ВПЛ 56 типу у жінок: що це, симптоми, лікування

ВПЧ 56 типа у женщин: что это, симптомы, лечение

Відомо близько 100 штамів вірусу папіломи людини. ВПЛ 56 типу має високу онкогенів, практично в 100% випадків призводить до розвитку раку. Зараження відбувається статевим шляхом, активізації вірусу сприяють чинники, що знижують захисні сили організму. Як проявляється і лікується ВПЛ 56 генотипу?

Причини

Існує кілька шляхів зараження ВПЛ 56.

Шляхи передачі

 • Статевим шляхом при анальному, вагінальному або оральному контакті. При цьому передача хвороби можлива при зіткненні слизових оболонок або шкіри, тому презервативи не забезпечують 100% захист. Підвищують ризик розвитку патології порізи або інші ушкодження шкіри в інтимній сфері.
 • Побутовим шляхом. У рідкісних випадках зараження ВПЛ 56 типу відбувається при використанні чужих предметів особистої гігієни (рушники, зубної щітки). Ймовірність передачі вірусу контактно-побутовим шляхом або при проходженні дитини через родові шляхи інфікованої мами мінімальна.

Провокуючі фактори

Проникаючи в організм, збудник тривалий час може ніяк себе не проявляти. Несприятливі фактори активізують вірус, що призводить до поділу модифікованих клітин. Це супроводжується різними наростами (бородавками, папилломами, загостреними кондиломами), які локалізуються переважно в області статевих органів і анального отвору.

Спровокувати активність ВПЛ здатні наступні фактори:

 • загострення хронічних захворювань, ГРВІ, ГРЗ, грип;
 • хвороби органів шлунково-кишкового тракту;
 • зловживання алкоголем і куріння;
 • генетична схильність до патології;
 • стрес, перевтома, депресія, сильне емоційне потрясіння або надмірні фізичні навантаження;
 • вагітність, пологи, період менопаузи, гормональні порушення;
 • перегрів або переохолодження організму.

Симптоми

Симптоматика у чоловіків і жінок різна.

У чоловіків

У чоловіків ВПЛ 56 типу зазвичай протікає безсимптомно. При цьому вони виступають носіями вірусу і здатні заражати статевих партнерів. Іноді хвороба проявляється наростами на статевому члені або в області паху. Освіти можуть бути різних форм: кондиломи, папіломи, бородавки, бовеноидный папулез. В запущеній формі інфекція проникає в сечівник, викликаючи проблеми з сечовипусканням.

У жінок

У жінок захворювання ВПЛ 56 типу протікає досить гостро. На слизових і шкірі з’являються новоутворення, роздратування. Вони локалізуються переважно на геніталіях, в області ануса або всередині піхви. Освіти можуть бути поодинокими або множинними. Часто багато папілом зливаються в єдиний конгломерат, формуючи велику новоутворення.

Жінки скаржаться на дискомфорт під час сексу і сечовипускання, біль в нижній частині живота, кровотечі поза менструації. Можливі кров’янисті виділення після статевого контакту.

При ВПЛ 56 типу у жінок кондиломи можуть зливатися у великі освіти.

Діагностика

Діагностикою ВПЛ 56 типу у жінок займається гінеколог, а у чоловіків – уролог. На першому прийомі лікар проводить огляд зовнішніх статевих органів і наростів. Для постановки точного діагнозу, визначення штаму вірусу призначаються діагностичні тести.

 • Кольпоскопія – огляд слизових піхви і матки за допомогою кольпоскопа для виявлення патологічно змінених тканин. Таке обстеження дозволяє виявити новоутворення в шийці матки.
 • ПЛР-аналіз, для проведення якого проводиться зішкріб з верхнього шару ураженої слизової. На біологічний матеріал впливають спеціальною речовиною. Це призводить до розростання вірусу, що дозволяє виявити його ДНК і точно визначити генотип.
 • Молекулярно-біологічний тест: з його допомогою встановлюють тип ВПЛ, а також визначають злоякісні зміни. При підозрі на рак проводиться біопсія тканин шийки матки.
 • Додатково призначаються аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом: гонорею, хламідіоз, сифіліс та інші. При виявленні хвороб проводиться екстрена терапія. В запущеній формі супутні інфекції та ЗПСШ можуть призвести до загострення ВПЛ, спровокувати ускладнення.

Лікування

ВПЛ 56 типу – це хронічне захворювання, яке неможливо вилікувати. Однак правильна терапія, дотримання методів профілактики дозволять уникнути рецидивів і розвитку ускладнень.

Лікування проводиться в період загострення захворювання. Передусім воно спрямоване на зміцнення захисних сил організму. З цією метою застосовуються імуномодулятори (Віферон, Неовір) і загальнозміцнюючі засоби (екстракт женьшеню чи елеутерококу). Показано ведення здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок, повноцінний сон, відпочинок.

На час лікування утримайтеся від сексуальних зв’язків: в період активності вірусу високий ризик зараження. Проінформуйте статевого партнера про необхідність пройти обстеження і терапію від ВПЛ.

Для боротьби з наростами при ВПЛ 56 типу застосовуються консервативні і оперативні методи.

 • Медикаментозна терапія включає прийом противірусних препаратів (Изопринозина, Інтерферону), цитостатиків (Блеоміцином, Подофілліна), при необхідності антибіотиків (Канаміцину, Изопринозина). Дозування ліків, тривалість лікування підбирає лікар в кожному випадку індивідуально.
 • Хірургічне втручання, спрямоване на видалення наростів і патологічно змінених тканин. Це знизить ризик виникнення злоякісної пухлини новоутворень, запобіжить поділ модифікованих клітин. При необхідності видаляються сусідні здорові тканини.

Хірургічні методи лікування ВПЛ 56 типу:

 • лазерне видалення;
 • радіохвильова хірургія;
 • кріодеструкція;
 • електрохірургія;
 • электродеструкция.

В особливо складних випадках показана операція з видалення шийки матки.

Можливі ускладнення

ВПЛ 56 типу небезпечний високою онкогенів. Відсутність своєчасного лікування призводить до розвитку таких ускладнень:

 • ерозія, дисплазія або рак шийки матки;
 • рак піхви;
 • онкологія анального отвору;
 • рак шийки матки;
 • цистит;
 • запальні захворювання;
 • дисплазія шийки матки.

Ускладнення становлять небезпеку для життя жінки, тому важливо своєчасно виявити і пролікувати ВПЛ.

Профілактика

Запобігти зараження ВПЛ 56 типу або загострення захворювання допоможе дотримання заходів профілактики.

Вакцинація

Найбільш дієвий спосіб – вакцинація, яка проводиться препаратом «Гардасил». Вона ефективна при папіломавірусі 16, 31 і 56 типів.

Обов’язково проводиться вакцинація ВІЛ-інфікованим і людям з ослабленим імунітетом. Ін’єкцію можна робити дівчаткам до початку статевого життя. Вакцинація дає 90%-ную захист від зараження вірусом папіломи людини.

Контрацепція

Щоб знизити ризик інфікування ВПЛ 56 типу, уважно вибирайте статевих партнерів, відмовтеся від безладних сексуальних зв’язків. Вчасно лікуйте хронічні хвороби, позбавтеся від шкідливих звичок, регулярно проходьте профілактичні огляди у лікаря. Обов’язково зміцнюйте імунітет, приймаючи вітамінно-мінеральні комплекси, повноцінно відпочиваючи, проводячи загартовування. Слідкуйте за особистою гігієною, використовуйте свій рушник і мило.

ВПЛ 56 типу небезпечний для здоров’я та життя. Це обумовлено високим ризиком озлакочествления уражених клітин. Щоб уникнути зараження або загострення, дотримуйтесь заходів профілактики, а також виконуйте всі рекомендації лікаря під час лікування.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: