Бородавки – що треба знати про способи їх видалення

Таке доброякісне новоутворення, як бородавка, неестетично виглядає і викликає в людини масу дискомфорту, тому його краще позбутися. Коли йдеться про видалення бородавок Львів пропонує безліч способів, як це можна зробити.

Видалення бородавок

Процедури видалення бородавок: різновиди

Є кілька варіантів видалення неприємних наслідків вірусу, які практикують частіше, ніж інші:

  • рідкий азот. Проводиться у кабінеті хірурга або у спеціальних косметичних відділеннях;
  • видалення бородавок лазером. Також практикується у хірурга чи спеціальних косметичних відділеннях;
  • видалення електричним струмом. У такий спосіб видаляти новоутворення наважиться не кожен косметичний салон;
  • кріодеструкція – сучасний та повністю безболісний спосіб.

Головне – завжди пам’ятати, що перед будь-якою процедурою варто проконсультуватися з фахівцями. Вони підкажуть, який варіант кращий. Дерматолог Львів наполегливо не рекомендує навіть намагатися позбутися бородавки в домашніх умовах, оскільки це загрожує вкрай неприємними наслідками.

Бородавки - що треба знати про способи їх видалення

Чи варто видаляти бородавки

Це питання дійсно актуальне, оскільки багатьом здається, що якщо бородавка не заважає і знаходиться в непомітному місці, її можна не позбуватися.

Звичайно, це не так: якщо не проводити видалення бородавок, то вони можуть рости, у них розмножуватимуться віруси папіломи людини. Ці віруси ВПЛ при дотику переносяться на інші ділянки шкіри або передаються іншій людині і викликають там появу нових бородавок. Підошовні бородавки рідко можуть переходити в плоскоклітинний рак шкіри. Генітальні бородавки можуть спровокувати появу раку вульви та раку анального каналу.

У будь-якому разі важливо прийти на обстеження до дерматолога.

Лікар може призначити операцію, якщо бородавка болить або кровоточить, значно збільшилася у розмірах, змінює форму та відтінок. Великий дискомфорт у деяких випадках може також спричинити видалення бородавки.

Вагомим аргументом на користь операції є попередження утворення нових бородавок у тій, що вже є.

Вибір способу видалення бородавки завжди залишається виключно за лікарем і залежить від виду бородавки, її розташування та розміру. Необхідно враховувати, що незалежно від рішення застосувати ту чи іншу процедуру, пацієнту потрібно буде пройти медикаментозний курс нормалізації імунітету. Інакше бородавки можуть знову з’явитися.

Слід розуміти, що жоден із способів лікування бородавок не здатний усунути з організму вірус папіломи людини. Видаляються лише прояви інфекції, а вірус залишається. Саме тому, тобто щоб уникнути рецидиву після видалення бородавки, необхідно зміцнювати імунітет.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua