріал розглядається під мікроскопом.
 • ПЛР-діагностика допомагає визначити генотип вірусу. Іноді результат може бути помилковим.
 • Digene-тест дозволяє розпізнати штам вірусу і ступеня онкогенності.
 • Біопсія: під місцевою анестезією проводиться забір тканини з шийки матки. Тест допоможе підтвердити діагноз, визначити ступінь тяжкості захворювання.

Лікування

Лікар призначить терапію з урахуванням типу вірусу, стадії інфекції, віку та інших індивідуальних показників хворий.

Так як повне одужання неможливо, лікування спрямоване на зниження активності ВПЛ 33 типу і усунення симптомів. У деяких випадках терапія не проводиться. Організм виліковується самостійно: процес триває близько 3 років.

Методи видалення

Бородавки, які приносять лише естетичний дискомфорт, лікувати необов’язково. Якщо нарости розростаються і болять, показано їх механічне видалення.

 • Зазвичай при ВПЛ 33 типу вдаються до кріодеструкції кондилом. На них впливають рідким азотом, в результаті вони заморожуються і відмирають. Процедура безболісна, не залишає шрамів. В залежності від кількості кондилом проводиться одна або кілька операцій з тижневим інтервалом.
 • Під місцевою анестезією також проводяться радіохвильова коагуляція, електрокоагуляція і лазеротерапія. Якщо нарости великі або перетворюються в злоякісну пухлину, вдаються до методу хірургічного висічення.
 • Невеликі бородавки видаляють за допомогою Солкадерма. Після одноразового нанесення препарату наріст відмирає. Можуть застосовуватися інші хімічні речовини.

Лікарські препарати

У поєднанні з видаленням кондилом і папілом проводиться противірусна терапія ВПЛ 33 типу. Призначаються препарати, що стимулюють імунітет: Инозиплекс, Інтерферон, Аміксин, Циклоферон, Подофиллин, Кондилин.

На час лікування виключити статеві контакти. По закінченні терапії протягом півроку користуйтеся презервативами.

Якщо папіломавірус 33 типу діагностований у період виношування, слід почати лікування якомога раніше. Вагітній призначаються противірусні засоби місцевої дії, вітамінно-мінеральні комплекси для підвищення імунітету. Щоб знизити ризик тератогенного впливу на плід, застосовуються засоби, що посилюють плацентарний бар’єр, і препарати, що запобігають вади розвитку у малюка.

Щоб попередити появу геніальних папілом, користуйтеся спреєм Эпиген Інтим. Засіб безпечно, має протизапальну, імуностимулюючу, регенеруючу, протипухлинну дію.

Наслідки

Вірус папіломи людини 33 типу відрізняється високим ступенем онкогенності. Проникаючи в здорові клітини, він змінює їх структуру ДНК, викликаючи мутації. Деякі види цього штаму менш онкогенні: вони призводять до розвитку раку у 35-50% інфікованих жінок.

При зниженні імунітету і відсутності адекватного лікування ВПЛ може спровокувати бовеноидный папулез. Хвороба супроводжується характерним висипом в області зовнішніх статевих губ і піхви. Відзначаються велике запалення сечовивідних шляхів, виразкові зміни слизових. Нарости можуть перетворюватися на злоякісні пухлини шийки матки.

На тлі ослабленого імунітету загострюються хронічні захворювання. Існує ризик повторного зараження іншим штамом вірусу.

Профілактика

 • Специфічна профілактика включає вакцинацію від ВПЛ. У результаті імунна система стає менш чутливою до онкогенних вірусів. Розроблені 2 види вакцин: Церварікс і Гардасил. Препарати показані здоровим дівчаткам старше 10 років і жінкам. Вакцинація проводиться у 3 етапи.
 • Щоб уникнути зараження, ведіть упорядковану сексуальне життя з одним статевим партнером. Використовуйте презервативи при сексуальних контактах. Підтримуйте достатню інтимну гігієну. Батьки повинні своєчасно говорити з дітьми-підлітками про статеве життя.
 • Зміцнюйте імунітет. Правильно харчуйтеся, висипайтеся, гуляйте на свіжому повітрі, відмовтеся від шкідливих звичок. За свідченнями застосовуйте полівітамінні комплекси.

Народні засоби

Після консультації у лікаря можуть використовуватися трав’яні настої для гігієни статевих органів. Протизапальними властивостями володіють ромашка, шавлія, евкаліпт, журавлина, ялівець, мирра.

Своєчасне звернення до лікаря допоможе діагностувати ВПЛ 33 типу на ранній стадії розвитку. Якщо діагноз підтвердився, ретельно виконуйте припис лікаря. Адекватне лікування допоможе запобігти розвитку раку шийки матки та інших небезпечних ускладнень.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: