Видалення папіломи лазером: процедура, догляд, наслідки

Удаление папилломы лазером: процедура, уход, последствия

Лазеротерапія – передовий метод видалення папілом. Його відрізняють висока точність дії, стерильність, відсутність кровотеч, короткий реабілітаційний період. Це один з найдорожчих методів в арсеналі апаратної медицини. Але ціна – не єдина причина, по якій застосовуються і інші способи. Не всі папіломи можна видалити за допомогою лазера. Деякі ефективніше виводити азотом, электрокоагулятором, радіохвильовим ножем, а інші потребують тільки хірургічного лікування. Якщо ви плануєте видалення папіломи лазером, слід врахувати всі доводи за і проти.

Зони, доступні для лазера

Лазеротерапія застосовується для видалення папілом на поверхні шкіри та слизової. З її допомогою видаляються:

  • освіти в доступних місцях: на руках, ногах, підошвах, спині, животі, грудях, на шиї, волосистої частини голови;
  • нарости у делікатних зонах: на обличчі, в пахвових западинах, на повіках, у паху;
  • папіломи на слизових оболонках у важкодоступних місцях: в носі і носової порожнини, в роті, в горлі, гортані, на язичку, в інтимній сфері.

Лазерна хірургія особливо ефективна при лікуванні гортанного папіломатозу. Вона дозволяє видаляти новоутворення і при цьому зберегти острівці нормальної слизової оболонки між убираемыми папилломами. Хірургічні втручання на гортані, особливо з накладенням трахеостоми, часто призводять до рецидиву патології. Застосування лазера дозволяє знизити цей ризик.

Лазеротерапія може застосовуватися для лікування папілом і кондилом на шийці матки, навколо ануса. Але освіти в цій області краще видаляти радіохвильовим ножем.

Переваги

Перший лазер був сконструйований у 1960 р. З поширенням цієї технології медицина зробила прорив в лікуванні багатьох захворювань, у тому числі й спричинених вірусом ВПЛ. З його допомогою можна видаляти папіломи, кондиломи, бородавки, родимки, невуси. Для методу суттєвої різниці між ними немає.

Лазерний промінь не тільки видаляє наріст, але і запаює судини, що попереджає виділення крові.

В хірургії застосовуються З2-лазери безперервної дії. Вони випромінюють світло, який перетворюється в тепло на оброблюваній ділянці шкіри або слизової оболонки. Досить потужне вплив викликає теплове руйнування тканини. Маніпулюючи довжиною хвилі і потужністю випромінювання і тривалістю лазерних імпульсів, хірург може повністю видалити тепло папіломи, не зачіпаючи здорові тканини. Тому такий метод не настільки травматичний, як інші.

Лазер не тільки видаляє пошкоджену тканину, але і запаює судини. З цієї причини операції проводяться безкровно, ранка після видалення наросту залишається маленькою і акуратною. Такий вплив майже не залишає помітних шрамів і рубців.

Лазер впливає безконтактно. Це виключає ризик інфікування під час процедури. Тепловий вплив променя володіє антисептичними властивостями. З його допомогою можна видаляти новоутворення в будь-яких кількостях, будь-якого розміру і на важкодоступних ділянках.

Недоліки

У лазерного видалення папілом 2 недоліки: висока ціна і тотальне знищення уражених тканин. Хоча це і не єдині причини обмеженого застосування методу.

Ціна лазерної операції вище, ніж у випадку з хірургічним видаленням, азотом, електрокоагуляцією. Але зате вона порівнянна з вартістю впливу радіохвильового ножа.

Тотальне видалення лазером небажано при підозрі на злоякісне утворення. Якщо є шанс, що папілома може перерости в ракову пухлину, необхідно провести гістологічний аналіз. Промінь повністю випаровує наріст, не залишаючи зразки для досліджень. При підозрі на онкологію він не застосовується.

Свідчення

Показанням до лазерного видалення папілом на тілі служить наявність утворень розміром 1-5 мм Від більш великих наростів ефективніше позбавлятися за допомогою електрокоагуляції.

Папіломи в обов’язковому порядку слід видаляти, якщо вони збільшуються в розмірах, викликають хворобливі відчуття, піддаються тертю і травм, кровоточать. Слід якомога швидше звернутися до хірурга, якщо утворення стали з’являтися у великих кількостях, вони змінюють форму або забарвлення. Медична допомога потрібна, якщо в області поразки відчуваються печіння, свербіж, дискомфорт або з’явилося лущення.

Протипоказання

Лазерне видалення папілом має ряд протипоказань. Вплив на шкіру не проводиться при онкологічних захворюваннях, цукровому діабеті, імунодефіциті, будь-яких інфекційних і хронічних патології в стадії загострення. Процедура протипоказана при вагітності і лактації, при алергії на ультрафіолетове випромінювання.

Якщо папілома сусідить з ділянками грибкової, вірусної або бактеріальної інфекції, слід пролікувати її, а видалення відкласти до повного одужання. Лазер не рекомендується після механічних, хімічних або термічних впливів на шкіру, наприклад після пілінгу, засмаги.

Лазерна терапія вкрай рідко викликає побічні ефекти. Але ризик можливих ускладнень слід враховувати. При порушенні правил догляду ранка може запалитися. Якщо вірус папіломи людини активізується, він викличе зростання нових утворень на місці колишніх. Щоб знизити цей ризик, видалення проводиться одночасно з консервативним лікуванням.

Операція

Маніпуляція проводиться за допомогою хірургічного З2-лазера і тільки пластичним хірургом або косметологом, який пройшов навчання і має відповідний сертифікат.

До початку процедури лікар оглядає папіломи, які підлягають видаленню. Якщо нарости сформувалися на шкірі в малочутливі зоні, для знеболювання використовується крем з анестетиком. При розташуванні на слизовій або в чутливих зонах, анестезія проводиться ін’єкцією Лідокаїну або аналогічного препарату.

Лікар виконує знеболювання, налаштовує апарат і приступає до видалення. Під час хірургічної маніпуляції лазерний промінь подається короткими імпульсами. Таким способом папілома випаровується пошарово. Без анестезії можна відчути печіння, поколювання або інтенсивну біль – в залежності від глибини впливу. Але знеболення повністю позбавляє пацієнта від неприємних відчуттів. Інший нюанс процедури – відчутний запах паленої шкіри.

Операція на одному новоутворенні займає декілька секунд або хвилин в залежності від його розміру і розташування. Загальна тривалість процедури співвідносна з кількістю наростів. За один сеанс можна прибрати до декількох десятків папілом.

Після операції проводиться антисептична обробка. Великі рани накриваються пов’язкою з Левомеколем або іншим препаратом, який прискорює регенерацію шкіри.

Догляд за шкірою

Ранка після видалення папіломи буде гоїтися від кількох днів до 6 тижнів. Термін реабілітації залежить від розміру і глибини наросту, стану здоров’я пацієнта, а також від грамотного догляду за шкірою. У перші дні після процедури шкіра в зоні операції червоніє, потім утворюється скориночка з набряками по краях. Далі набряк спадає, кірка відпадає, а під нею оголюється здорова шкіра. Ще через деякий час колір шкіри на місці маніпуляції вирівнюється і сліди папіломи остаточно зникають.

Догляд за ранкою в домашніх умовах теж залежить від розмірів новоутворення. Після маленьких додаткова обробка не потрібна. При великих або глибоких утвореннях лікар підкаже, чим обробляти рану. Це може бути Левомеколь, Солкосерил або інші препарати.

На зону обробки можна наносити декоративну косметику та креми, крім рекомендованих лікарем. При генітальних папіломах слід утримуватися від інтимних контактів доти, поки слизова повністю не відновиться. Про це можна дізнатися на огляді у лікаря.

Щоб на місці ранки не утворився шрам або рубець, необхідно дотримуватися простих правил:

  • не здирайте захисну скоринку, вона повинна відпасти сама;
  • не підсушуйте ранку йодом, перекисом водню, зеленкою або іншими препаратами, косметичні маніпуляції заборонені до повного відновлення шкіри;
  • не перегрівайте і не переохолоджуйте ранку до повного відновлення шкіри не можна відвідувати солярій, басейн, сауну, пляж або приймати тривалі ванни.

Лазеротерапія – один з найбільш ефективних способів видалення папілом. Вона має мінімум протипоказань і широку сферу застосування. Цю послугу можна отримати в багатьох клініках і медичних центрах. Перш ніж віддати перевагу одному з них, вивчіть ціни та відгуки клієнтів. Вибирайте тільки кваліфікованих фахівців зі значним стажем роботи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: